Gmina Gidle

Wójt Gminy Nowa Słupia  Andrzej Gąsior 

 Urząd Gminy w Nowej Słupi
ul. Rynek 15
26 – 006 Nowa Słupia
tel. 41 31 78 700
urzad@nowaslupia.plInformacja Turystyczna
ul. Świętokrzyska 53

tel. 41 31 78-327

 

więcej
Wirtualna mapa
niedziela 24 czerwca 2018 r., imieniny obchodzą: Danuta, Jan
wersja dla słabowidzących English Deutsch Święty Krzyż

Strona główna » Aktualności » Dzień Języków Obcych w Publicznym Gimnazjum nr ...

Dzień Języków Obcych w Publicznym Gimnazjum nr 1 w Nowej Słupi

wielkość tekstu:A | A | A

W piątek 26 lutego w Publicznym Gimnazjum nr 1 w Nowej Słupi odbyła się cykliczna uroczystość - Dzień Języków Obcych, w tym roku pod hasłem S. J. Leca „Nie znając obcego języka, nigdy nie zrozumiesz milczenia cudzoziemców”.  Jej głównym celem było motywowanie do nauki języków obcych.

            Imprezę poprowadzili uczniowie klas trzecich: Nikola Maliszewska oraz Mikołaj Agatowski. By zapewnić sobie dobry nastrój i przygotować się do zmagań językowych zaczęliśmy od muzycznej rozgrzewki. Nasi nauczyciele wyćwiczyli i zaśpiewali z publicznością popularną piosenkę „Panie Janie” w czterech językach: angielskim, niemieckim, francuskim i rosyjskim.

            Po tym miłym i zabawnym wstępie, dyrektor Małgorzata Jakubczyk oficjalnie otworzyła imprezę witając gości, tj. uczniów klas szóstych wraz z wychowawcami ze szkół podstawowych w Jeziorku, Mirocicach, Nowej Słupi oraz laureatów V Gminnego Konkursu Języka Angielskiego  z gimnazjum w Rudkach. Następnie podsumowała V Gminny Konkurs Języka Angielskiego, który odbył się 18 lutego i wręczyła dyplomy oraz nagrody zwycięzcom.

Konkurs ten, zorganizowany przez nasze gimnazjum, był dostosowany do stopnia zaawansowania uczniów i został przeprowadzony na trzech poziomach. Test sprawdzał znajomość leksyki i gramatyki języka angielskiego, funkcji językowych, oceniał umiejętność czytania ze zrozumieniem i pisania oraz zawierał elementy wiedzy o sporcie w Zjednoczonym Królestwie Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej oraz Stanach Zjednoczonych.

Oto wyniki:

Najliczniej do Konkursu przystąpili uczniowie klas pierwszych - łącznie 16 osób:

I miejsce –   Jakub Niewadzi (Publiczne Gimnazjum Nr 2 w Rudkach)

II miejsce –  Katarzyna Mazur (Publiczne Gimnazjum Nr 1 w Nowej Słupi)

III miejsce – Szymon Życiński (Publiczne Gimnazjum Nr 2 w Rudkach)         

Do testu na poziomie klasy drugiej zgłosili się tylko uczniowie Gimnazjum w Rudkach.

I miejsce –    Łukasz Życiński

II miejsce –  Michał Kozłowski

III miejsce – Mateusz Gawlik

Wśród uczniów klas trzecich tylko jedna uczennica reprezentowała naszą szkołę.

I miejsce –    Maria Niebrzydowska (Publiczne Gimnazjum Nr 2 w Rudkach)

II miejsce –   Patrycja Jadwidzic (Publiczne Gimnazjum Nr 1 w Nowej Słupi)

III miejsce – Maciej Cedzyński  (Publiczne Gimnazjum Nr 2 w Rudkach).

            Następnie wręczono nagrody i dyplomy w I Szkolnym Konkursie Wiedzy o Krajach Niemieckojęzycznych. I miejsce zajęła Anita Dąbrowska z klasy 3a, II miejsce ex aequo Alicja Paluch (3a) i Michał Moczoń (3b). Rozstrzygnięto również konkurs „Die schönste Städte In DACHLänder”. I miejsce zdobyły ex aequo Alicja Paluch i Patrycja Jadwidzic (3c), II miejsce Karolina Kaczor (3a).

                        Po części oficjalnej rozpoczęły się konkursy językowe. Do konkursu „Państwa, miasta...” zorganizowanego przez Samorząd Uczniowski zaproszeni zostali uczniowie klas szóstych z każdej ze szkół, dołączyli do nich przedstawiciele naszego gimnazjum i w tak utworzonych zespołach międzyszkolnych przystąpiono do rywalizacji. Uczestnicy mieli za zadanie uzupełnić poszczególne kategorie (np. państwo, miasto/miejsce, roślina, zwierzę) słowem zaczynającym się na wylosowaną literę w języku ... angielskim. Wszyscy uczestnicy otrzymali za udział słodki drobiazg.           

                        Kolejnym zmaganiem językowym był quiz pt. „Famous places and landmarks in the UK”. Polegał on na zidentyfikowaniu pojawiających się na ekranie zdjęć sławnych miejsc i budowli w Zjednoczonym Królestwie. Zwyciężczynią konkursu została Antonina Bereszka z klasy 1a, drugie miejsce wywalczył Bartosz Pietrzyk z 3a, trzecie miejsce ex aequo przypadło uczennicom: Aleksandrze Danielskiej (1a) oraz Katarzynie Mazur (1b).

            Następnym punktem uroczystości było piękne i wzruszające przedstawienie w języku angielskim, z komentarzem w języku polskim, pt. „The Nightingale and the Rose” („Słowik i Róża”) Oscara Wilde'a. Aktorami byli uczniowie klas pierwszych: Antonina Bereszka (Słowik), Julia Cebula (Chłopak), Katarzyna Mazur (Dziewczyna), Izabela Orłowska (Krzak czerwonej róży), Natalia Janus (Krzak białej róży), Gabriel Róg (Krzak żółtej róży), Lena Kozera (Motyl), Kacper Górecki (Jeż), oraz narratorzy: Aleksandra Danielska, Paulina Krowińska i Paulina Masternak.        Uczniowie prezentując bardzo dobrą wymowę i umiejętności aktorskie wymownie przekazali morał bajki: „Pozory mylą, więc nie poświęcaj swego życia dla rzeczy, które nie są tego warte”. 

            Kulminacją uroczystości był stały punkt programu - Gala Piosenki Karaoke w językach obcych. Dla uczniów była to okazja do publicznego wystąpienia przed licznym gronem widzów, przełamania tremy, zaprezentowania nie tylko swoich umiejętności wokalnych, ale także poczucia humoru. Jako pierwsza (poza konkursem) wystąpiła zwyciężczyni ubiegłorocznej Gali Iza Jagiełło w piosence zespołu Imany „You'll never know”. Po Izie wystapiły powstałe specjalnie na tę okazję zespoły, duety oraz solistka. Jury miało niełatwe zadanie oceniając konkursowiczów i przyznając miejsca na podium. Kryteriami oceny były: wymowa, umiejętności wokalne oraz ogólne wrażenie artystyczne. Po długich naradach wyłoniono zwycięzców tegorocznej Gali:

I miejsce – Katarzyna Mazur za wykonanie piosenki w języku niemieckim pt. „Kleine Krokodil”,

II miejsce – trzecioklasistki: Wiola Cieślik, Natalia Jabłońska i Wiktoria Żebrowska za piosenkę Amny „Tell me why”,

III miejsce – Julia Cebula i Julia Gębura - „Ain't nobody” Felix Jaehn.

Publiczność przyznała swoją nagrodę, która powędrowała do dziewcząt z 2 b - Natalii Sikory, Natalii Sitek i Gabrieli Schramm, które wykonały utwór Shakiry „Waka, waka” porywając prawie całą publiczność do zabawy.         

         Serdecznie gratulujemy zwycięzcom i dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w konkursach.

          Podziękowania kierujemy też do Rady Rodziców przy Publicznym Gimnuzjum nr 1 oraz do wydawnictw: Pearson i Lektorklett za ufundowanie nagród.

 

                                                               Olga Zyzman-Ponikowska

                                                                 Zespół Szkół w Nowej Słupi

 

czytano: 1074 razy

źródło: nowaslupia.pl

data dodania: 09 marca 2016 r.

drukuj zapisz do PDF poleć artykuł

Wasze komentarze

wszystkich komentarzy: 0

Strona główna
BIP Gmina Nowa Słupia zaprasza

W tej chwili nie ma żadnych ankiet w serwisie.

archiwum ankiet
ePUAP

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich:
Europa inwestująca w obszary wiejskie

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach osi Leader
Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013

Projekt został zrealizowany w zakresie małych projektów w ramach działania 413 Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju objętego
Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 dotyczącego operacji pn. Podniesienie atrakcyjności turystycznej
"Ziemi Świętego Krzyża poprzez realizację elementów kampanii promocyjnej Gminy Nowa Słupia".

osób online: 7
kreacja: kreacja: ALPANET - Polskie Systemy Internetowe

Tagi:

Nowa Słupia Emeryk Baszowice Stara Słupia Św. Krzyż Dębniak Dymarki Turystyka Rudki Jeleniów Andrzej Gąsior Góry Świętokrzyskie Milanowska Wólka Kielce Łysa Góra Rekreacja
Gmina Nowa Słupia położona jest w północnej części województwa świętokrzyskiego i we wschodniej części ziemskiego powiatu kieleckiego. GMINA NOWA SŁUPIA to miejsce o niezwykle bogatej historii, tradycji, pełne malowniczych krajobrazów – prawdziwa Perła Krainy Świętokrzyskiej. Osadnictwo na tym terenie sięga II wieku p.n.e. i jest związane z rozwijającym się do VII wieku n.e. hutnictwem żelaza. Obecnie co roku od 1967 r. w sierpniu na imprezie plenerowej „Dymarki Świętokrzyskie” organizowane są eksperymentalne wytopy żelaza z rudy metodą stosowaną 2000 lat temu.

Bezpłatne powiadomienie SMS i SMS CLOUD dla mieszkańców Gminy Nowa Słupia już działa. ...

więcej