Gmina Gidle

Wójt Gminy Nowa Słupia  Andrzej Gąsior 

 Urząd Gminy w Nowej Słupi
ul. Rynek 15
26 – 006 Nowa Słupia
tel. 41 31 78 700
urzad@nowaslupia.plInformacja Turystyczna
ul. Świętokrzyska 53

tel. 41 31 78-327

 

więcej
Wirtualna mapa
środa 20 czerwca 2018 r., imieniny obchodzą: Bogna, Rafał
wersja dla słabowidzących English Deutsch Święty Krzyż

Strona główna » Aktualności » Dorastamy bez nałogów

Dorastamy bez nałogów

wielkość tekstu:A | A | A

W dniu 11.05.2016 roku w Publicznej Szkole Podstawowej im. Św. Eugeniusza de Mazenoda został rozegrany Integracyjny Turniej Gier i Zabaw ,,Dorastamy bez nałogów” o Puchar Wójta Gminy Nowa Słupia Andrzeja Gąsiora.

Organizatorem Turnieju był Wójt Gminy Nowa Słupia oraz Dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej im. Św. Eugeniusza de Mazenoda w Jeziorku.

Celem turnieju było:

- propagowanie aktywnego i zdrowego trybu życia poprzez zachęcanie i udział dzieci w zajęciach sportowo-rekreacyjnych;

- rozwijanie sprawności ruchowej poprzez gry i zabawy;

- tworzenie warunków sprzyjających spontanicznej i zorganizowanej aktywności ruchowej dzieci;

- wyłonienie i wyróżnienie najbardziej sprawnej szkoły;

- integracja środowiska dziecięcego poprzez wspólną zabawę, rywalizację sportową; 

- integracja uczniów szkół podstawowych gminy Nowa Słupia.

Udział w turnieju wzięło siedem szkół: SP Mirocice, SP Jeleniów, SP Nowa Słupia, SP Stara Słupia, SP Rudki, SP Paprocice i SP Jeziorko. Drużyny składały się sześciorga uczniów z klas I-III (3 dziewczynki i 3 chłopców) i opiekuna.

Uczestników rozgrywek powitał dyrektor szkoły w Jeziorku Pan Zdzisław Dudzic, a uroczystego otwarcia dokonał Pan Wójt Andrzej Gąsior.

Przedstawienie teatralne o tematyce profilaktycznej pt. ,,Nie nałogom mówi czerwony kapturek” przygotowane przez uczniów klasy IV wraz z wychowawczynią Panią Ewą Binkowską dostarczyło wszystkim mnóstwo zabawy i wprowadziło w tematykę kolejnego punktu programu, którym były warsztaty profilaktyczne pt. ,,Co mnie truje to mnie psuje”.

W nich pracownik PPP w Bodzentynie Pan Jarosław Sołkiewicz używając ciekawych metod przybliżył dzieciom zagadnienia związane z uzależnieniami.

Zwieńczeniem części poświęconej tematyce profilaktyki uzależnieniom był konkurs plastyczny pod nazwą ,,Dorastamy bez nałogów” przygotowany i przeprowadzony przez Panią Agatę Jaworską. W nim uczestnicy wykazali się szeroko pojętą inwencją twórczą w treści i wyborze materiałów potrzebnych do wykonania prac.

Zmagania plastyczne trochę nadwątliły siły dzieci i ich opiekunów więc przewidziany na tą chwilę poczęstunek był jak najbardziej uzasadniony, ponieważ nadszedł czas na oczekiwane przez wszystkich zawody sportowe.  

Na uczestników rywalizacji czekało przygotowanych osiem wymagających konkurencji o różnym stopniu trudności. Za każdą z nich można było uzyskać od 5 do 10 punktów. Uczniowie musieli pokonać wszechstronny tor przeszkód, a w pozostałych konkurencjach wykazać się precyzją, zwinnością, szybkością oraz wytrzymałością.

Po rozegraniu wszystkich ośmiu punktacja przedstawiała się następująco:

SP Rudki – 66 pkt.

SP Paprocice – 59 pkt.

SP Jeleniów – 56 pkt.

SP Nowa Słupia – 51 pkt.

SP Stara Słupia – 49 pkt.

SP Mirocice – 47 pkt.

SP Jeziorko – 40 pkt.

 

Podsumowanie konkursu plastycznego i rozgrywek sportowych odbyło się na sali gimnastycznej w obecności Wójta Gminy Nowa Słupia Pana Andrzeja Gąsiora i Dyrektora Publicznej Szkoły Podstawowej w Jeziorku Pana Zdzisława Dudzica. Pan Wójt wręczył ufundowane przez siebie puchary, a wszyscy uczestnicy otrzymali z rąk obu panów piękne medale.

Pani Agata Jaworska podsumowała wykonane prace plastyczne i wręczyła wszystkim uczniom drobne upominki i pamiątkowe statuetki.

Dziękujemy Panu Wójtowi za okazaną pomoc w organizacji turnieju i udział w tym wydarzeniu. Mamy nadzieję, że uda się zorganizować tak wspaniałą imprezę za rok.

czytano: 1136 razy

źródło: nowaslupia.pl

data dodania: 13 maja 2016 r.

drukuj zapisz do PDF poleć artykuł

Wasze komentarze

wszystkich komentarzy: 0

Strona główna
BIP Gmina Nowa Słupia zaprasza

W tej chwili nie ma żadnych ankiet w serwisie.

archiwum ankiet
ePUAP

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich:
Europa inwestująca w obszary wiejskie

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach osi Leader
Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013

Projekt został zrealizowany w zakresie małych projektów w ramach działania 413 Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju objętego
Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 dotyczącego operacji pn. Podniesienie atrakcyjności turystycznej
"Ziemi Świętego Krzyża poprzez realizację elementów kampanii promocyjnej Gminy Nowa Słupia".

osób online: 7
kreacja: kreacja: ALPANET - Polskie Systemy Internetowe

Tagi:

Baszowice Rekreacja Kielce Emeryk Góry Świętokrzyskie Nowa Słupia Jeleniów Św. Krzyż Turystyka Łysa Góra Milanowska Wólka Rudki Stara Słupia Dymarki Andrzej Gąsior Dębniak
Gmina Nowa Słupia położona jest w północnej części województwa świętokrzyskiego i we wschodniej części ziemskiego powiatu kieleckiego. GMINA NOWA SŁUPIA to miejsce o niezwykle bogatej historii, tradycji, pełne malowniczych krajobrazów – prawdziwa Perła Krainy Świętokrzyskiej. Osadnictwo na tym terenie sięga II wieku p.n.e. i jest związane z rozwijającym się do VII wieku n.e. hutnictwem żelaza. Obecnie co roku od 1967 r. w sierpniu na imprezie plenerowej „Dymarki Świętokrzyskie” organizowane są eksperymentalne wytopy żelaza z rudy metodą stosowaną 2000 lat temu.

Bezpłatne powiadomienie SMS i SMS CLOUD dla mieszkańców Gminy Nowa Słupia już działa. ...

więcej