Gmina Gidle

Wójt Gminy Nowa Słupia  Andrzej Gąsior 

 Urząd Gminy w Nowej Słupi
ul. Rynek 15
26 – 006 Nowa Słupia
tel. 41 31 78 700
urzad@nowaslupia.plInformacja Turystyczna
ul. Świętokrzyska 53

tel. 41 31 78-327

 

więcej
Wirtualna mapa
środa 20 czerwca 2018 r., imieniny obchodzą: Bogna, Rafał
wersja dla słabowidzących English Deutsch Święty Krzyż

Strona główna » Aktualności » Na sportowo i naukowo - ferie w Rudkach

Na sportowo i naukowo - ferie w Rudkach

wielkość tekstu:A | A | A

PO HARCERSKU

            W okresie ferii zimowych w dniach 1-2 luty 2016 odbył się biwak dla 18 harcerzy ze 122DH im Św. Brata Alberta w Rudkach. Biwak z wyżywieniem i noclegiem w szkole zorganizowali rodzice oraz Drużynowa  phm. Grażyna Gąsior. Podczas dwudniowych zajęć harcerze przeszli wiele szkoleń zdobywając sprawności. W ciekawych zawodach mogli spróbować swych sił, nabyć nowe umiejętności oraz mile spędzić czas. W szeregi harcerstwa została przyjęta druhna Maja Sala, której po Przyrzeczeniu wszyscy składali gratulacje. Miłą  niespodziankę w późnych godzinach nocnych swoją wizytą zrobili druhom ks. Sylwester Gaweł i p. Dyr. Alina Cieśla. Ks. Sylwester  przyniósł „ogromny worek” słodyczy natomiast przybyła wraz z Nim pani dyrektor przekazała drużynowej wiele upominków, którymi w dniu następnym nagrodzono najodważniejszych i najsprawniejszych harcerzy ( czyli wszystkich). Dziękujemy  paniom kucharkom za pyszną zupę, a p. Dyrektor za możliwość korzystania z pomieszczeń szkolnych.

 

KULTURALNIE

            Dnia 28 lutego 2016 r.  37 uczniów klas 0 - III wybrało się na seans filmowy "Fistaszki" - 3D  do kina Helios w Starachowicach. Film cieszył się dużym zainteresowaniem wśród dzieci.  Opiekunami były panie: Agnieszka Rogula, Marianna Brzezińska, Renata Wojtasik i Anita Cieślik. Bezpłatny transport zapewnił Urząd Gminy w Nowej Słupi.

 

EKONOMICZNIE

            Nasi Gimnazjaliści podczas pierwszego tygodnia ferii pod okiem p. Ewy Klefas mieli możliwość wzięcia udziału w programie edukacji ekonomicznej „Na własne konto” organizowanym przez Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej przy wsparciu Narodowego Banku Polskiego. Obszerna relacja z tych działań znajduje się na: https://zsrudki.edupage.org/news/#668 .

 

            Ponadto dla wszystkich chętnych odbywały się zajęcia informatyczne prowadzone przez p. Marka Kozłowskiego oraz zajęcia historyczne dla klas II i III gimnazjum. Spotkania historyczne poświęcone zostały powstaniu styczniowemu oraz wydarzeniom na polskim Wybrzeżu w grudniu 1970 r. O przeszłości z pasją opowiadał p. Przemysław Stelmaszczyk.

 

NA SPORTOWO:

 

Udział w zawodach w Łagowie

            Poniedziałek i wtorek w pierwszym tygodniu ferii to także sportowe zmagania gimnazjalistów. Jak co roku nasi uczniowie skorzystali z zaproszenia Zespołu Szkół w Łagowie i wzięli udział w zawodach sportowych.

Pierwszy dzień to zmagania piłkarskie. Wśród 8 startujących drużyn nasz zespół zajął miejsce w połowie stawki (V lokata). Drugiego dnia do sportowej rywalizacji stanęli miłośnicy siatkówki zarówno dziewczęta jak i chłopcy. Nastroje po turnieju siatkarski były zdecydowanie bardziej optymistyczne. Obie nasze drużyny , dziewcząt i chłopców zajęły II miejsca. Opiekę nad uczniami w czasie zawodów sprawowali: Iwona Zarosa, Robert Klefas, Przemysław Stelmaszczyk i Sylwester Spelak. Nasze gimnazjum reprezentowali: Michalina Kowalska, Weronika Kozłowska, Agnieszka Łasisz, Paulina Sala, Paulina Kozera, Dominika Przygoda, Natalia Zarosa, Aleksandra Ocios, Agata Kowalska, Natalia Romańska. Chłopcy: Maciej Przemyski, Michał Romański, Wiktor Siepetowski, Michał Kozłowski, Mateusz Gawlik, Bartosz Kluzek, Dawid Góra, Bartłomiej Góra, Wiktor Podsiadły, Maksymilian Kubik i Kamil Kozera.

 

Zajęcia sportowe

            Dla uczniów szkoły podstawowej również odbywały się zajęcia sportowe. W środa i piątek w pierwszym tygodniu odbyły się zajęcia dla miłośników siatkówki. Uczniowie klas IV-VI mieli możliwość doskonalić i rozwijać swoje umiejętności siatkarskie przygotowując się jednocześnie do kolejnych zawodów w mini siatkówce. Zajęcia odbywały się pod okiem p. Sylwestra Spelaka.

 

Wyjazd na lodowisko

            Jak ferie to oczywiście zimowe szaleństwo. W dniu 21 stycznia 2016r.  (czwartek) odbył się wyjazd na (niestety) sztuczne lodowisko do Skarżyska Kamiennej. Brało w nim udział 25 uczniów z klas IV-VI. Celem było promowanie zdrowego stylu życia, nauka jazdy na łyżwach, integracja uczniów i oczywiście świetna zabawa. Wszyscy chętnie poddali się łyżwiarskim szaleństwom, z ogromną determinacją starali się wygrać z grawitacją na lodowisku. Prawie każdy zaliczył upadek i to nie jeden. Zmęczeni, zrelaksowani i szczęśliwi wróciliśmy do domu ze świadomością, że wyjazd był bardzo udany i należy go w przyszłości koniecznie powtórzyć mówiły jednym głosem p. Aneta Kluzek i p. Bożena Jop.

 

Jazda na prawdziwym lodowisku

            W czasie ferii uczniowie mogli korzystać również z lodowiska znajdującego się przy Klubie Sportowym. Niestety zbyt krótko, bo przyszła odwilż i lodowisko tak jak i ferie pozostało wspomnieniem.

czytano: 1019 razy

źródło: nowaslupia.pl

data dodania: 08 lutego 2016 r.

drukuj zapisz do PDF poleć artykuł

Wasze komentarze

wszystkich komentarzy: 0

Strona główna
BIP Gmina Nowa Słupia zaprasza

W tej chwili nie ma żadnych ankiet w serwisie.

archiwum ankiet
ePUAP

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich:
Europa inwestująca w obszary wiejskie

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach osi Leader
Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013

Projekt został zrealizowany w zakresie małych projektów w ramach działania 413 Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju objętego
Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 dotyczącego operacji pn. Podniesienie atrakcyjności turystycznej
"Ziemi Świętego Krzyża poprzez realizację elementów kampanii promocyjnej Gminy Nowa Słupia".

osób online: 5
kreacja: kreacja: ALPANET - Polskie Systemy Internetowe

Tagi:

Góry Świętokrzyskie Turystyka Emeryk Dębniak Jeleniów Św. Krzyż Baszowice Dymarki Milanowska Wólka Andrzej Gąsior Kielce Stara Słupia Rekreacja Łysa Góra Nowa Słupia Rudki
Gmina Nowa Słupia położona jest w północnej części województwa świętokrzyskiego i we wschodniej części ziemskiego powiatu kieleckiego. GMINA NOWA SŁUPIA to miejsce o niezwykle bogatej historii, tradycji, pełne malowniczych krajobrazów – prawdziwa Perła Krainy Świętokrzyskiej. Osadnictwo na tym terenie sięga II wieku p.n.e. i jest związane z rozwijającym się do VII wieku n.e. hutnictwem żelaza. Obecnie co roku od 1967 r. w sierpniu na imprezie plenerowej „Dymarki Świętokrzyskie” organizowane są eksperymentalne wytopy żelaza z rudy metodą stosowaną 2000 lat temu.

Bezpłatne powiadomienie SMS i SMS CLOUD dla mieszkańców Gminy Nowa Słupia już działa. ...

więcej