Gmina Gidle

Wójt Gminy Nowa Słupia  Andrzej Gąsior 

 Urząd Gminy w Nowej Słupi
ul. Rynek 15
26 – 006 Nowa Słupia
tel. 41 31 78 700
urzad@nowaslupia.plInformacja Turystyczna
ul. Świętokrzyska 53

tel. 41 31 78-327

 

więcej
Wirtualna mapa

Strona główna » Aktualności » Kilka słów na temat profilaktyki społecznej.

Kilka słów na temat profilaktyki społecznej.

wielkość tekstu:A | A | A

WARSZTATY DLA UCZNIÓW.

Kilka słów na temat profilaktyki społecznej.

 W teorii....

Profilaktyka społeczna uprzedza stany zagrożenia moralnego, zdrowotnego, kulturalnego, społecznego, aby uchronić jednostki i grupy przed niepożądanymi odchyleniami od stanów normalnych, w tym zaburzeń na tle emocjonalnym.

 

W praktyce...

08.12.2015r. w ramach działań profilaktycznych w Zespole Szkół w Rudkach odbyły się warsztaty z zakresu uzależnień i przemocy prowadzone przy współpracy terapeuty, pedagoga resocjalizacji, konsultanta interwencji kryzysowej, mediatora mgr Dariusza Łuczaka, pracującego na co dzień w Świętokrzyskim Centrum Profilaktyki i Edukacji w Kielcach.

 

Uczniowie Szkoły podstawowej klas IV-VI oraz II Gimnazjum uczestniczyli w zajęciach mających na celu między innymi zapobieganie wykluczeniu społecznemu. Uświadomiono uczniom skutki uzależnień oraz skutki zachowań przemocowych.

Zajęcia miały charakter warsztatowy, uczniowie pracowali nad zagadnieniami: uzależnienie i przemoc. Prowadzili debatę, wykonywali plakaty, pracowali w grupach i indywidualnie oraz jedną z ulubionych metod - metodą dramy.

 

Dla chętnych uczniów terapeuta podczas przerw miał czas na indywidualne spotkania. Każde zajęcia omówione były z pedagogiem szkolnym jak również z wychowawcami. Omówiono spostrzeżenia jakie nasunęły się podczas zajęć. Wymieniono się doświadczeniami.

 

Każdy uczestnik zajęć miał na głowie mikołajkową czapkę, ponieważ dziś do naszej szkoły przybył staruszek z siwą brodą- Święty Mikołaj !!! Jak widać dzieci były grzeczne i zasłużyły na prezenty.

Jednym słowem; profilaktyka przynosi efekty...

 

Pozdrawiam, pedagog szkolny: Anita Cieślik

 

czytano: 958 razy

źródło: nowaslupia.pl

data dodania: 14 grudnia 2015 r.

drukuj zapisz do PDF poleć artykuł

Wasze komentarze

wszystkich komentarzy: 0

Strona główna
BIP Gmina Nowa Słupia zaprasza

W tej chwili nie ma żadnych ankiet w serwisie.

archiwum ankiet
ePUAP

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich:
Europa inwestująca w obszary wiejskie

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach osi Leader
Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013

Projekt został zrealizowany w zakresie małych projektów w ramach działania 413 Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju objętego
Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 dotyczącego operacji pn. Podniesienie atrakcyjności turystycznej
"Ziemi Świętego Krzyża poprzez realizację elementów kampanii promocyjnej Gminy Nowa Słupia".

osób online: 4
kreacja: kreacja: ALPANET - Polskie Systemy Internetowe

Tagi:

Rudki Emeryk Rekreacja Łysa Góra Andrzej Gąsior Stara Słupia Baszowice Św. Krzyż Dębniak Kielce Dymarki Milanowska Wólka Nowa Słupia Góry Świętokrzyskie Turystyka Jeleniów
Gmina Nowa Słupia położona jest w północnej części województwa świętokrzyskiego i we wschodniej części ziemskiego powiatu kieleckiego. GMINA NOWA SŁUPIA to miejsce o niezwykle bogatej historii, tradycji, pełne malowniczych krajobrazów – prawdziwa Perła Krainy Świętokrzyskiej. Osadnictwo na tym terenie sięga II wieku p.n.e. i jest związane z rozwijającym się do VII wieku n.e. hutnictwem żelaza. Obecnie co roku od 1967 r. w sierpniu na imprezie plenerowej „Dymarki Świętokrzyskie” organizowane są eksperymentalne wytopy żelaza z rudy metodą stosowaną 2000 lat temu.

Bezpłatne powiadomienie SMS i SMS CLOUD dla mieszkańców Gminy Nowa Słupia już działa. ...

więcej