Gmina Gidle

Wójt Gminy Nowa Słupia  Andrzej Gąsior 

 Urząd Gminy w Nowej Słupi
ul. Rynek 15
26 – 006 Nowa Słupia
tel. 41 31 78 700
urzad@nowaslupia.plInformacja Turystyczna
ul. Świętokrzyska 53

tel. 41 31 78-327

 

więcej
Wirtualna mapa
środa 23 maja 2018 r., imieniny obchodzą: Michał, Renata
wersja dla słabowidzących English Deutsch Święty Krzyż

Strona główna » Aktualności » Magiczny wieczór kolęd i pastorałek.

Magiczny wieczór kolęd i pastorałek.

wielkość tekstu:A | A | A

Jest piękny styczniowy wieczór. Niedziela. Pomimo siarczystego mrozu w kościele pw. św. Wawrzyńca w Nowej Słupi zebrały się tłumy wiernych. Po mszy świętej nikt nie wychodzi. Zapada cisza. Barokowe sklepienia świątyni rozświetla barwna łuna. Wszyscy w milczeniu czekają. I oto są i kłaniają się nisko. Słychać pierwsze takty kolędy – „Bóg się nam narodził”. Na chwałę Boga i dla potomnych młodzież ubrana w piękne stroje wydobywa z siebie muzykę miłości i uwielbienia Stwórcy.

Na ten uroczysty Wieczór Poezji, Kolęd i Pastorałek, Schola Parafialna, Uczniowie ZS w Paprocicach, Uczniowie ZS w Nowej Słupi wystąpili ze wspaniałym koncertem.

Śpiewają pięknie. Trema dziewczynek ustępuje kunsztowi i maestrii. Sił i otuchy dodaje im ich opiekun duchowy, który sprawnie dyryguje zespołem. Wszyscy rozpoznają ks. Stanisława Bożętkę, który tak wspaniale przygotował przedstawienie. Tak jak przed dwoma tysiącami lat ludzkość wyczekiwała swojego Zabawiciela, który narodził się w dalekim Betlejem, tak  dziś dziękujemy za cud Narodzin Jezusa Chrystusa. Pomimo, że w kościele panuje półmrok, w blasku fleszy fotografa błyska niejedna łza, który toczy się po licu, ale nie zastyga. Chce też popatrzeć i też chce posłuchać. Tak, ten koncert wzruszył niejednego, rozgrzał i rozbudził ludzkie sumienia.

Dziękujemy za to wspaniałe przeżycie. Gratulujemy przede wszystkim Młodzieży, która przez wiele tygodni ćwiczyła występ, proboszczowi ks. Krzysztofowi Bartochowskiemu, ks. Stanisławowi, który wyreżyserował ten magiczny spektakl, opiekunom szkolnym.

Brawo, brawo, brawo...

 

 

czytano: 1839 razy

źródło: nowaslupia.pl

data dodania: 05 stycznia 2016 r.

drukuj zapisz do PDF poleć artykuł

Wasze komentarze

wszystkich komentarzy: 2

  • Bogdan B

    data dodania: 2016-01-06

    Gratulacje. Takie wspaniałe przedstawienie to mógł przygotować tylko Ksiądz Stanisław. Bo trzeba być kimś aby zaangażować w dzisiejszych czasach tyle młodzieży w tak szczytnym celu.

  • przyjaciele

    data dodania: 2016-01-06

    wspaniały pasterz ze swoją trzódką. Miłe dla ucha i dla serducha słuchanie kolęd oraz dla duszy.

Strona główna
BIP Gmina Nowa Słupia zaprasza

W tej chwili nie ma żadnych ankiet w serwisie.

archiwum ankiet
ePUAP

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich:
Europa inwestująca w obszary wiejskie

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach osi Leader
Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013

Projekt został zrealizowany w zakresie małych projektów w ramach działania 413 Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju objętego
Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 dotyczącego operacji pn. Podniesienie atrakcyjności turystycznej
"Ziemi Świętego Krzyża poprzez realizację elementów kampanii promocyjnej Gminy Nowa Słupia".

osób online: 7
kreacja: kreacja: ALPANET - Polskie Systemy Internetowe

Tagi:

Emeryk Baszowice Jeleniów Dymarki Góry Świętokrzyskie Turystyka Dębniak Rudki Kielce Św. Krzyż Stara Słupia Nowa Słupia Milanowska Wólka Łysa Góra Rekreacja Andrzej Gąsior
Gmina Nowa Słupia położona jest w północnej części województwa świętokrzyskiego i we wschodniej części ziemskiego powiatu kieleckiego. GMINA NOWA SŁUPIA to miejsce o niezwykle bogatej historii, tradycji, pełne malowniczych krajobrazów – prawdziwa Perła Krainy Świętokrzyskiej. Osadnictwo na tym terenie sięga II wieku p.n.e. i jest związane z rozwijającym się do VII wieku n.e. hutnictwem żelaza. Obecnie co roku od 1967 r. w sierpniu na imprezie plenerowej „Dymarki Świętokrzyskie” organizowane są eksperymentalne wytopy żelaza z rudy metodą stosowaną 2000 lat temu.

Bezpłatne powiadomienie SMS i SMS CLOUD dla mieszkańców Gminy Nowa Słupia już działa. ...

więcej