Gmina Gidle

Wójt Gminy Nowa Słupia  Andrzej Gąsior 

 Urząd Gminy w Nowej Słupi
ul. Rynek 15
26 – 006 Nowa Słupia
tel. 41 31 78 700
urzad@nowaslupia.plInformacja Turystyczna
ul. Świętokrzyska 53

tel. 41 31 78-327

 

więcej
Wirtualna mapa
środa 20 czerwca 2018 r., imieniny obchodzą: Bogna, Rafał
wersja dla słabowidzących English Deutsch Święty Krzyż

Strona główna » Aktualności » MICHAYLAND 2016

MICHAYLAND 2016

wielkość tekstu:A | A | A

W środę 1 czerwca br., uczniowie naszych szkół z Paprocic, Nowej Słupi i Jeleniowa wzięli udział w tzw. Michaylandzie, który odbył się w Miejscu Piastowym k/ Krosna. Spotkało się tam około 3,5 tysiąca uczestników, by radośnie przeżywać swoje święto. Było to już 32 z kolei spotkanie, organizowane przez Zgromadzenie Sióstr Świętego Michała Archanioła (Michalinki), a jego klimat i nasz udział w nim -  wpisał się na dobre w tradycję naszych szkół.

Hasło spotkania "Miej serce na dłoni" zachęcało nas do wzajemnej życzliwości i pełnienia uczynków miłosierdzia. Mszę św. w intencji dzieci sprawował przełożony generalny Zgromadzenia Świętego Michała Archanioła, ks. Dariusz Wilk.

W czasie kazania o. Generał ukazał nam straszną chorobę, która nazywa się:  niemiłosiernik, a która to dzieli się na: łokietnik, kopnik, języcznik, nieposłusznik, komputerownik O. Dariusz zaprezentował  nam też lekarstwo: "Bądźcie miłosierni!"

Grupom dzieci, które przybyły z różnych  miejscowości Podkarpacia, a także z bardziej odległych miejsc, jak Kraków, Radom, Nowa Słupia, Paprocice, Jeleniów ..., towarzyszyli opiekunowie, wychowawcy, kapłani oraz siostry zakonne. Z nami byli: ks. Adam, pani Beata, Ela, Magda
i Paulina.

Po pierwszej części niosącej duchowe przesłanie związane z Rokiem Miłosierdzia, dzieci mogły uczestniczyć w wielu przygotowanych dla nich atrakcjach. Cały plac przed sanktuarium św. Michała Archanioła i bł. Bronisława Markiewicza, zamienił się w wielki plac zabaw. Wszystkie stanowiska cieszyły się wielkim powodzeniem i zainteresowaniem.

Radosny ton spotkaniu nadawał klerycki zespół muzyczny „Michael”, oraz grupa taneczna młodzieży z Jasła pod batutą siostry Kariny "Lednickim tańcem".

Na zakończenie spotkania dzieci, które brały udział w konkursach odebrały nagrody, wyróżnienia oraz upominki. Z Zespołu Szkół w Nowej Słupi - za udział w konkursie - nagrodę odebrała Zuzia Wiecha.

Wszystkim organizatorom naszego wyjazdu, siostrom michalitkom, dyrekcji poszczególnych szkół, nauczycielom, wychowawcom i sponsorom wyrażamy naszą wdzięczność.

Spotkanie z ludźmi z różnych stron naszej Ojczyzny zawsze ubogaca. Jesteśmy przekonani, że i my godnie zaprezentowaliśmy naszą ziemię świętokrzyską, Gminę - Nowa Słupia.

czytano: 2515 razy

źródło: nowaslupia.pl

data dodania: 13 czerwca 2016 r.

drukuj zapisz do PDF poleć artykuł

Wasze komentarze

wszystkich komentarzy: 0

Strona główna
BIP Gmina Nowa Słupia zaprasza

W tej chwili nie ma żadnych ankiet w serwisie.

archiwum ankiet
ePUAP

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich:
Europa inwestująca w obszary wiejskie

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach osi Leader
Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013

Projekt został zrealizowany w zakresie małych projektów w ramach działania 413 Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju objętego
Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 dotyczącego operacji pn. Podniesienie atrakcyjności turystycznej
"Ziemi Świętego Krzyża poprzez realizację elementów kampanii promocyjnej Gminy Nowa Słupia".

osób online: 13
kreacja: kreacja: ALPANET - Polskie Systemy Internetowe

Tagi:

Nowa Słupia Baszowice Kielce Jeleniów Milanowska Wólka Św. Krzyż Dymarki Rudki Dębniak Łysa Góra Góry Świętokrzyskie Emeryk Rekreacja Andrzej Gąsior Stara Słupia Turystyka
Gmina Nowa Słupia położona jest w północnej części województwa świętokrzyskiego i we wschodniej części ziemskiego powiatu kieleckiego. GMINA NOWA SŁUPIA to miejsce o niezwykle bogatej historii, tradycji, pełne malowniczych krajobrazów – prawdziwa Perła Krainy Świętokrzyskiej. Osadnictwo na tym terenie sięga II wieku p.n.e. i jest związane z rozwijającym się do VII wieku n.e. hutnictwem żelaza. Obecnie co roku od 1967 r. w sierpniu na imprezie plenerowej „Dymarki Świętokrzyskie” organizowane są eksperymentalne wytopy żelaza z rudy metodą stosowaną 2000 lat temu.

Bezpłatne powiadomienie SMS i SMS CLOUD dla mieszkańców Gminy Nowa Słupia już działa. ...

więcej