Gmina Gidle

Wójt Gminy Nowa Słupia  Andrzej Gąsior 

 Urząd Gminy w Nowej Słupi
ul. Rynek 15
26 – 006 Nowa Słupia
tel. 41 31 78 700
urzad@nowaslupia.plInformacja Turystyczna
ul. Świętokrzyska 53

tel. 41 31 78-327

 

więcej
Wirtualna mapa
poniedziałek 28 maja 2018 r., imieniny obchodzą: Augustyna, Inga
wersja dla słabowidzących English Deutsch Święty Krzyż

Strona główna » Aktualności » Bal karnawałowy ze Stowarzyszeniem NADZIEJA

Bal karnawałowy ze Stowarzyszeniem NADZIEJA

wielkość tekstu:A | A | A

W dniu 03.02.2016r. w Gminnym Ośrodku Kultury w Rudkach odbyła się choinka połączona z balem karnawałowym zorganizowana przez Stowarzyszenie na Rzecz Osób Niepełnosprawnych Dorosłych, Dzieci i Młodzieży – ich Rodzin i Opiekunów oraz Osób Zagrożonych Wykluczeniem Społecznym „NADZIEJA”.

O tym jak niezbędna i pilnie pożądana była inicjatywa Pani Anny Wiecha o potrzebie utworzenia tego Stowarzyszenia świadczy liczna obecność członków na kolejnym już, integracyjnym spotkaniu. Członkowie stowarzyszenia, poza dobrym poczęstunkiem i przyjacielskimi rozmowami, mogli bawić się przy wspaniałej muzyce  w wykonaniu Pana Gustawa Jaworskiego. Dodatkową atrakcję zapewniła jedna z uczestniczek, studentka Pani Sylwia Dziubińska, która umilała czas swym talentem wokalnym. Z inicjatywą organizacji balu karnawałowego wyszli rodzice dzieci niepełnosprawnych podczas grudniowego spotkania Wigilijnego.

Pani Ania Wiecha zwraca uwagę, że integracja osób niepełnosprawnych, które stanowią spory odsetek mieszkańców Gminy Nowa Słupia, jest ważna nie tylko dla nich ale również dla nas wszystkich. Wszyscy powinniśmy zatroszczyć się o eliminowanie, zmniejszanie lub kompensowanie barier, tak aby każdej osobie umożliwić korzystanie z dóbr publicznych, jednocześnie respektując jej prawa i przywileje. To nie my mamy ich „włączać” do naszego życia, ale mamy stworzyć przestrzeń, w której rozwijać się i godnie żyć będą mogli zarówno zdrowi, jak i niepełnosprawni. Jak pisze w swym wierszu ks. J. Twardowski „nierówni potrzebują siebie / im najłatwiej zrozumieć że każdy jest dla wszystkich / i odczytywać całość”.   

Sprawą niezwykle ważną jest  wspólne uczenie się zachowań społecznych, przeżywanie uznania i satysfakcji w grupie oraz samoistne dopasowywanie się i wejście w procesy dynamizujące naszą grupę. Jak stwierdza dalej Pani Ania, wszyscy tu zgromadzeni tzn. niepełnosprawni, ich opiekunowie, wolontariusze to wspaniale uzupełniający się członkowie naszej nowej „rodziny”. Wszyscy, pomimo bagażu ciężkich doświadczeń jakie przyniosło im życie, potrafią  dzielić się ze sobą radością, radą i wzajemnym wsparciem a nade wszystko żyć nadzieją. Tak wspaniała inicjatywa jaką jest Stowarzyszenie na Rzecz Osób Niepełnosprawnych Dorosłych, Dzieci i Młodzieży – ich Rodzin i Opiekunów oraz Osób Zagrożonych Wykluczeniem Społecznym „NADZIEJA” w Gminie Nowa Słupia powstało dzięki wsparciu obecnego Wójta Andrzeja Gąsiora, który zawsze służy radą i pomocą.

Ten potencjał ludzki należy podtrzymywać i troszczyć się o jego rozwój. Niezbędna jest niestety większa świadomość reszty naszego społeczeństwa. Zaangażowanie w działalność szerszej grupy ludzi, którzy pochylą się nad losem osób niepełnosprawnych – również mieszkańców Naszej Gminy. W imieniu Stowarzyszenia „Nadzieja” Pani Ania składa podziękowania wszystkim uczestnikom balu karnawałowego za przybycie i zorganizowanie balu, pracownikom Urzędu Gminy w Nowej Słupi za pomoc w przewozie osób niepełnosprawnych, Katarzynie Kozłowskiej i Tomaszowi Kałuża,  oraz  Pani Elżbiecie Kowalskiej –Właścicielce Sklepu „Euro” w Nowej Słupi za okazaną pomoc  w  zorganizowaniu tego wspaniałego spotkania.

 

                                                                                                      Kozłowska K

 

czytano: 3018 razy

źródło: nowaslupia.pl

data dodania: 10 lutego 2016 r.

drukuj zapisz do PDF poleć artykuł

Wasze komentarze

wszystkich komentarzy: 0

Strona główna
BIP Gmina Nowa Słupia zaprasza

W tej chwili nie ma żadnych ankiet w serwisie.

archiwum ankiet
ePUAP

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich:
Europa inwestująca w obszary wiejskie

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach osi Leader
Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013

Projekt został zrealizowany w zakresie małych projektów w ramach działania 413 Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju objętego
Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 dotyczącego operacji pn. Podniesienie atrakcyjności turystycznej
"Ziemi Świętego Krzyża poprzez realizację elementów kampanii promocyjnej Gminy Nowa Słupia".

osób online: 12
kreacja: kreacja: ALPANET - Polskie Systemy Internetowe

Tagi:

Jeleniów Emeryk Nowa Słupia Turystyka Rekreacja Baszowice Kielce Góry Świętokrzyskie Rudki Stara Słupia Łysa Góra Milanowska Wólka Andrzej Gąsior Św. Krzyż Dymarki Dębniak
Gmina Nowa Słupia położona jest w północnej części województwa świętokrzyskiego i we wschodniej części ziemskiego powiatu kieleckiego. GMINA NOWA SŁUPIA to miejsce o niezwykle bogatej historii, tradycji, pełne malowniczych krajobrazów – prawdziwa Perła Krainy Świętokrzyskiej. Osadnictwo na tym terenie sięga II wieku p.n.e. i jest związane z rozwijającym się do VII wieku n.e. hutnictwem żelaza. Obecnie co roku od 1967 r. w sierpniu na imprezie plenerowej „Dymarki Świętokrzyskie” organizowane są eksperymentalne wytopy żelaza z rudy metodą stosowaną 2000 lat temu.

Bezpłatne powiadomienie SMS i SMS CLOUD dla mieszkańców Gminy Nowa Słupia już działa. ...

więcej