Gmina Gidle

Wójt Gminy Nowa Słupia  Andrzej Gąsior 

 Urząd Gminy w Nowej Słupi
ul. Rynek 15
26 – 006 Nowa Słupia
tel. 41 31 78 700
urzad@nowaslupia.plInformacja Turystyczna
ul. Świętokrzyska 53

tel. 41 31 78-327

 

więcej
Wirtualna mapa
poniedziałek 28 maja 2018 r., imieniny obchodzą: Augustyna, Inga
wersja dla słabowidzących English Deutsch Święty Krzyż

Strona główna » Aktualności » Godło Jakości dla Dymarek Świętokrzyskich.

Godło Jakości dla Dymarek Świętokrzyskich.

wielkość tekstu:A | A | A

Gminny Ośrodek Kultury w Rudkach otrzymał nagrodę w konkursie „Echa Dnia” pod hasłem Nasze Dobre Świętokrzyskie w kategorii Najlepsze usługi. Specjalne godło, znak jakości dla Dymarek Świętokrzyskich odebrała radna powiatu kieleckiego Danuta Żebrowska podczas uroczystości, która odbyła się 3 grudnia 2015 r. w Kieleckim Centrum Kultury.

W konkursie, skierowanym do małych i średnich firm, którego celem jest promocja najlepszych świętokrzyskich producentów i samorządów ze względu na ich wysoką jakość i atrakcyjność wzięło w tym roku udział 30 zgłoszonych do plebiscytu regionalnych produktów, usług oraz gmin.

Dymarki Świętokrzyskie to od wielu lat uznana marka  województwa świętokrzyskiego, która wyróżnia się na mapie atrakcji turystycznych w całej Polsce. Za sprawą wyjątkowych pokazów wytopu żelaza metodą sprzed 2 tysięcy lat impreza plenerowa corocznie przyciąga tysiące miłośników starożytnej kultury i rzemiosł. W 2016 roku Dymarki Świętokrzyskie odbędą się po raz 50-ty.

Godło Nasze Dobre Świętokrzyskie, to przede wszystkim prestiż dla uczestników i laureatów. To promocja nagrodzonych na łamach naszej gazety, która przyczynia się do zwiększenia popularności marki produktu. Laureaci poprzednich edycji podkreślają w rozmowach z nami, że dzięki temu zaszczytnemu tytułowi, udało im się zwiększyć przychody i rozsławić markę nie tylko w regionie, ale także w Polsce i świecie - mówi redaktor naczelny „Echa Dnia”, Stanisław Wróbel. - źródło Echo dnia.

            Wspólnie z Danutą Żebrowską w uroczystości w KCK uczestniczyli: Danuta Fijas – Skarbnik Gminy Nowa Słupia, Agata Sałata z GOK w Rudkach.

 

 

czytano: 1241 razy

źródło: nowaslupia.pl

data dodania: 07 grudnia 2015 r.

drukuj zapisz do PDF poleć artykuł

Wasze komentarze

wszystkich komentarzy: 0

Strona główna
BIP Gmina Nowa Słupia zaprasza

W tej chwili nie ma żadnych ankiet w serwisie.

archiwum ankiet
ePUAP

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich:
Europa inwestująca w obszary wiejskie

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach osi Leader
Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013

Projekt został zrealizowany w zakresie małych projektów w ramach działania 413 Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju objętego
Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 dotyczącego operacji pn. Podniesienie atrakcyjności turystycznej
"Ziemi Świętego Krzyża poprzez realizację elementów kampanii promocyjnej Gminy Nowa Słupia".

osób online: 4
kreacja: kreacja: ALPANET - Polskie Systemy Internetowe

Tagi:

Emeryk Stara Słupia Św. Krzyż Turystyka Dymarki Łysa Góra Kielce Andrzej Gąsior Milanowska Wólka Baszowice Nowa Słupia Jeleniów Rekreacja Rudki Dębniak Góry Świętokrzyskie
Gmina Nowa Słupia położona jest w północnej części województwa świętokrzyskiego i we wschodniej części ziemskiego powiatu kieleckiego. GMINA NOWA SŁUPIA to miejsce o niezwykle bogatej historii, tradycji, pełne malowniczych krajobrazów – prawdziwa Perła Krainy Świętokrzyskiej. Osadnictwo na tym terenie sięga II wieku p.n.e. i jest związane z rozwijającym się do VII wieku n.e. hutnictwem żelaza. Obecnie co roku od 1967 r. w sierpniu na imprezie plenerowej „Dymarki Świętokrzyskie” organizowane są eksperymentalne wytopy żelaza z rudy metodą stosowaną 2000 lat temu.

Bezpłatne powiadomienie SMS i SMS CLOUD dla mieszkańców Gminy Nowa Słupia już działa. ...

więcej