Gmina Gidle

Wójt Gminy Nowa Słupia  Andrzej Gąsior 

 Urząd Gminy w Nowej Słupi
ul. Rynek 15
26 – 006 Nowa Słupia
tel. 41 31 78 700
urzad@nowaslupia.plInformacja Turystyczna
ul. Świętokrzyska 53

tel. 41 31 78-327

 

więcej
Wirtualna mapa
poniedziałek 28 maja 2018 r., imieniny obchodzą: Augustyna, Inga
wersja dla słabowidzących English Deutsch Święty Krzyż

Strona główna » Aktualności » Nowa Słupia na międzynarodowych targach ...

Nowa Słupia na międzynarodowych targach agroturystyki

wielkość tekstu:A | A | A

Już po raz ósmy,  w dniach od 8 do 10 kwietnia odbyły się w Kielcach Międzynarodowe Targi Turystyki Wiejskiej i Agroturystyki Agrotravel. Głównym organizatorem imprezy była Regionalna Organizacja Turystyczna Województwa Świętokrzyskiego. Współorganizatorami było pięć województw Polski Wschodniej, promujących szlak Green Velo – szlak rowerowy łączący najciekawsze miejsca wschodniej Polski, liczący około 2000 km. Partnerem tegorocznej edycji był Włoski region Umbrii.

Dzięki współpracy z Lokalną Grupą Działania Stowarzyszenie Rozwoju Wsi Świętokrzyskiej Centrum Dziedzictwa Gór Świętokrzyskich promowało Centrum Kulturowo – Archeologiczne oraz 50 Dymarki Świętokrzyskie w Nowej Słupi.

Specjalnie zaaranżowane miejsce wystawowe zostało docenione przez Kapitułę konkursu na najciekawsze stoisko Targów Agrotravel 2016 i zdobyło zaszczytne III miejsce.

Komisja Konkursowa podczas oceny poszczególnych ekspozycji targowych wraz z prezentowaną ofertą będzie brała pod uwagę następujące elementy:

ogólne wrażenie stoiska, oryginalność zabudowy stoiska, estetykę i porządek na stoisku, uprzejmość  i kompetencje osób obsługujących stoisko, atrakcyjność oferty turystyki wiejskiej prezentowanej na stoisku, wykorzystanie tradycji, kultury, zwyczajów i obrzędów życia na wsi, rękodzieła i rzemiosła oraz lokalnych i regionalnych produktów kulinarnych w rozwoju turystyki na obszarach wiejskich, formę  prezentacji lokalnych inicjatyw jako czynnika rozwoju produktów turystyki wiejskiej oraz ich wpływ na rozwój obszarów wiejskich i poprawę jakości życia mieszkańców wsi oraz dodatkowe atrakcje na stoisku.

Wręczenie nagród odbyło się 8 kwietnia podczas Gali na Sali konferencyjnej BEST WESTERN Grand Hotel w Kielcach. Statuetkę i Dyplom odebrali z rak Marszałka Województwa Świętokrzyskiego Adama Jarubasa – Wójt Gminy Nowa Słupia Andrzej Gąsior oraz Dyrektor Centrum Dziedzictwa Gór Świętokrzyskich w Nowej Słupi Piotr Sepioło.

W trakcie trzech dni targów można było zapoznać się z wieloma atrakcjami turystycznymi, uczestniczyć w konkursach, zobaczyć piękne prezentacje, jednym słowem - zapoznać się z potencjałem turystyki wiejskiej wielu regionów w kraju i za granicą.

Turystów interesowała głównie oferta turystyczna CK-A, kierunek rozwoju turystycznego miejscowości, a także informacje o tegorocznych Dymarkach Świętokrzyskich, które odbędą się od 13 - 15 sierpnia.  

Wystawę promocyjną przygotowały osoby, które na co dzień współpracują  z Centrum Kulturowo – Archeologicznym w Nowej Słupi – Wiesława i Dariusz Wójcik oraz Pan Marek Taborski. Specjalnie przygotowana Dymarka dymiła i przyciągała zainteresowanych turystów.

 Stoisko promocyjne odwiedzili min: Marszałek Województwa Świętokrzyskiego Adama Jarubas, Prezes Regionalnej Organizacji Turystycznej Województwa Świętokrzyskiego Jacek Kowalczyk, Dyrektor Biura ROT WŚ Małgorzata Wilk – Grzywna. Wszystkim dziękujemy za wsparcie w promocji jubileuszowych 50 Dymarek Świętokrzyskich

Wszystkim dziękujemy za wsparcie w promocji jubileuszowych 50 Dymarek Świętokrzyskich.

czytano: 1200 razy

źródło: nowaslupia.pl

data dodania: 11 kwietnia 2016 r.

drukuj zapisz do PDF poleć artykuł

Wasze komentarze

wszystkich komentarzy: 0

Strona główna
BIP Gmina Nowa Słupia zaprasza

W tej chwili nie ma żadnych ankiet w serwisie.

archiwum ankiet
ePUAP

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich:
Europa inwestująca w obszary wiejskie

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach osi Leader
Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013

Projekt został zrealizowany w zakresie małych projektów w ramach działania 413 Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju objętego
Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 dotyczącego operacji pn. Podniesienie atrakcyjności turystycznej
"Ziemi Świętego Krzyża poprzez realizację elementów kampanii promocyjnej Gminy Nowa Słupia".

osób online: 15
kreacja: kreacja: ALPANET - Polskie Systemy Internetowe

Tagi:

Łysa Góra Nowa Słupia Dymarki Rudki Turystyka Dębniak Św. Krzyż Góry Świętokrzyskie Rekreacja Stara Słupia Baszowice Andrzej Gąsior Kielce Jeleniów Emeryk Milanowska Wólka
Gmina Nowa Słupia położona jest w północnej części województwa świętokrzyskiego i we wschodniej części ziemskiego powiatu kieleckiego. GMINA NOWA SŁUPIA to miejsce o niezwykle bogatej historii, tradycji, pełne malowniczych krajobrazów – prawdziwa Perła Krainy Świętokrzyskiej. Osadnictwo na tym terenie sięga II wieku p.n.e. i jest związane z rozwijającym się do VII wieku n.e. hutnictwem żelaza. Obecnie co roku od 1967 r. w sierpniu na imprezie plenerowej „Dymarki Świętokrzyskie” organizowane są eksperymentalne wytopy żelaza z rudy metodą stosowaną 2000 lat temu.

Bezpłatne powiadomienie SMS i SMS CLOUD dla mieszkańców Gminy Nowa Słupia już działa. ...

więcej