Gmina Gidle

Wójt Gminy Nowa Słupia  Andrzej Gąsior 

 Urząd Gminy w Nowej Słupi
ul. Rynek 15
26 – 006 Nowa Słupia
tel. 41 31 78 700
urzad@nowaslupia.plInformacja Turystyczna
ul. Świętokrzyska 53

tel. 41 31 78-327

 

więcej
Wirtualna mapa
środa 20 czerwca 2018 r., imieniny obchodzą: Bogna, Rafał
wersja dla słabowidzących English Deutsch Święty Krzyż

Strona główna » Aktualności » Wspaniały Dzień Dziecka

Wspaniały Dzień Dziecka

wielkość tekstu:A | A | A

W dniu 28.05.2016 r. o godz. 15.00 na Centrum Kulturowo Archeologicznym rozpoczęły się obchody zbliżającego się Dnia Dziecka. Spotkanie otworzyli i przybyłych przywitali przedstawiciele organizatorów: Mariusz DĄBEK – Prezes Stowarzyszenia Zdrowy Człowiek „EMERYK”, Danuta ŻEBROWSKA – Przewodnicząca Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, Sławomir ŚWIETLIK – Rzecznik Grupy Wsparcia „EMERYK”, Anna WIECHA – Prezes Stowarzyszenia „NADZIEJA”.

Zaprosili oni wszystkich do wspólnej zabawy i świętowania tego wyjątkowego dnia jakim jest Dzień Dziecka. Pogoda dopisała organizatorom i pomimo prognoz nie spadła nawet kropla deszczu, a z każdą chwilą na CKA przybywało coraz więcej dzieci wraz z opiekunami. Obchody rozpoczęły się na scenie występem dzieci w dwóch grupach: młodszej i starszej które pod okiem instruktorki pani Eweliny BARWICZ z Kieleckiego Teatru Tańca ćwiczą dwa razy w tygodniu na Świetlicy Środowiskowej w Nowej Słupi. Roztańczone dzieci w piękny sposób pokazały swoje umiejętności po raz pierwszy występując publicznie i przed tak licznym gronem. Następnie odbył się pokaz starej okinawskiej sztuki walki Kobudo, w której to adepci ćwiczący pod okiem instruktora sensei Mariusz DĄBKA zaprezentowali techniki z kijem BO oraz TONFAMI. Wszyscy wykazali się niezwykłym kunsztem  i opanowaniem jaki jest potrzebny w ćwiczeniach z bronią.

Następnie cała zabawa przeniosła się na plac przed sceną. Atrakcji wystarczyło dla każdego. Dzieci mogły uczestniczyć w grach i zabawach, nauczyć się pierwszej pomocy, zobaczyć jak wygląda sprzęt na którym pracują strażacy, a także pomimo tego iż każda pociecha wyglądała tego dnia idealnie upiększyć swoją fryzurę. Znalazło się również coś słodkiego. Była wata cukrowa, owce, słodycze i napoje. Każdy z małych uczestników święta otrzymał pamiątkowy dyplom. Rozdano ich aż 180!!! Na zakończenie dnia wszyscy przeszli na piecowisko aby przy ognisku każdy z milusińskich mógł własnoręcznie upiec sobie kiełbaskę.

Tak jak każde spotkanie, tak i to nie mogłoby obyć się bez ludzi życzliwych i sponsorów.

 

Serdecznie dziękujemy za  pomoc i wsparcie: panu Piotrowi SEPIOŁO, pani Ewie TREPKA, panu Tomaszowi STASZEWSKIEMU, pani Agnieszce WZIĄTEK, pani Renacie ŁACH, pani Elżbiecie KOWALSKIEJ, pani Mariannie TRUCHLEWSKIEJ, pani Ewelinie BARWICZ, strażakom z OSP Nowa Słupia, pani Lidii KOSIELA, panu Wiesławowi CEDRO, pani Małgorzacie STOLARSKIEJ, panu Henrykowi ŁOSICKIEMU, pani Grażynie GĄSIOR, panu Dariuszowi KOSIARSKIEMU, panu Dariuszowi PRZEMYSKIEMU, a także wszystkim którzy nie zostali wymienieni, a przyczynili się do zorganizowania tej imprezy.

W imieniu organizatorów.

Prezes Stowarzyszenia Zdrowy Człowiek „EMERYK”

Mariusz DĄBEK

czytano: 6026 razy

źródło: nowaslupia.pl

data dodania: 30 maja 2016 r.

drukuj zapisz do PDF poleć artykuł

Wasze komentarze

wszystkich komentarzy: 0

Strona główna
BIP Gmina Nowa Słupia zaprasza

W tej chwili nie ma żadnych ankiet w serwisie.

archiwum ankiet
ePUAP

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich:
Europa inwestująca w obszary wiejskie

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach osi Leader
Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013

Projekt został zrealizowany w zakresie małych projektów w ramach działania 413 Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju objętego
Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 dotyczącego operacji pn. Podniesienie atrakcyjności turystycznej
"Ziemi Świętego Krzyża poprzez realizację elementów kampanii promocyjnej Gminy Nowa Słupia".

osób online: 7
kreacja: kreacja: ALPANET - Polskie Systemy Internetowe

Tagi:

Andrzej Gąsior Jeleniów Dymarki Turystyka Nowa Słupia Rekreacja Rudki Łysa Góra Stara Słupia Dębniak Baszowice Emeryk Św. Krzyż Milanowska Wólka Góry Świętokrzyskie Kielce
Gmina Nowa Słupia położona jest w północnej części województwa świętokrzyskiego i we wschodniej części ziemskiego powiatu kieleckiego. GMINA NOWA SŁUPIA to miejsce o niezwykle bogatej historii, tradycji, pełne malowniczych krajobrazów – prawdziwa Perła Krainy Świętokrzyskiej. Osadnictwo na tym terenie sięga II wieku p.n.e. i jest związane z rozwijającym się do VII wieku n.e. hutnictwem żelaza. Obecnie co roku od 1967 r. w sierpniu na imprezie plenerowej „Dymarki Świętokrzyskie” organizowane są eksperymentalne wytopy żelaza z rudy metodą stosowaną 2000 lat temu.

Bezpłatne powiadomienie SMS i SMS CLOUD dla mieszkańców Gminy Nowa Słupia już działa. ...

więcej