Gmina Gidle

Wójt Gminy Nowa Słupia  Andrzej Gąsior 

 Urząd Gminy w Nowej Słupi
ul. Rynek 15
26 – 006 Nowa Słupia
tel. 41 31 78 700
urzad@nowaslupia.plInformacja Turystyczna
ul. Świętokrzyska 53

tel. 41 31 78-327

 

więcej
Wirtualna mapa
środa 20 czerwca 2018 r., imieniny obchodzą: Bogna, Rafał
wersja dla słabowidzących English Deutsch Święty Krzyż

Strona główna » Aktualności » Warsztaty Sztuk Walki

Warsztaty Sztuk Walki

wielkość tekstu:A | A | A

W dniu 12.03.2016 r. na Hali Sportowej w Nowej Słupi odbyły się warsztaty Kobudo. Kobudo oznacza „starą sztukę wojenną”, a nazwą tą określa się system walki w, którym jako broni do samoobrony używa się zaadaptowanych prostych narzędzi rolniczych.

Były to pierwsze warsztaty w których uczestniczyli adepci sztuk walki ćwiczący w Sekcji Dojo Majo prowadzonej przez sensei Mariusz DĄBKA przy Stowarzyszeniu Zdrowy Człowiek EMERYK z Nowej Słupi. Warsztaty poprowadził shihan Przemysław WIŚNIEWSKI Prezes Stowarzyszenia Japońskich Sztuk Walki w Oświęcimiu, trener Kadry Kobudo IMAF Polska, posiadający stopień 6 dan i tytuł shihan Chi Ryu Aiki Ju Jitsu oraz 6 dan Ju Jitsu. W zajęciach wzięła również udział młodzież ćwicząca w Oświęcimiu w Stowarzyszeniu Japońskich Sztuk Walki oraz w MOSiR Oświęcim - Sekcja Ju Jitsu Hajime.

Na zajęcia przybyły rodziny i znajomi aby dopingować ćwiczących. Na początku zajęć sensei Mariusz DĄBEK otrzymał z rąk shihana Przemysława WIŚNIEWSKIEGO licencję członkowską IMAF Polska potwierdzającą przynależność Sekcji Dojo Majo do Federacji. Następnie odbyły się zajęcia, na których wszyscy dobrze się bawili ćwicząc techniki z kijem BO. Nawiązano również wiele nowych znajomości pomiędzy ćwiczącymi.

Najodważniejsi i najlepsi mieli okazję zaprezentować swoje umiejętności przed wszystkimi w indywidualnych pokazach. Shihan dobrze ocenił poziom jaki reprezentują ćwiczący i zachęcił do dalszej intensywnej pracy, zwłaszcza że już 21 maja ćwiczący w nowosłupskiej sekcji będą zdawali swoje pierwsze egzaminy, a 4 czerwca reprezentanci z Nowej Słupi zamierzają wziąć udział w Mistrzostwach Polski które odbędą się w Złotoryi.

Współpraca nawiązana wiele lat temu w Oświęcimiu, gdzie swoje pierwsze kroki na macie trenując Ju Jitsu i Kobudo pod okiem shihana Przemysława WIŚNIEWSKIEGO stawiał sensei Mariusz DĄBEK, zaowocowała dzisiaj w postaci dobrze rozwijającej się i rokującej nadzieję Sekcji Sztuk Walki w Nowej Słupi. Na zakończenie zajęć wszyscy otrzymali pamiątkowe dyplomy. Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie w przygotowanie zajęć. Domo arigato gozaimasu.

Zarząd Stowarzyszenia Zdrowy Człowiek EMERYK.

czytano: 1219 razy

źródło: nowaslupia.pl

data dodania: 16 marca 2016 r.

drukuj zapisz do PDF poleć artykuł

Wasze komentarze

wszystkich komentarzy: 0

Strona główna
BIP Gmina Nowa Słupia zaprasza

W tej chwili nie ma żadnych ankiet w serwisie.

archiwum ankiet
ePUAP

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich:
Europa inwestująca w obszary wiejskie

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach osi Leader
Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013

Projekt został zrealizowany w zakresie małych projektów w ramach działania 413 Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju objętego
Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 dotyczącego operacji pn. Podniesienie atrakcyjności turystycznej
"Ziemi Świętego Krzyża poprzez realizację elementów kampanii promocyjnej Gminy Nowa Słupia".

osób online: 5
kreacja: kreacja: ALPANET - Polskie Systemy Internetowe

Tagi:

Dymarki Nowa Słupia Dębniak Rudki Stara Słupia Łysa Góra Góry Świętokrzyskie Kielce Jeleniów Baszowice Rekreacja Emeryk Andrzej Gąsior Milanowska Wólka Św. Krzyż Turystyka
Gmina Nowa Słupia położona jest w północnej części województwa świętokrzyskiego i we wschodniej części ziemskiego powiatu kieleckiego. GMINA NOWA SŁUPIA to miejsce o niezwykle bogatej historii, tradycji, pełne malowniczych krajobrazów – prawdziwa Perła Krainy Świętokrzyskiej. Osadnictwo na tym terenie sięga II wieku p.n.e. i jest związane z rozwijającym się do VII wieku n.e. hutnictwem żelaza. Obecnie co roku od 1967 r. w sierpniu na imprezie plenerowej „Dymarki Świętokrzyskie” organizowane są eksperymentalne wytopy żelaza z rudy metodą stosowaną 2000 lat temu.

Bezpłatne powiadomienie SMS i SMS CLOUD dla mieszkańców Gminy Nowa Słupia już działa. ...

więcej