Gmina Gidle

Wójt Gminy Nowa Słupia  Andrzej Gąsior 

 Urząd Gminy w Nowej Słupi
ul. Rynek 15
26 – 006 Nowa Słupia
tel. 41 31 78 700
urzad@nowaslupia.plInformacja Turystyczna
ul. Świętokrzyska 53

tel. 41 31 78-327

 

więcej
Wirtualna mapa
piątek 25 maja 2018 r., imieniny obchodzą: Borys, Magda
wersja dla słabowidzących English Deutsch Święty Krzyż

Strona główna » Aktualności » Wizyta Wojewody Świętokrzyskiego w Rudkach

Wizyta Wojewody Świętokrzyskiego w Rudkach

wielkość tekstu:A | A | A

Rudki znalazły się na trasie, promującej program „Rodzina 500+”. Akcja ta została zainicjowana przez Wojewodę Świętokrzyskiego- Agatę Wojtyszek w porozumieniu z samorządami lokalnymi z terenu województwa i ma na celu promowanie rządowego projektu „Rodzina 500+” w sposób bezpośredni poprzez spotkania z mieszkańcami poszczególnych gmin. Władze samorządowe gminy Nowa Słupia wybrały Rudki jako miejsce spotkania z panią Wojewodą. Odbyło się ono 6. kwietnia o godz. 9.00 przed budynkiem Centrum Dziedzictwa Gór Świętokrzyskich.

            W imieniu władz gminy Nowa Słupia Wojewodę przywitali wójt - Andrzej Gąsior, radni Rudek: Grażyna Wojtachnia i Łukasz Nowak oraz sołtys Rudek Grzegorz Marczewski. Na spotkanie przybyli również Kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej – Anna Moruś-Mergalska oraz podlegli jej pracownicy socjalni, zajmujący się wydawaniem i przyjmowaniem wniosków w ramach projektu „Rodzina 500+”.

            Zarówno wójt Andrzej Gąsior jak i Kierownik GOPS zapewniali Wojewodę o tym, iż wprowadzanie rządowego programu wspierania rodzin przebiega bez zakłóceń, a wynika to z prawidłowego funkcjonowania systemu, jak również odpowiedniego przeszkolenia osób zatrudnionych do obsługi projektu. Dokumenty są przyjmowane sukcesywnie, nie ma większych problemów z ich kompletowaniem, pracownicy Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej służą radą w wypełnianiu wniosków, wszystko odbywa się sprawnie i płynnie- podkreślała kierownik Moruś-Mergalska.

            Pani Wojewoda Agata Wojtyszek zapewniała ze swej strony, że wypłata środków w ramach programu ruszy prawdopodobnie z początkiem maja. Osoby, które już złożyły wnioski i zostaną pozytywnie rozpatrzone również na początku maja otrzymają środki finansowe.

W rozmowach z przybyłymi na spotkanie mieszkańcami Rudek pani wojewoda wypytywała na jakie cele ewentualnie rodzice mają zamiar przeznaczyć przyznane środki. Opiekunowie najczęściej odpowiadali, że dzięki wsparciu będą mogli zapewnić dzieciom możliwość skorzystania z dodatkowych zajęć edukacyjnych czy wypoczynku poza miejscem zamieszkania. Dla niektórych rodzin program ten będzie stanowił pewnego rodzaju wsparcia w codziennych wydatkach na potrzeby egzystencjalne.

            Miłym akcentem środowej wizyty wojewody w Rudkach było spotkanie z grupą dzieci z miejscowego przedszkola. Wszystkie maluchy przywitały się z Panią Wojewodą, by na zakończenie ustawić się do wspólnego pamiątkowego zdjęcia. Przedszkolaki otrzymały również słodki upominek.

 

czytano: 3501 razy

źródło: nowaslupia.pl

data dodania: 07 kwietnia 2016 r.

drukuj zapisz do PDF poleć artykuł

Wasze komentarze

wszystkich komentarzy: 0

Strona główna
BIP Gmina Nowa Słupia zaprasza

W tej chwili nie ma żadnych ankiet w serwisie.

archiwum ankiet
ePUAP

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich:
Europa inwestująca w obszary wiejskie

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach osi Leader
Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013

Projekt został zrealizowany w zakresie małych projektów w ramach działania 413 Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju objętego
Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 dotyczącego operacji pn. Podniesienie atrakcyjności turystycznej
"Ziemi Świętego Krzyża poprzez realizację elementów kampanii promocyjnej Gminy Nowa Słupia".

osób online: 9
kreacja: kreacja: ALPANET - Polskie Systemy Internetowe

Tagi:

Rekreacja Św. Krzyż Emeryk Jeleniów Rudki Kielce Dębniak Turystyka Dymarki Stara Słupia Milanowska Wólka Nowa Słupia Baszowice Andrzej Gąsior Góry Świętokrzyskie Łysa Góra
Gmina Nowa Słupia położona jest w północnej części województwa świętokrzyskiego i we wschodniej części ziemskiego powiatu kieleckiego. GMINA NOWA SŁUPIA to miejsce o niezwykle bogatej historii, tradycji, pełne malowniczych krajobrazów – prawdziwa Perła Krainy Świętokrzyskiej. Osadnictwo na tym terenie sięga II wieku p.n.e. i jest związane z rozwijającym się do VII wieku n.e. hutnictwem żelaza. Obecnie co roku od 1967 r. w sierpniu na imprezie plenerowej „Dymarki Świętokrzyskie” organizowane są eksperymentalne wytopy żelaza z rudy metodą stosowaną 2000 lat temu.

Bezpłatne powiadomienie SMS i SMS CLOUD dla mieszkańców Gminy Nowa Słupia już działa. ...

więcej