Gmina Gidle

Wójt Gminy Nowa Słupia  Andrzej Gąsior 

 Urząd Gminy w Nowej Słupi
ul. Rynek 15
26 – 006 Nowa Słupia
tel. 41 31 78 700
urzad@nowaslupia.plInformacja Turystyczna
ul. Świętokrzyska 53

tel. 41 31 78-327

 

więcej
Wirtualna mapa

Strona główna » Aktualności » Świadectwo patriotyzmu

Świadectwo patriotyzmu

wielkość tekstu:A | A | A

W środę 18 maja w murach Zespołu Szkół w Paprocicach usłyszeliśmy: „Był taki czas, kiedy ludzie nie przestawali wędrować. Otoczeni stadami szli tam, gdzie ich wołał urodzaj: tam, gdzie ziemia jak żyzna matka zdolna była wykarmić zwierzęta, tam i człowiek rozbijał namioty, zaczynał mieszkać, osiedlać się, pracować budować ojczyznę. ... Dla naszego kraju było plemię Polan, dało podwaliny państwa polskiego, na czele którego stanął
Mieszko I, który zapoczątkował proces chrystianizacji ziem polskich poprzez chrzest - chrzest nie tylko indywidualny, ale Polski, co dało początek państwa polskiego i polskiego kościoła katolickiego. ...”

Powyższy tekst powtórnie zabrzmiał w naszych uszach 29 maja w kaplicy p.w. św. brata Alberta w Paprocicach. Treści zaprezentowane przez uczniów Zespołu Szkół w Paprocicach, a przygotowane przez panią Teresę Pawlik,  wprowadziła nas w wyjątkowy nastrój, nastrój, który  zaprowadził nas do źródła naszej Polskości.

Przypomnieliśmy sobie historię naszego narodu i osoby, które rozjaśniały historię naszej  Ojczyzny.  Dziewięćdziesiąta szósta rocznica urodzin Jana Pawła II i to z 16 października 1978 r. „Habemus papam” na nowo wzruszyło nasze serca i zadało pytania o miłość do Boga, Ojczyzny i bliźniego.

Dziękujemy pani Teresie Pawlik, pani Dyrektor Lidii Kopyckiej, uczniom, nauczycielom, rodzicom i wszystkim za pomoc i zaangażowanie i za kolejną szansę na to, aby słowa, które tyle razy słyszeliśmy, na nowo przemieniały nasz umysł i ducha. „Nie lękajcie się”, „Może dlatego mówię tak, jak mówię, ponieważ to jest moja matka, ta ziemia! To jest moja matka, ta Ojczyzna! To są moi bracia i siostry! I zrozumcie, wy wszyscy...”, „ Otwórzcie drzwi Chrystusowi”

czytano: 744 razy

źródło: nowaslupia.pl

data dodania: 03 czerwca 2016 r.

drukuj zapisz do PDF poleć artykuł

Wasze komentarze

wszystkich komentarzy: 0

Strona główna
BIP Gmina Nowa Słupia zaprasza

W tej chwili nie ma żadnych ankiet w serwisie.

archiwum ankiet
ePUAP

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich:
Europa inwestująca w obszary wiejskie

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach osi Leader
Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013

Projekt został zrealizowany w zakresie małych projektów w ramach działania 413 Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju objętego
Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 dotyczącego operacji pn. Podniesienie atrakcyjności turystycznej
"Ziemi Świętego Krzyża poprzez realizację elementów kampanii promocyjnej Gminy Nowa Słupia".

osób online: 3
kreacja: kreacja: ALPANET - Polskie Systemy Internetowe

Tagi:

Nowa Słupia Rudki Jeleniów Baszowice Dymarki Kielce Stara Słupia Góry Świętokrzyskie Milanowska Wólka Andrzej Gąsior Turystyka Emeryk Rekreacja Dębniak Łysa Góra Św. Krzyż
Gmina Nowa Słupia położona jest w północnej części województwa świętokrzyskiego i we wschodniej części ziemskiego powiatu kieleckiego. GMINA NOWA SŁUPIA to miejsce o niezwykle bogatej historii, tradycji, pełne malowniczych krajobrazów – prawdziwa Perła Krainy Świętokrzyskiej. Osadnictwo na tym terenie sięga II wieku p.n.e. i jest związane z rozwijającym się do VII wieku n.e. hutnictwem żelaza. Obecnie co roku od 1967 r. w sierpniu na imprezie plenerowej „Dymarki Świętokrzyskie” organizowane są eksperymentalne wytopy żelaza z rudy metodą stosowaną 2000 lat temu.

Bezpłatne powiadomienie SMS i SMS CLOUD dla mieszkańców Gminy Nowa Słupia już działa. ...

więcej