Gmina Gidle

Wójt Gminy Nowa Słupia  Andrzej Gąsior 

 Urząd Gminy w Nowej Słupi
ul. Rynek 15
26 – 006 Nowa Słupia
tel. 41 31 78 700
urzad@nowaslupia.plInformacja Turystyczna
ul. Świętokrzyska 53

tel. 41 31 78-327

 

więcej
Wirtualna mapa
poniedziałek 28 maja 2018 r., imieniny obchodzą: Augustyna, Inga
wersja dla słabowidzących English Deutsch Święty Krzyż

Strona główna » Aktualności » Wspaniałe Święto Kobiet

Wspaniałe Święto Kobiet

wielkość tekstu:A | A | A

Ten marcowy wieczór na długo zapadnie w pamięci Pań przybyłych do Centrum Dziedzictwa Gór Świętokrzyskich na spektakl słowno- muzyczny „Dla Ciebie Ewo”, przygotowany przez męską część Teatru Święty Spokój, muzyków ludowych zespołu Chełmowianie oraz władze samorządowe.

            Scenariusz spektaklu powstał we współpracy z panią Barbarą Wicha, byłą dyrektor Domu Kultury w Rudkach. Wieczorny koncert rozpoczął się o godz. 18 życzeniami jakie dla Pań z okazji ich Święta w imieniu władz gminy złożyli wójt Andrzej Gąsior oraz radny Robert Klefas.

Kolejno do życzeń dołączali się występujący na scenie wykonawcy: dyrektor Centrum Dziedzictwa Gór Świętokrzyskich – Piotr Sepioło, sołtys Rudek – Grzegorz Marczewski, Tomasz Andzela z  Amatorskiego Teatru Święty Spokój, a także muzycy Czesław Mazur, Artur Gąsior, Czesław Zieja i Stanisław Ćwik.

Na scenie pojawiły się również panie: Izabela Pańtak, Małgorzata Reczko oraz Agata Sałata, które za pomocą zabawnego skeczu rozbawiły publiczność do łez. Kwintesencją wieczoru był jednakże koncert smyczkowy zespołu Allegrija w skład, którego wchodzą muzycy Filharmonii Świętokrzyskiej. Gościnnie wystąpił z zespołem Grzegorz Michta. Wspólnie wykonali piękny koncert, którego motywem przewodnim było tango.

 8 marca jest także doskonałą okazją do uhonorowania kobiet zaangażowanych na rzecz gminy.

W tym zaszczytnym gronie wyróżnionych znalazły się 3 panie: Anna Kucharska- zasłużony pedagog oraz wieloletni dyrektor Szkoły w Rudkach, Wioletta Purska- animator kultury i organizatorka „Głosnych Czytań Nocą” oraz Paulina Gierada – wolontariuszka Szlachetnej Paczki.

Wszystkie przybyłe na uroczystość Dnia Kobiet panie zostały obdarowane przez panów kwiatami oraz zaproszone na słodki poczęstunek.

            Podczas gdy na scenie sali widowiskowej odbywały się występy artystyczne, na holu Centrum Dziedzictwa Gór Świętokrzyskich trwał kiermasz kartek wielkanocnych, wyróżnionych w konkursie, który został ogłoszony z myślą o kultywowaniu dawnych tradycji wielkanocnych. Wzięło w nim udział kilkudziesięciu uczestników w trzech kategoriach: przedszkola, szkoły podstawowe i gimnazja oraz dorośli.       

Na konkurs wpłynęło 100 prac, które oceniało jury w składzie: Izabela Pańtak, Agnieszka Lewandowska, Piotr Sepioło i Agata Sałata. Członkowie jury podkreślali, że wybór najlepszej pracy był trudny, gdyż kartki wykonano różnymi technikami, za pomocą wielu materiałów zachowując elementy tradycji wielkanocnych. Ostatecznie w gronie wyróżnionych znalazło się 13 prac plastycznych.

 Oto lista nagrodzonych w konkursie „ Kartka wielkanocna”:

 Kategoria przedszkola:

1. miejsce- Amelia Jop

2. miejsce- Emilia Bzymek

3. miejsce- Jan Lasek

Kategoria szkoły podstawowe:

1. miejsce- Zuzanna Sikora

2. miejsce- Miłosz Lasek

3. miejsce- Klaudia Jęczmień

Kategoria gimnazja:

1. miejsce- Maria Niebrzydowska, Weronika Kozłowska

Kategoria dorośli:

1. miejsce- Patrycja Mazur

Nagrodzeni w konkursie „Ozdoby wielkanocne”:
-Mateusz Dwojewski,

-Piotr Sochacki,

-Zuzia Bryła,

-Anna Marzec.

czytano: 5969 razy

źródło: nowaslupia.pl

data dodania: 10 marca 2016 r.

drukuj zapisz do PDF poleć artykuł

Wasze komentarze

wszystkich komentarzy: 0

Strona główna
BIP Gmina Nowa Słupia zaprasza

W tej chwili nie ma żadnych ankiet w serwisie.

archiwum ankiet
ePUAP

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich:
Europa inwestująca w obszary wiejskie

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach osi Leader
Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013

Projekt został zrealizowany w zakresie małych projektów w ramach działania 413 Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju objętego
Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 dotyczącego operacji pn. Podniesienie atrakcyjności turystycznej
"Ziemi Świętego Krzyża poprzez realizację elementów kampanii promocyjnej Gminy Nowa Słupia".

osób online: 14
kreacja: kreacja: ALPANET - Polskie Systemy Internetowe

Tagi:

Św. Krzyż Dębniak Nowa Słupia Emeryk Baszowice Turystyka Rekreacja Kielce Andrzej Gąsior Dymarki Jeleniów Stara Słupia Góry Świętokrzyskie Milanowska Wólka Łysa Góra Rudki
Gmina Nowa Słupia położona jest w północnej części województwa świętokrzyskiego i we wschodniej części ziemskiego powiatu kieleckiego. GMINA NOWA SŁUPIA to miejsce o niezwykle bogatej historii, tradycji, pełne malowniczych krajobrazów – prawdziwa Perła Krainy Świętokrzyskiej. Osadnictwo na tym terenie sięga II wieku p.n.e. i jest związane z rozwijającym się do VII wieku n.e. hutnictwem żelaza. Obecnie co roku od 1967 r. w sierpniu na imprezie plenerowej „Dymarki Świętokrzyskie” organizowane są eksperymentalne wytopy żelaza z rudy metodą stosowaną 2000 lat temu.

Bezpłatne powiadomienie SMS i SMS CLOUD dla mieszkańców Gminy Nowa Słupia już działa. ...

więcej