Gmina Gidle

Wójt Gminy Nowa Słupia  Andrzej Gąsior 

 Urząd Gminy w Nowej Słupi
ul. Rynek 15
26 – 006 Nowa Słupia
tel. 41 31 78 700
urzad@nowaslupia.plInformacja Turystyczna
ul. Świętokrzyska 53

tel. 41 31 78-327

 

więcej
Wirtualna mapa
piątek 25 maja 2018 r., imieniny obchodzą: Borys, Magda
wersja dla słabowidzących English Deutsch Święty Krzyż

Strona główna » Aktualności » Dzień Dziecka z Fundacją ORANGE

Dzień Dziecka z Fundacją ORANGE

wielkość tekstu:A | A | A

Wcześniej niż zwykle, bo już 23 maja, odbyły się w Szkole Podstawowej w Nowej Słupi obchody Dnia Dziecka. Zostały one zorganizowane we współpracy z Fundacją Orange.

            W ramach wspólnych działań wolontariusze przygotowali dla dzieci zabawę edukacyjną „Gramy o bezpieczny Internet”. Uczniowie zdobywając kolejne punkty zyskiwali wiedzę jak bezpiecznie poruszać się w wirtualnym świecie i właściwie korzystać z mediów elektronicznych. Nagrodą była nie tylko zdobyta wiedza, ale też drobne upominki.

            Ponadto wolontariusze z Fundacji Orange zakupili niezbędne materiały, które zostały wykorzystane przez nich do pomalowania trzech sal szkolnych, zamontowali listwy przy ławkach oraz przywieźli ławeczki dla naszych najmłodszych wychowanków.

            Praca wolontariuszy nie byłaby możliwa do wykonania w tak krótkim czasie gdyby nie profesjonalne przygotowanie sal przeznaczonych do remontu, które przeprowadził pan Krzysztof Kończak. Pomagali również panie dyrektor Małgorzata Jakubczyk i Renata Storzysz, Dominika Kończak (uczennica klasy V) oraz pani Agnieszka Pawlik- Osuch i pan Mariusz Osuch.

            Koordynacją działań związanych z zabawą edukacyjną zajmował się pan Filip Majerowski (Fundacja Orange), działaniami związanymi z remontem sal zajmowali się panowie Krzysztof Chmielowiec i Marek Leszczyński (Fundacja Orange). Ze strony szkoły z fundacją współpracowała pani Agnieszka Pawlik-Osuch.

czytano: 987 razy

źródło: nowaslupia.pl

data dodania: 03 czerwca 2016 r.

drukuj zapisz do PDF poleć artykuł

Wasze komentarze

wszystkich komentarzy: 0

Strona główna
BIP Gmina Nowa Słupia zaprasza

W tej chwili nie ma żadnych ankiet w serwisie.

archiwum ankiet
ePUAP

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich:
Europa inwestująca w obszary wiejskie

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach osi Leader
Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013

Projekt został zrealizowany w zakresie małych projektów w ramach działania 413 Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju objętego
Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 dotyczącego operacji pn. Podniesienie atrakcyjności turystycznej
"Ziemi Świętego Krzyża poprzez realizację elementów kampanii promocyjnej Gminy Nowa Słupia".

osób online: 10
kreacja: kreacja: ALPANET - Polskie Systemy Internetowe

Tagi:

Góry Świętokrzyskie Stara Słupia Milanowska Wólka Jeleniów Dębniak Kielce Rekreacja Dymarki Baszowice Turystyka Nowa Słupia Łysa Góra Św. Krzyż Andrzej Gąsior Rudki Emeryk
Gmina Nowa Słupia położona jest w północnej części województwa świętokrzyskiego i we wschodniej części ziemskiego powiatu kieleckiego. GMINA NOWA SŁUPIA to miejsce o niezwykle bogatej historii, tradycji, pełne malowniczych krajobrazów – prawdziwa Perła Krainy Świętokrzyskiej. Osadnictwo na tym terenie sięga II wieku p.n.e. i jest związane z rozwijającym się do VII wieku n.e. hutnictwem żelaza. Obecnie co roku od 1967 r. w sierpniu na imprezie plenerowej „Dymarki Świętokrzyskie” organizowane są eksperymentalne wytopy żelaza z rudy metodą stosowaną 2000 lat temu.

Bezpłatne powiadomienie SMS i SMS CLOUD dla mieszkańców Gminy Nowa Słupia już działa. ...

więcej