Gmina Gidle

Wójt Gminy Nowa Słupia  Andrzej Gąsior 

 Urząd Gminy w Nowej Słupi
ul. Rynek 15
26 – 006 Nowa Słupia
tel. 41 31 78 700
urzad@nowaslupia.plInformacja Turystyczna
ul. Świętokrzyska 53

tel. 41 31 78-327

 

więcej
Wirtualna mapa
środa 23 maja 2018 r., imieniny obchodzą: Michał, Renata
wersja dla słabowidzących English Deutsch Święty Krzyż

Strona główna » Aktualności » Wywiad z nowym Sekretarzem Gminy

Wywiad z nowym Sekretarzem Gminy

wielkość tekstu:A | A | A

Zapytaliśmy Panią Agnieszkę Lewandowską o pierwsze wrażenia po wyborze na Sekretarza Gminy Nowa Słupia.

 

Decyzja o wyborze Pani na stanowisko sekretarza to dowód na to, że Wójt stawia na młode, dobrze wykształcone kadry. Czy wieloletnie kierowanie Zespołem Obsługi Szkół jest dla Pani doświadczeniem, które może przydać się w nowej pracy?

A.L. - Moją pracę w strukturach samorządu gminnego rozpoczęłam w roku 2001, od najniższego szczebla urzędniczej kariery, czyli stanowiska referenta. Zdobywając kolejne doświadczenia poprzez bezpośredni kontakt z ludźmi, który niezwykle sobie cenię, przygotowywałam się merytorycznie do pracy na stanowiskach kierowniczych. Praca w Zespole Obsługi Szkół dawała mi mnóstwo satysfakcji i radości, gdyż przyszło mi współpracować z wyjątkowo zgranym zespołem. Poza tym bardzo miło wspominam kontakty z dyrektorami szkół z terenu gminy. Nauczyłam się od nich przede wszystkim pokory, co bardzo przydaje się w pracy urzędnika, która jest  przecież swoistego rodzaju służbą społeczną.

 - Myślę, że moja ścieżka zawodowa pokazała komisji konkursowej, że można powierzyć mi stanowisko sekretarza, gdyż nie boję się nowych wyzwań, podejmowania trudnych decyzji, a ponadto posiadam umiejętność zarządzania zasobami ludzkimi. Znam dobrze lokalne realia i problemy mieszkańców naszej gminy. Cieszę się, że moje doświadczenie zawodowe oraz kompetencje zostały docenione i że będę je mogła wykorzystać, pracując na rzecz gminy.

 

Proszę przybliżyć pokrótce na czym polega praca sekretarza. Jaki jest zakres kompetencji urzędniczych na tym stanowisku?

 A.L. - Wysoka jakość, nowoczesność i innowacyjność zarządzania musi być priorytetem współczesnego samorządu lokalnego. Uważam, że aby Wójt mógł w pełni realizować swoje zamierzenia musi mieć sprawnie i profesjonalnie działający urząd, zwłaszcza teraz, gdy obserwujemy rosnące oczekiwania wobec władz lokalnych. I to właśnie jest głównym zadaniem sekretarza. Ma on ponadto nadzorować pracę urzędu, zarządzać zasobami ludzkimi, ułatwiać komunikację między pracownikami a petentami. Poza tym sekretarz musi na bieżąco zapoznawać się z różnymi przepisami, które ciągle są weryfikowane i zmieniane. Natomiast codzienna praca na stanowisku sekretarza to przede wszystkim kierowanie pracą Referatu Organizacyjnego i Spraw Społecznych, nadzór nad sporządzaniem i kompletowaniem dokumentacji z prac Rady Gminy, a także sprawowanie pieczy nad przestrzeganiem prawa administracyjnego. Chciałabym swoimi działaniami wspierać Wójta, aby w perspektywie czasu nasza gmina mogła stać się nowoczesna, przyjazna mieszkańcom oraz atrakcyjna turystycznie.

 

Wobec tego, proszę powiedzieć czy wybór na stanowisko sekretarza jest dla Pani nobilitacją, awansem zawodowym, czy też swoistego rodzaju wyzwaniem?

 A.L. - Myślę, że zarówno awansem zawodowym, jak i swoistego rodzaju wyzwaniem. Całe życie człowieka jest ciągłym wyzwaniem, dążeniem do celu. Wyzwania, do których podchodzi się we właściwy sposób, są do pokonania. 

czytano: 1475 razy

źródło: nowaslupia.pl

data dodania: 24 listopada 2015 r.

drukuj zapisz do PDF poleć artykuł

Wasze komentarze

wszystkich komentarzy: 0

Strona główna
BIP Gmina Nowa Słupia zaprasza

W tej chwili nie ma żadnych ankiet w serwisie.

archiwum ankiet
ePUAP

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich:
Europa inwestująca w obszary wiejskie

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach osi Leader
Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013

Projekt został zrealizowany w zakresie małych projektów w ramach działania 413 Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju objętego
Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 dotyczącego operacji pn. Podniesienie atrakcyjności turystycznej
"Ziemi Świętego Krzyża poprzez realizację elementów kampanii promocyjnej Gminy Nowa Słupia".

osób online: 9
kreacja: kreacja: ALPANET - Polskie Systemy Internetowe

Tagi:

Rekreacja Kielce Dymarki Rudki Turystyka Nowa Słupia Andrzej Gąsior Baszowice Dębniak Milanowska Wólka Łysa Góra Stara Słupia Góry Świętokrzyskie Emeryk Św. Krzyż Jeleniów
Gmina Nowa Słupia położona jest w północnej części województwa świętokrzyskiego i we wschodniej części ziemskiego powiatu kieleckiego. GMINA NOWA SŁUPIA to miejsce o niezwykle bogatej historii, tradycji, pełne malowniczych krajobrazów – prawdziwa Perła Krainy Świętokrzyskiej. Osadnictwo na tym terenie sięga II wieku p.n.e. i jest związane z rozwijającym się do VII wieku n.e. hutnictwem żelaza. Obecnie co roku od 1967 r. w sierpniu na imprezie plenerowej „Dymarki Świętokrzyskie” organizowane są eksperymentalne wytopy żelaza z rudy metodą stosowaną 2000 lat temu.

Bezpłatne powiadomienie SMS i SMS CLOUD dla mieszkańców Gminy Nowa Słupia już działa. ...

więcej