Gmina Gidle

Wójt Gminy Nowa Słupia  Andrzej Gąsior 

 Urząd Gminy w Nowej Słupi
ul. Rynek 15
26 – 006 Nowa Słupia
tel. 41 31 78 700
urzad@nowaslupia.plInformacja Turystyczna
ul. Świętokrzyska 53

tel. 41 31 78-327

 

więcej
Wirtualna mapa
środa 20 czerwca 2018 r., imieniny obchodzą: Bogna, Rafał
wersja dla słabowidzących English Deutsch Święty Krzyż

Strona główna » Aktualności » Życzyli sobie wytrwałości i pogody ducha.

Życzyli sobie wytrwałości i pogody ducha.

wielkość tekstu:A | A | A

Na długo w pamięci uczestników pozostanie spotkanie opłatkowe zorganizowane w świetlicy środowiskowej w Nowej Słupi przez członków Grupy Wsparcia AA „Emeryk.”

W dniu 16 grudnia 2015 r. zaproszenie do wspólnego kolędowania przyjęły również grupy osób z uzależnieniami z Waśniowa oraz Łagowa.

W uroczysty nastrój wieczoru wigilijnego wprowadził zebranych terapeuta Grupy Wsparcia AA „Emeryk” Henryk Kowalczyk. W swoim krótkim wystąpieniu podziękował  za przyjęcie zaproszenia i obecność gościom:   Andrzejowi Gąsiorowi – Wójtowi Gminy Nowa Słupia, Włodzimierzowi Zaręba - Zastępcy Wójta, Agnieszce Lewandowskiej - Sekretarzowi Gminy Nowa Słupia, Danucie Żebrowskiej - Przewodniczącej  Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych (GKRPA) – radnej powiatu kieleckiego, Ewelinie Łata -  Przewodniczącej GKRPA z Łagowa, Agnieszce Minkina - Sekretarzowi Gminy Waśniów, Przewodniczacej GKRPA oraz Tomaszowi Andzela – leśniczemu z Łagowa.

            Wigilijną wieczerzę poprzedziła wspólnie odmówiona „Modlitwa o pogodę ducha”, gdzie w geście solidarności wszyscy trzymali się za ręce, po czym Tomasz Andzela w mistrzowskim kunszcie aktorskim odczytał  Ewangelię Narodzenia Pana Jezusa.

            Po tych pięknych słowach wprowadzających uczestników spotkania w podniosły nastrój, połamano się opłatkiem świętym. Składano sobie z serca płynące życzenia. Nie zabrakło łez radości i nadziei. Spotkanie upłynęło w miłej i rodzinnej atmosferze na rozmowach i wspólnym śpiewaniu kolęd i pastorałek.

            W swoim wystąpieniu wójt gminy Andrzej Gąsior nawiązał do aspektu „przemijania” ludzkiego życia.  - Bo to właśnie od nas samych wiele zależy jak zostaniemy zapamiętani. Należy żyć z godnością i poszanowaniem bliskich. Każdy  oczekuje wsparcia, a w chwilach zwątpienia i kryzysów życiowych człowiek powinien  tę pomoc otrzymać. Grupa wsparcia AA jest tą wielką rodziną, która nie tylko integruje, ale przed wszystkim daje poczucie bezpieczeństwa.  - Życzę siły, wytrwałości  oraz wszelkiej pomyślności dla członków grup AA i ich rodzin. - Jest dla mnie wielkim zaszczytem praca dla Państwa – podsumował wójt Andrzej Gąsior.

Miłym akcentem wigilijnego spotkania było przekazanie z inicjatywy Danuty Żebrowskiej  - Przewodniczącej (GKRPA) w Nowej Słupi dla Punktu Konsultacyjnego Leczenia Uzależnień sprzętu elektronicznego. Nowe urządzenia multimedialne posłużą do obsługi spotkań terapeutycznych. W prezencie pod ślicznie udekorowaną choinką znalazł się telewizor, odtwarzacz DVD oraz radiomagnetofon.     

           W kolejnych wystąpieniach zaproszeni goście nie ukrywali wzruszenia. Życzyli grupom wsparcia siły i odwagi w pokonywaniu trudności dnia codziennego.  Ze swojej strony deklarowali wszelką pomoc organizacyjną i merytoryczną.

Warto podkreślić, że spotkanie zostało przygotowane i zainicjowane przez samych członków grup AA. Szczególne słowa podziękowania należą się Sławomirowi Świetlikowi, który znakomicie zorganizował  wieczerzę wigilijną dbając o najmniejszy szczegół aranżacji uroczystości.  Nie mniejsze słowa uznania należą się Paniom, które przygotowały wykwintne dania wigilijne. Na stołach nie zabrakło wspaniałych tradycyjnych potraw m.in. barszczu z grzybami, pierogów z kapustą i grzybami, kilku rodzajów śledzi. Na deser można było delektować się domowymi wypiekami. O oprawę multimedialną zadbał gospodarz świetlicy środowiskowej w Nowej Słupi Mariusz Dąbek.

 

czytano: 7656 razy

źródło: nowaslupia.pl

data dodania: 17 grudnia 2015 r.

drukuj zapisz do PDF poleć artykuł

Wasze komentarze

wszystkich komentarzy: 0

Strona główna
BIP Gmina Nowa Słupia zaprasza

W tej chwili nie ma żadnych ankiet w serwisie.

archiwum ankiet
ePUAP

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich:
Europa inwestująca w obszary wiejskie

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach osi Leader
Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013

Projekt został zrealizowany w zakresie małych projektów w ramach działania 413 Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju objętego
Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 dotyczącego operacji pn. Podniesienie atrakcyjności turystycznej
"Ziemi Świętego Krzyża poprzez realizację elementów kampanii promocyjnej Gminy Nowa Słupia".

osób online: 8
kreacja: kreacja: ALPANET - Polskie Systemy Internetowe

Tagi:

Milanowska Wólka Baszowice Dymarki Nowa Słupia Stara Słupia Turystyka Jeleniów Emeryk Rudki Andrzej Gąsior Św. Krzyż Kielce Łysa Góra Dębniak Góry Świętokrzyskie Rekreacja
Gmina Nowa Słupia położona jest w północnej części województwa świętokrzyskiego i we wschodniej części ziemskiego powiatu kieleckiego. GMINA NOWA SŁUPIA to miejsce o niezwykle bogatej historii, tradycji, pełne malowniczych krajobrazów – prawdziwa Perła Krainy Świętokrzyskiej. Osadnictwo na tym terenie sięga II wieku p.n.e. i jest związane z rozwijającym się do VII wieku n.e. hutnictwem żelaza. Obecnie co roku od 1967 r. w sierpniu na imprezie plenerowej „Dymarki Świętokrzyskie” organizowane są eksperymentalne wytopy żelaza z rudy metodą stosowaną 2000 lat temu.

Bezpłatne powiadomienie SMS i SMS CLOUD dla mieszkańców Gminy Nowa Słupia już działa. ...

więcej