Gmina Gidle

Wójt Gminy Nowa Słupia  Andrzej Gąsior 

 Urząd Gminy w Nowej Słupi
ul. Rynek 15
26 – 006 Nowa Słupia
tel. 41 31 78 700
urzad@nowaslupia.plInformacja Turystyczna
ul. Świętokrzyska 53

tel. 41 31 78-327

 

więcej
Wirtualna mapa
środa 23 maja 2018 r., imieniny obchodzą: Michał, Renata
wersja dla słabowidzących English Deutsch Święty Krzyż

Strona główna » Aktualności » Nominacja Henryka Trepki do Nagrody Wojewody ...

Nominacja Henryka Trepki do Nagrody Wojewody "Laur Świętokrzyski".

wielkość tekstu:A | A | A

Henryk Trepka – mieszkaniec Nowej Słupi  znalazł się w zaszczytnym gronie czterech osób z województwa świętokrzyskiego nominowanych do Nagrody Wojewody „Laur Świętokrzyski 2016” w kategorii Człowiek Roku.

Wniosek do Kapituły  Nagrody złożył wójt Gminy Nowa Słupia – Andrzej Gąsior.

W tym roku Nagroda została przyznana w sześciu kategoriach: „Przedsiębiorstwo odpowiedzialne społecznie”, „Gmina miejska”, „Gmina wiejska”, „Człowiek roku”, „Lider dobroczynności” oraz „Fair play”.

Kandydatów, osoby nominowane do tego prestiżowego wyróżnienia wybrała Wojewoda wraz ze specjalnie powołanymi Zespołami Ekspertów. Nagroda ma charakter honorowy i jest wyróżnieniem dla osób oraz instytucji szczególnie aktywnych w obszarach będących przedmiotem oceny.

Podczas Gali Finałowej w Centrum Kongresowym Targi Kielce w dniu 29 kwietnia  br. została również zaprezentowana nominacja Henryka Trepki do nagrody w kategorii „Człowiek Roku”.

Oto tekst laudacji o Henryku Trepka wygłoszonej podczas Gali Finałowej:

„Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest; nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi. Te słowa Jana Pawła II najlepiej opisują Henryka Trepkę z Nowej Słupi. Kronikarz, historyk, fotografik, kurator wystaw, człowiek pasji. Każdy kto spotkał go na swojej drodze życia, jest pełen podziwu dla wielorakości jego zainteresowań. Piewca Regionu. Nowa Słupia, Święty Krzyż, świętokrzyskie to całe jego życie, nawet pogoda, którą codziennie rejestruje. To dzięki niemu upamiętniono wiele ważnych miejsc: na Świętym Krzyżu odsłonięto Popiersie Św. Emeryka, gmina nawiązała partnerskie kontakty z Węgrami, a Henryk Trepka otrzymał węgierski srebrny krzyż zasługi. Strażnik tradycji i wartości. Taki jest nasz bohater.”

Wojewoda przyznała również statuetkę „Lauru Specjalnego”. Otrzymała ją wspólnota Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej ze Świętego Krzyża, a nagrodę z rąk wojewody odebrał o. superior Zygfryd Wiecha OMI.

- Te wyróżnienia to duży splendor, ale również olbrzymia odpowiedzialność społeczna. Honorujemy bowiem osoby i podmioty, które działają na rzecz innych, wnoszą znaczący wkład w rozwój i promocję regionu, a także przyczyniają się do budowania pozytywnego wizerunku Ziemi Świętokrzyskiej w Polsce i Europie. Serdecznie za to Państwu dziękuję - mówiła wojewoda Agata Wojtyszek.

czytano: 1287 razy

źródło: nowaslupia.pl

data dodania: 06 maja 2016 r.

drukuj zapisz do PDF poleć artykuł

Wasze komentarze

wszystkich komentarzy: 0

Strona główna
BIP Gmina Nowa Słupia zaprasza

W tej chwili nie ma żadnych ankiet w serwisie.

archiwum ankiet
ePUAP

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich:
Europa inwestująca w obszary wiejskie

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach osi Leader
Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013

Projekt został zrealizowany w zakresie małych projektów w ramach działania 413 Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju objętego
Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 dotyczącego operacji pn. Podniesienie atrakcyjności turystycznej
"Ziemi Świętego Krzyża poprzez realizację elementów kampanii promocyjnej Gminy Nowa Słupia".

osób online: 6
kreacja: kreacja: ALPANET - Polskie Systemy Internetowe

Tagi:

Św. Krzyż Dymarki Góry Świętokrzyskie Jeleniów Nowa Słupia Dębniak Łysa Góra Emeryk Stara Słupia Kielce Rudki Milanowska Wólka Rekreacja Andrzej Gąsior Baszowice Turystyka
Gmina Nowa Słupia położona jest w północnej części województwa świętokrzyskiego i we wschodniej części ziemskiego powiatu kieleckiego. GMINA NOWA SŁUPIA to miejsce o niezwykle bogatej historii, tradycji, pełne malowniczych krajobrazów – prawdziwa Perła Krainy Świętokrzyskiej. Osadnictwo na tym terenie sięga II wieku p.n.e. i jest związane z rozwijającym się do VII wieku n.e. hutnictwem żelaza. Obecnie co roku od 1967 r. w sierpniu na imprezie plenerowej „Dymarki Świętokrzyskie” organizowane są eksperymentalne wytopy żelaza z rudy metodą stosowaną 2000 lat temu.

Bezpłatne powiadomienie SMS i SMS CLOUD dla mieszkańców Gminy Nowa Słupia już działa. ...

więcej