Gmina Gidle

Wójt Gminy Nowa Słupia  Andrzej Gąsior 

 Urząd Gminy w Nowej Słupi
ul. Rynek 15
26 – 006 Nowa Słupia
tel. 41 31 78 700
urzad@nowaslupia.plInformacja Turystyczna
ul. Świętokrzyska 53

tel. 41 31 78-327

 

więcej
Wirtualna mapa
środa 23 maja 2018 r., imieniny obchodzą: Michał, Renata
wersja dla słabowidzących English Deutsch Święty Krzyż

Strona główna » Aktualności » Dzień Dziecka z Kołem Wędkarskim

Dzień Dziecka z Kołem Wędkarskim

wielkość tekstu:A | A | A

Już po raz kolejny z inicjatywy Koła Wędkarskiego z Rudek, we współpracy z wójtem Andrzejem Gąsiorem, na zbiorniku wodnym na Serwisie odbyły się zawody wędkarskie w ramach obchodów Dnia Dziecka.

28 maja od wczesnych godzin rannych 39 młodych miłośników wędkowania uczestniczyło w rywalizacji w trzech kategoriach wiekowych 10, 13 i 16 lat. W pierwszej kategorii zwyciężył Kamil Szwagierczak, druga była Wiktoria Gronostaj, a trzecia Dominika Koniarska. Do lat 14 bezkonkurencyjny okazał się Bartosz Skrzyniarz,tuż za nim uplasowali się Rabij Klaudia i Wójcik Amelia. Wśród najstarszych uczestników zawodów na Serwisie najlepszy był Bartosz Gawlik, drugą lokatę zajął Arkadiusz Cisak, a na trzecim stopniu podium stanął Adrian Kucharski.

Najlepsi otrzymali pamiątkowe puchary i sprzęt wędkarski, natomiast pozostałych uczestników nagrodzono drobnymi upominkami w postaci słodyczy, zabawek i przyborów szkolnych, które zostały zakupione dzięki hojności sponsorów. Organizatorzy imprezy zadbali także o posiłek dla młodych wędkarzy. Była smaczna kiełbaska z grilla, paczki i napoje. Wszystkie te atrakcje zrekompensowały słabe branie a co za tym idzie nie najlepsze osiągnięcia wędkarskie i dzieci powróciły do swych domów w dobrych nastrojach.

Na zawodach w Serwisie był obecny wójt Andrzej Gąsior, który zapewniał, iż dołoży wszelkich starań, by idea organizacji tego typu imprez nie upadła, gdyż z całą pewnością jest ona słuszna i służy szczytnym celom.

czytano: 955 razy

źródło: nowaslupia.pl

data dodania: 01 czerwca 2016 r.

drukuj zapisz do PDF poleć artykuł

Wasze komentarze

wszystkich komentarzy: 0

Strona główna
BIP Gmina Nowa Słupia zaprasza

W tej chwili nie ma żadnych ankiet w serwisie.

archiwum ankiet
ePUAP

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich:
Europa inwestująca w obszary wiejskie

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach osi Leader
Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013

Projekt został zrealizowany w zakresie małych projektów w ramach działania 413 Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju objętego
Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 dotyczącego operacji pn. Podniesienie atrakcyjności turystycznej
"Ziemi Świętego Krzyża poprzez realizację elementów kampanii promocyjnej Gminy Nowa Słupia".

osób online: 8
kreacja: kreacja: ALPANET - Polskie Systemy Internetowe

Tagi:

Nowa Słupia Turystyka Rudki Milanowska Wólka Andrzej Gąsior Rekreacja Emeryk Dębniak Baszowice Św. Krzyż Łysa Góra Stara Słupia Dymarki Jeleniów Góry Świętokrzyskie Kielce
Gmina Nowa Słupia położona jest w północnej części województwa świętokrzyskiego i we wschodniej części ziemskiego powiatu kieleckiego. GMINA NOWA SŁUPIA to miejsce o niezwykle bogatej historii, tradycji, pełne malowniczych krajobrazów – prawdziwa Perła Krainy Świętokrzyskiej. Osadnictwo na tym terenie sięga II wieku p.n.e. i jest związane z rozwijającym się do VII wieku n.e. hutnictwem żelaza. Obecnie co roku od 1967 r. w sierpniu na imprezie plenerowej „Dymarki Świętokrzyskie” organizowane są eksperymentalne wytopy żelaza z rudy metodą stosowaną 2000 lat temu.

Bezpłatne powiadomienie SMS i SMS CLOUD dla mieszkańców Gminy Nowa Słupia już działa. ...

więcej