Gmina Gidle

Wójt Gminy Nowa Słupia  Andrzej Gąsior 

 Urząd Gminy w Nowej Słupi
ul. Rynek 15
26 – 006 Nowa Słupia
tel. 41 31 78 700
urzad@nowaslupia.plInformacja Turystyczna
ul. Świętokrzyska 53

tel. 41 31 78-327

 

więcej
Wirtualna mapa
środa 20 czerwca 2018 r., imieniny obchodzą: Bogna, Rafał
wersja dla słabowidzących English Deutsch Święty Krzyż

Strona główna » Aktualności » Zbierali dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej ...

Zbierali dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

wielkość tekstu:A | A | A

Po raz kolejny Pracownicy Gminnego Ośrodka Kultury wraz z wolontariuszami z Zespołu Szkół w Rudkach oraz Nowej Słupi przyłączyli się do zapoczątkowanej przed 24 laty przez Jerzego Owsiaka akcji, znanej pod nazwą Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy.

 Na rzecz Wielkiej Orkiestry zbierano pieniądze przed kościołami parafialnymi w Rudkach, Nowej Słupi i Chybicach. W Rudkach szefem sztabu Orkiestry była Iwona Zarosa.  Łącznie zebrano 6547,13 zł, a najwięcej zebrała Natalia Zarosa 1600zł. Natomiast w Nowej Słupi szefem sztabu był Rafał Karcz. Łącznie udało się zebrać 8188 zł, w tym z licytacji 1175zł, a najwięcej zebrała Anna Witkowska 1100zł.

 Łączna suma zebranych na terenie gminy funduszy to 14 735,13 zł.

            Koncert finałowy w Gminnym Ośrodku Kultury w Rudkach poprowadzili Marysia Niebrzydowska oraz Igor Sala, którzy również licytowali przekazane przez darczyńców przedmioty. W zaszczytnym gronie ofiarodawców znaleźli się: GOK, Lokalna Organizacja Turystyczna, zespoły Chełmowianki, Modrzewianki oraz Świętokrzyskie Diabliki, Agata Sałata, Alicja Sala, Agnieszka Lewandowska, Andrzej Gąsior. Licytacja przebiegała w bardzo miłej, aczkolwiek gorącej atmosferze. Licytowane przedmioty osiągały niejednokrotnie zawrotne sumy i tak chociażby „srebrna jodła”, którą podarowały Świętokrzyskie Diabliki osiągnęła kwotę 130 złotych, a szczęśliwym nabywcą okazała się Maja Sala. Dzięki hojności mieszkańców Rudek, zgromadzonych na sali widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury  podczas licytacji udało się zebrać znaczne sumy, które również zasilą konto Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Podobnie jak pieniądze zebrane podczas sprzedaży ozdób świątecznych, które przekazali pracownicy GOK, a była to niebagatelna suma, bo ponad 500 złotych.

Podczas gdy na sali widowiskowej odbywały się występy artystyczne, różnego rodzaju konkursy dla dzieci i młodzieży oraz wspomniana licytacja na holu trwała sprzedaż ciast przygotowanych przez koła gospodyń Chełmowianki, Modrzewianki oraz Baszowice, z  której dochód powędruje na konto WOŚP.

Na koncercie podsumowującym 24. finał nie brakowało atrakcji. Niewątpliwie był nią pokaz japońskich sztuk walki KOBUDO, który przygotował Mariusz Dąbek, instruktor tego typu sportów walki, działający przy świetlicy środowiskowej w Nowej Słupi. Pokaz ,w którym wzięło udział 7 młodych adeptów szkoły w różnym wieku wzbudził ogromne zainteresowanie wśród publiczności, o czym może świadczyć aplauz z jakim się on spotkał. Gromkimi brawami zostali nagrodzeni zarówno instruktor jak i jego uczniowie .

Dużym zainteresowaniem publiczności, szczególnie tej młodszej, cieszyły się gry i konkursy prowadzone przez Świętokrzyskie Diabliki oraz członków Amatorskiego Teatru „Święty Spokój”.

Na zakończenie imprezy odbył się koncert zespołu „EGO”- Grzegorz Starosta, który porwał do tańca niemal całą zgromadzoną na sali publiczność. Nie był on jednak jedynym wokalistą, który zaprezentował się na scenie podczas niedzielnego finału. O dobrą rozrywkę zadbali również Oliwia Ozga -wokalistka zespołu Świętokrzyskie Diabliki oraz zespół śpiewaczy Chełmowianki.

Tak też wszystkie pokolenia znalazły coś dla siebie. Każdy kto przyszedł do Gminnego Ośrodka Kultury w Rudkach wieczorem 10. stycznia mógł nie tylko wesprzeć Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy ale również przy okazji dobrze się bawić i miło spędzić czas wolny.

Dopełnieniem uroczystego finału w Rudkach był pokaz sztucznych ogni – ufundowanych przez GKS Rudki i Stowarzyszenie PRO-SPORT, który odbył się o godz. 20 przed budynkiem GOK, czyli o tej samej godzinie, w której Jerzy Owsiak puścił tzw. „światełko do nieba” w głównej siedzibie sztabu Orkiestry w Warszawie.

Przypominamy, że dochód z tegorocznego 24. finału zostanie w całości przekazany na zakup sprzętu medycznego dla oddziałów pediatrycznych i geriatrycznych na terenie całego kraju. Oby udało się zebrać jak najwięcej funduszy na ten szczytny cel.

Wszystkim darczyńcom dziękujemy.

 

 

 

czytano: 3145 razy

źródło: nowaslupia.pl

data dodania: 12 stycznia 2016 r.

drukuj zapisz do PDF poleć artykuł

Wasze komentarze

wszystkich komentarzy: 0

Strona główna
BIP Gmina Nowa Słupia zaprasza

W tej chwili nie ma żadnych ankiet w serwisie.

archiwum ankiet
ePUAP

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich:
Europa inwestująca w obszary wiejskie

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach osi Leader
Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013

Projekt został zrealizowany w zakresie małych projektów w ramach działania 413 Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju objętego
Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 dotyczącego operacji pn. Podniesienie atrakcyjności turystycznej
"Ziemi Świętego Krzyża poprzez realizację elementów kampanii promocyjnej Gminy Nowa Słupia".

osób online: 4
kreacja: kreacja: ALPANET - Polskie Systemy Internetowe

Tagi:

Jeleniów Turystyka Emeryk Stara Słupia Św. Krzyż Baszowice Dębniak Rekreacja Milanowska Wólka Łysa Góra Dymarki Góry Świętokrzyskie Nowa Słupia Rudki Andrzej Gąsior Kielce
Gmina Nowa Słupia położona jest w północnej części województwa świętokrzyskiego i we wschodniej części ziemskiego powiatu kieleckiego. GMINA NOWA SŁUPIA to miejsce o niezwykle bogatej historii, tradycji, pełne malowniczych krajobrazów – prawdziwa Perła Krainy Świętokrzyskiej. Osadnictwo na tym terenie sięga II wieku p.n.e. i jest związane z rozwijającym się do VII wieku n.e. hutnictwem żelaza. Obecnie co roku od 1967 r. w sierpniu na imprezie plenerowej „Dymarki Świętokrzyskie” organizowane są eksperymentalne wytopy żelaza z rudy metodą stosowaną 2000 lat temu.

Bezpłatne powiadomienie SMS i SMS CLOUD dla mieszkańców Gminy Nowa Słupia już działa. ...

więcej