Gmina Gidle

Wójt Gminy Nowa Słupia  Andrzej Gąsior 

 Urząd Gminy w Nowej Słupi
ul. Rynek 15
26 – 006 Nowa Słupia
tel. 41 31 78 700
urzad@nowaslupia.plInformacja Turystyczna
ul. Świętokrzyska 53

tel. 41 31 78-327

 

więcej
Wirtualna mapa
poniedziałek 25 czerwca 2018 r., imieniny obchodzą: Łucja, Witold
wersja dla słabowidzących English Deutsch Święty Krzyż

Strona główna » Aktualności » Pożegnanie absolwentów w Zespole Szkół w ...

Pożegnanie absolwentów w Zespole Szkół w Rudkach

wielkość tekstu:A | A | A

Uroczysta akademia z okazji zakończenia roku szkolnego w Zespole Szkół w Rudkach rozpoczęła się 23 czerwca o godz.10 w budynku Gminnego Ośrodka Kultury. W prawdzie dopiero 24 czerwca zabrzmi ostatni dzwonek, ale tradycyjnie dzień wcześniej społeczność szkolna z Rudek żegna absolwentów klas VI i III gimnazjum.

Część oficjalną rozpoczął polonez w wykonaniu trzecioklasistów, do którego układ choreograficzny przygotowała Izabela Pańtak, instruktor tańca z Gminnego Ośrodka Kultury w Rudkach. Przygotowana przez nią młodzież w niezwykły sposób połączyła figury tradycyjnego poloneza z elementami tańca współczesnego wzbudzając aplauz na widowni, wypełnionej po brzegi wśród , której nie mogło zabraknąć przedstawicieli władz samorządu lokalnego na czele z wójtem gminy Nowa Słupia- Andrzejem Gąsiorem , radnymi Grażyną Wojtachnia, Janem Czaja i Robertem Klefasem.

Po brawurowym wykonaniu przez gimnazjalistów poloneza kolejnym elementem czwartkowych uroczystości była ceremonia przekazania sztandarów nowym pocztom w skład, których zgodnie z tradycją szkoły wchodzą uczniowie z rocznika młodszego od odchodzących absolwentów. Nad poprawnym przebiegiem tej ceremonii czuwał Robert Klefas.

Po odśpiewaniu hymnu państwowego głos zabrała Dyrektor Zespołu Szkół w Rudkach – Alina Cieśla, która podsumowała rok szkolny 2015-2016 przedstawiając tym samym wyniki nauczania oraz osiągnięcia absolwentów III klas gimnazjum i klasy VI. Również wychowawcy tych klas Bożena Jop, Ewa Klefas i Beata Cieślik  przedstawili swoich wychowanków ich sukcesy, osiągnięcia i wyniki egzaminów dokonując oceny w formie zabawnego podsumowania. Zgromadzona na sali publiczność nagrodziła tę prezentację gromkimi brawami nie kryjąc swego zadowolenia ze sposobu w jaki przedstawiona została edukacja młodzieży.

Uczniowie wyróżniający się w nauce, zachowaniu bądź też osiągający sukcesy w dziedzinie sportu czy też angażujący się w działalność na rzecz lokalnej społeczności zostali uhonorowani przez Dyrekcję szkoły dyplomami oraz otrzymali nagrody książkowe.

Nagrody przyznali także sołtys Rudek oraz Rada Parafialna działająca przy parafii pw. Matki Bożej Częstochowskiej w Rudkach. Dyrekcja i grono pedagogiczne nie omieszkali nagrodzić również rodziców, angażujących się w życie szkoły, wspierających ją przy organizacji różnego rodzaju imprez okolicznościowych, dziękując jednocześnie za wieloletnią , owocną współpracę.

Po części oficjalnej nastąpiły występy artystyczne przygotowane przez koło teatralne działające przy Zespole Szkół w Rudkach, nad którym pieczę sprawuje Wiesława Lasota. Przygotowali oni montaż słowno- muzyczny pt” Ile razem dróg przebytych”, w którym za pomocą  zabawnych skeczów zostały przedstawione kolejne etapy edukacji szkolnej. Kilkuminutowy program artystyczny przygotowali również absolwenci zarówno klasy VI jak i gimnazjaliści. Dziewczyny z klasy VI zachwyciły publiczność programem tanecznym „Malowana Lala”, tymczasem trzecioklasiści przedstawiali przez siebie napisane skecze, opisujące scenki z życia szkoły. Wysoki poziom artystyczny tych przedstawień świadczy o ogromnych pokładach talentów drzemiących w młodzieży kształconej w Rudkach. Mimo, iż atmosfera pożegnań bywa zazwyczaj smutna program artystyczny przygotowany na czwartkowe uroczystości zrekompensował minorowe nastroje i wszyscy oczywiście , nie kryjąc wzruszenia radośnie udali się do świetlicy szkolnej, gdzie czekał na nich poczęstunek przygotowany przez Radę Rodziców.

W stronę absolwentów popłynęło mnóstwo ciepłych słów zarówno ze strony nauczycieli jak władz samorządowych. Wójt gminy Andrzej Gąsior złożył wszystkim serdeczne życzenia z okazji zakończenia roku szkolnego. Życząc bezpiecznego wypoczynku wakacyjnego, trafnych wyborów w kolejnych etapach edukacji pogratulował osiągniętych wyników.

W imieniu Rady Rodziców głos zabrały Anna Rojek- Tumulec oraz Barbara Kowalska, które podziękowały Dyrekcji i gronu pedagogicznemu Zespołu Szkół w Rudkach za wieloletnią, udaną współpracę oraz zaprosiły na skromny poczęstunek do świetlicy szkolnej.

Ostatecznie mury szkoły w Rudkach opuściło 35 absolwentów gimnazjum a 23 zakończyło edukację na etapie szkoły podstawowej by od września zasilić szeregi gimnazjalistów.

czytano: 1311 razy

źródło: nowaslupia.pl

data dodania: 27 czerwca 2016 r.

drukuj zapisz do PDF poleć artykuł

Wasze komentarze

wszystkich komentarzy: 0

Strona główna
BIP Gmina Nowa Słupia zaprasza

W tej chwili nie ma żadnych ankiet w serwisie.

archiwum ankiet
ePUAP

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich:
Europa inwestująca w obszary wiejskie

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach osi Leader
Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013

Projekt został zrealizowany w zakresie małych projektów w ramach działania 413 Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju objętego
Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 dotyczącego operacji pn. Podniesienie atrakcyjności turystycznej
"Ziemi Świętego Krzyża poprzez realizację elementów kampanii promocyjnej Gminy Nowa Słupia".

osób online: 10
kreacja: kreacja: ALPANET - Polskie Systemy Internetowe

Tagi:

Baszowice Rudki Stara Słupia Milanowska Wólka Rekreacja Kielce Łysa Góra Andrzej Gąsior Emeryk Dębniak Góry Świętokrzyskie Nowa Słupia Św. Krzyż Turystyka Jeleniów Dymarki
Gmina Nowa Słupia położona jest w północnej części województwa świętokrzyskiego i we wschodniej części ziemskiego powiatu kieleckiego. GMINA NOWA SŁUPIA to miejsce o niezwykle bogatej historii, tradycji, pełne malowniczych krajobrazów – prawdziwa Perła Krainy Świętokrzyskiej. Osadnictwo na tym terenie sięga II wieku p.n.e. i jest związane z rozwijającym się do VII wieku n.e. hutnictwem żelaza. Obecnie co roku od 1967 r. w sierpniu na imprezie plenerowej „Dymarki Świętokrzyskie” organizowane są eksperymentalne wytopy żelaza z rudy metodą stosowaną 2000 lat temu.

Bezpłatne powiadomienie SMS i SMS CLOUD dla mieszkańców Gminy Nowa Słupia już działa. ...

więcej