Gmina Gidle

Wójt Gminy Nowa Słupia  Andrzej Gąsior 

 Urząd Gminy w Nowej Słupi
ul. Rynek 15
26 – 006 Nowa Słupia
tel. 41 31 78 700
urzad@nowaslupia.plInformacja Turystyczna
ul. Świętokrzyska 53

tel. 41 31 78-327

 

więcej
Wirtualna mapa
środa 20 czerwca 2018 r., imieniny obchodzą: Bogna, Rafał
wersja dla słabowidzących English Deutsch Święty Krzyż

Strona główna » Aktualności » Wizyta w Anglii

Wizyta w Anglii

wielkość tekstu:A | A | A

Nasza przygoda z Anglią w ramach projektu Erasmus + „Matematyka jest wszędzie!” – „Maths is everywhere!”; 2014-2016 rozpoczęła się w niedzielę rano 15.05.2016.  Grupa uczniów w składzie: Kinga Kałuża, Julia Fijas, Natalia Zarosa, Bartosz Kluzek, Michał Kozłowski, Łukasz Życiński wraz z nauczycielami: panią Marzeną Kozłowską – koordynator projektu, panią dyrektor Aliną Cieśla i panią Marzeną Zbrożyna , wyruszyła busem na lotnisko do Rzeszowa, skąd wylatywał nasz samolot do Manchesteru w Wielkiej Brytanii.

Stąd dojechaliśmy do Oaks Hotel w Nelson, gdzie mieści się partnerska szkoła z projektu Erasmus +. Wieczorem oglądaliśmy okolice Nelson oraz słynne wzgórze Pendle Hill – miejsce, które kiedyś zamieszkiwały czarownice. Legendy o czarownicach, to kolejna wspólna cecha łącząca nasze szkoły.

W poniedziałek w angielskiej szkole Pendle Community High School przywitały nas lokalne władze i społeczność uczniowska. Młodzież przygotowała występ, podczas którego zaprezentowali swoje umiejętności wokalne i taneczne. Nauczyciele przekazali prezenty dla szkoły i uczniów oraz upominkowy witraż od pana wójta Andrzeja Gąsiora dla burmistrza Nelson.

Tego dnia uczniowie z Polski, Włoch, Rumunii i Turcji przedstawili prezentacje o swoich dotychczas wykonanych zadaniach projektowych. Po obiedzie wyjechaliśmy zwiedzać okolicę. Jednak nie było to typowe zwiedzanie pięknego, starego miasteczka Whalley. Zostaliśmy podzieleni na grupy i rozpoczęliśmy poszukiwania wskazówek matematycznych w całym mieście, było to „Poszukiwanie skarbów” i odkrywanie historii za pomocą matematyki. Na zakończenie podziwialiśmy widoki z pokładu statku rzecznego.

Na wtorek gospodarze zaplanowali wycieczkę do Liverpoolu, miasta słynącego z piłkarskiego klubu sportowego i zespołu muzycznego The Beatles. Dzień upłynął na zwiedzaniu i kupowaniu pamiątek.

W środę 18.05.2016 w Belmont, nad niewielkim jeziorkiem mogliśmy spróbować żeglarskiego kunsztu. Tam też powstawał tworzony przez nas krótki filmik animowany. Film przedstawiał różne ciekawe historie, ale bohaterami były figury płaskie, czyli znów matematyka. Po południu czas wolny spędzaliśmy w Manchesterze.

Czwartek spędziliśmy w ogrodach Levens Hall Gardens, gdzie każdy z nas szukał symetrii oraz elementów matematycznych w pięknie utrzymanych rabatach i z fantazją przyciętych krzewach.

Piątek 20.05.2016 to ostatni dzień spędzany razem z przyjaciółmi z Włoch, Turcji, Rumunii i Anglii w szkole w Pendle. Przed południem oglądaliśmy sale i pomieszczenia przystosowane do nauki, odpoczynku i rehabilitacji angielskich uczniów. W tym dniu powstała prezentacja dotycząca ostatniego zadania projektowego pod nazwą ,, Matematyka i dzień młodego europejczyka”. Na zakończenie dnia i naszego pobytu w Anglii odbyła się pożegnalna dyskoteka.

W sobotę, w strugach deszczu wystartował nasz samolot z Liverpoolu do Warszawy. W Polsce przywitała nas piękna, słoneczna pogoda.

Długo będziemy wspominać nasz pobyt w Wielkiej Brytanii i chwile spędzone z naszymi przyjaciółmi.

 

czytano: 3390 razy

źródło: nowaslupia.pl

data dodania: 30 maja 2016 r.

drukuj zapisz do PDF poleć artykuł

Wasze komentarze

wszystkich komentarzy: 0

Strona główna
BIP Gmina Nowa Słupia zaprasza

W tej chwili nie ma żadnych ankiet w serwisie.

archiwum ankiet
ePUAP

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich:
Europa inwestująca w obszary wiejskie

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach osi Leader
Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013

Projekt został zrealizowany w zakresie małych projektów w ramach działania 413 Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju objętego
Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 dotyczącego operacji pn. Podniesienie atrakcyjności turystycznej
"Ziemi Świętego Krzyża poprzez realizację elementów kampanii promocyjnej Gminy Nowa Słupia".

osób online: 3
kreacja: kreacja: ALPANET - Polskie Systemy Internetowe

Tagi:

Dymarki Kielce Stara Słupia Baszowice Andrzej Gąsior Turystyka Św. Krzyż Rudki Milanowska Wólka Jeleniów Rekreacja Emeryk Dębniak Łysa Góra Góry Świętokrzyskie Nowa Słupia
Gmina Nowa Słupia położona jest w północnej części województwa świętokrzyskiego i we wschodniej części ziemskiego powiatu kieleckiego. GMINA NOWA SŁUPIA to miejsce o niezwykle bogatej historii, tradycji, pełne malowniczych krajobrazów – prawdziwa Perła Krainy Świętokrzyskiej. Osadnictwo na tym terenie sięga II wieku p.n.e. i jest związane z rozwijającym się do VII wieku n.e. hutnictwem żelaza. Obecnie co roku od 1967 r. w sierpniu na imprezie plenerowej „Dymarki Świętokrzyskie” organizowane są eksperymentalne wytopy żelaza z rudy metodą stosowaną 2000 lat temu.

Bezpłatne powiadomienie SMS i SMS CLOUD dla mieszkańców Gminy Nowa Słupia już działa. ...

więcej