Gmina Gidle

Wójt Gminy Nowa Słupia  Andrzej Gąsior 

 Urząd Gminy w Nowej Słupi
ul. Rynek 15
26 – 006 Nowa Słupia
tel. 41 31 78 700
urzad@nowaslupia.plInformacja Turystyczna
ul. Świętokrzyska 53

tel. 41 31 78-327

 

więcej
Wirtualna mapa
poniedziałek 25 czerwca 2018 r., imieniny obchodzą: Łucja, Witold
wersja dla słabowidzących English Deutsch Święty Krzyż

Strona główna » Aktualności » Święto Książki

Święto Książki

wielkość tekstu:A | A | A

            Biblioteka Publiczna działająca w budynku Gminnego Ośrodka Kultury w Rudkach postanowiła uczcić w sposób szczególny Światowy Dzień Książki obchodzony 23 kwietnia. Bibliotekarz- Lidia Wojciechowska od 3 lat organizuje tego tupu obchody, aby spopularyzować tradycje czytelnicze w Rudkach i okolicznych miejscowościach. Pani Lidia widzi sens swoich działań, gdyż w bibliotece, w której pracuje jest wielu stałych czytelników wypożyczających cyklicznie różne pozycje książkowe. Liczba ta systematycznie wzrasta. Dlatego też po raz kolejny zdecydowała się we współpracy z innymi pracownikami Centrum Dziedzictwa Gór Świętokrzyskich przygotować kiermasz popularyzujący idee czytelnictwa. Każdy kto w dniach  22-29 kwietnia odwiedził bibliotekę w Rudkach i wypożyczył książkę, został uhonorowany okolicznościowym upominkiem w postaci ręcznie wykonanego kwiatka oraz mógł wybrać sobie pozycję książkową zgodnie ze swoimi zainteresowaniami i upodobaniami.

            Ekspozycja przygotowana przez panią Lidię Wojciechowską zawierała różnego rodzaju pozycje z wielu dziedzin począwszy od lektur szkolnych, poprzez fantastykę, beletrystykę, książki historyczne aż po poradniki i kompendia wiedzy dla maturzystów i studentów. Rzec można swoistego rodzaju skarbnica wiedzy wszelakiej, w której każdy amator czytelnictwa mógł znaleźć coś dla siebie.

            Podobnie jak przed laty akcja przygotowana przez bibliotekarkę z Rudek cieszyła się dużym zainteresowaniem. Świadczy to o wysokim poziomie czytelnictwa w Rudkach i okolicznych miejscowościach jak również o słuszności organizowania tego typu projektów promujących czytanie książek, którego ogólny poziom w naszym kraju jest bardzo niski. Wszelkie działania zmierzające do jego poprawy są słuszne i zasługują na społeczną aprobatę i szacunek. Oby jak najwięcej było takich osób jak pani Lidia Wojciechowska, która swoją miłością do literatury potrafi zarażać wszystkich wokoło, dzięki czemu jest nadzieja, że idea czytelnictwa pozostanie wiecznie żywa i będzie kultywowana przez kolejne rzesze jej miłośników.

czytano: 954 razy

źródło: nowaslupia.pl

data dodania: 04 maja 2016 r.

drukuj zapisz do PDF poleć artykuł

Wasze komentarze

wszystkich komentarzy: 0

Strona główna
BIP Gmina Nowa Słupia zaprasza

W tej chwili nie ma żadnych ankiet w serwisie.

archiwum ankiet
ePUAP

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich:
Europa inwestująca w obszary wiejskie

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach osi Leader
Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013

Projekt został zrealizowany w zakresie małych projektów w ramach działania 413 Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju objętego
Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 dotyczącego operacji pn. Podniesienie atrakcyjności turystycznej
"Ziemi Świętego Krzyża poprzez realizację elementów kampanii promocyjnej Gminy Nowa Słupia".

osób online: 13
kreacja: kreacja: ALPANET - Polskie Systemy Internetowe

Tagi:

Turystyka Kielce Baszowice Emeryk Milanowska Wólka Rekreacja Góry Świętokrzyskie Nowa Słupia Dymarki Stara Słupia Andrzej Gąsior Dębniak Jeleniów Łysa Góra Św. Krzyż Rudki
Gmina Nowa Słupia położona jest w północnej części województwa świętokrzyskiego i we wschodniej części ziemskiego powiatu kieleckiego. GMINA NOWA SŁUPIA to miejsce o niezwykle bogatej historii, tradycji, pełne malowniczych krajobrazów – prawdziwa Perła Krainy Świętokrzyskiej. Osadnictwo na tym terenie sięga II wieku p.n.e. i jest związane z rozwijającym się do VII wieku n.e. hutnictwem żelaza. Obecnie co roku od 1967 r. w sierpniu na imprezie plenerowej „Dymarki Świętokrzyskie” organizowane są eksperymentalne wytopy żelaza z rudy metodą stosowaną 2000 lat temu.

Bezpłatne powiadomienie SMS i SMS CLOUD dla mieszkańców Gminy Nowa Słupia już działa. ...

więcej