Gmina Gidle

Wójt Gminy Nowa Słupia  Andrzej Gąsior 

 Urząd Gminy w Nowej Słupi
ul. Rynek 15
26 – 006 Nowa Słupia
tel. 41 31 78 700
urzad@nowaslupia.plInformacja Turystyczna
ul. Świętokrzyska 53

tel. 41 31 78-327

 

więcej
Wirtualna mapa
środa 20 czerwca 2018 r., imieniny obchodzą: Bogna, Rafał
wersja dla słabowidzących English Deutsch Święty Krzyż

Strona główna » Aktualności » Pomóżmy Rodzinie Karczów z gminy Nowa Słupia, ...

Pomóżmy Rodzinie Karczów z gminy Nowa Słupia, która w pożarze straciła dorobek życia !

wielkość tekstu:A | A | A

W jednej chwili rodzina została pozbawiona dachu nad głową, podstawowych sprzętów gospodarstwa domowego oraz rzeczy codziennego użytku. Rodzice z czwórką dzieci na razie korzystają z pomocy Urzędu Gminy  i ludzi dobrej woli. Zostało przydzielone mieszkanie zastępcze, ale to nie zastąpi im rodzinnego Domu.
Ogień pochłonął cały majątek, zatem potrzebne jest wsparcie przede wszystkim finansowe, by  rozebrać dom, zakupić materiały budowlane,  zrobić centralne ogrzewanie, kanalizację, instalację elektryczną. Odbudowa nie będzie możliwa bez wsparcia ze strony przedsiębiorców działających w branży budowlanej oraz pomocy przy rozbiórce i odbudowie domu.

Z myślą o pomocy dla Rodziny Karczów Pani Barbara Czerwińska Prezes Stowarzyszenia Uniwersytet Trzeciego Wieku Góry Świętokrzyskie wraz z Kierownikiem Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Nowej Słupi, Anną Moruś-Mergalską organizuje w Świetlicy OSP  w Nowej Słupi w dniu 05 czerwca 2016 r.,(niedziela) spotkanie taneczne z którego dochód będzie  w całości przeznaczony dla Rodziny Karczów.

Dodatkowo Panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Starej Słupi  zaproponują własnego wyrobu pierogi, ciasta, bigos, które będzie można zakupić a środki finansowe  zostaną przekazane poszkodowanym. Wśród uczestników spotkania zostanie wylosowana niespodzianka.

Gorąco apelujemy i prosimy wszystkich, którzy chcą i mają możliwość przyjścia z pomocą poszkodowanym, aby nie pozostali obojętni na los ludzi dotkniętych nieszczęściem. Zapraszamy 05.06.2016 w niedzielę do Świetlicy OSP w Nowej Słupi o  18.00  na zabawę taneczną,  z której dochód zostanie w całości przeznaczony Rodzinie Karczów.

 

czytano: 1072 razy

źródło: nowaslupia.pl

data dodania: 30 maja 2016 r.

drukuj zapisz do PDF poleć artykuł

Wasze komentarze

wszystkich komentarzy: 0

Strona główna
BIP Gmina Nowa Słupia zaprasza

W tej chwili nie ma żadnych ankiet w serwisie.

archiwum ankiet
ePUAP

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich:
Europa inwestująca w obszary wiejskie

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach osi Leader
Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013

Projekt został zrealizowany w zakresie małych projektów w ramach działania 413 Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju objętego
Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 dotyczącego operacji pn. Podniesienie atrakcyjności turystycznej
"Ziemi Świętego Krzyża poprzez realizację elementów kampanii promocyjnej Gminy Nowa Słupia".

osób online: 3
kreacja: kreacja: ALPANET - Polskie Systemy Internetowe

Tagi:

Dymarki Andrzej Gąsior Turystyka Stara Słupia Jeleniów Św. Krzyż Kielce Dębniak Milanowska Wólka Łysa Góra Rekreacja Rudki Góry Świętokrzyskie Baszowice Nowa Słupia Emeryk
Gmina Nowa Słupia położona jest w północnej części województwa świętokrzyskiego i we wschodniej części ziemskiego powiatu kieleckiego. GMINA NOWA SŁUPIA to miejsce o niezwykle bogatej historii, tradycji, pełne malowniczych krajobrazów – prawdziwa Perła Krainy Świętokrzyskiej. Osadnictwo na tym terenie sięga II wieku p.n.e. i jest związane z rozwijającym się do VII wieku n.e. hutnictwem żelaza. Obecnie co roku od 1967 r. w sierpniu na imprezie plenerowej „Dymarki Świętokrzyskie” organizowane są eksperymentalne wytopy żelaza z rudy metodą stosowaną 2000 lat temu.

Bezpłatne powiadomienie SMS i SMS CLOUD dla mieszkańców Gminy Nowa Słupia już działa. ...

więcej