Gmina Gidle

Wójt Gminy Nowa Słupia  Andrzej Gąsior 

 Urząd Gminy w Nowej Słupi
ul. Rynek 15
26 – 006 Nowa Słupia
tel. 41 31 78 700
urzad@nowaslupia.plInformacja Turystyczna
ul. Świętokrzyska 53

tel. 41 31 78-327

 

więcej
Wirtualna mapa

Strona główna » Aktualności » Nasi na Dniach Otwartych w Modliszewicach

Nasi na Dniach Otwartych w Modliszewicach

wielkość tekstu:A | A | A

W dniach 25-26 czerwca odbyły się już po raz 23 Dni Otwartych Drzwi Świętokrzyskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Modliszewicach. Podobnie jak przed laty i tegoroczna edycja została połączona z Wystawą Zwierząt Hodowlanych, w której nie mogło oczywiście zabraknąć hodowców z gminy Nowa Słupia, którzy rok rocznie plasują się w gronie najlepszych. Gminę Nowa Słupia na tegorocznej wystawie reprezentowali Adam Partyka z Wólki Milanowskiej wraz z hodowlą owiec rasy czarnogłówka, która to nota bene znalazła się w gronie championów oraz Dariusz Przemyski hodowca bydła mlecznego ze Starej Słupi, którego krowy startowały w dwóch  kategoriach zdobywając 2 i 4 miejsce. Ci dwaj rolnicy prowadzą swoją rolniczą działalność od wielu lat godnie reprezentując gminę Nowa Słupia w różnego rodzaju konkursach, hodowane przez nich zwierzęta zdobywają zasłużone laury niejednokrotnie nawet tytuły championów. Z hodowcami z nowej Słupi podczas Dni Otwartych spotkał się gospodarz gminy Andrzej Gąsior, który nie kryjąc swego zadowolenia z faktu zdobycia przez rolników znaczących wyróżnień pogratulował im życząc dalszych sukcesów w działalności rolniczej oraz podziękował za godne reprezentowanie gminy na zewnątrz.

Impreza w Modliszewicach cieszy się corocznie dużą popularnością podkreślał Dyrektor Świętokrzyskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego – Jarosław Mostowski witając przybyłych gości na czele z przedstawicielami zarządu województwa, Piotrem Żołądkiem oraz eurodeputowanym Czesławem Siekierskim .Pomimo trudnych warunków pogodowych, szczególnie uciążliwych dla zwierząt na tegorocznych Dniach Otwartych zaprezentowało się ponad 100 wystawców z branży rolniczej oraz organizacji i instytucji wspierających rolnictwo.

Oprócz ekspozycji wystawienniczej maszyn rolniczych, wystawy zwierząt i roślin na terenie kompleksu w Modliszewicach rozstrzygnięto 3 konkursy wojewódzkie: „Bezpieczne gospodarstwo rolne”, „Piękne i bezpieczne gospodarstwo agroturystyczne”oraz „ Agroliga 2016”. Laureaci 1,2 i 3

miejsc otrzymali statuetki, pamiątkowe dyplomy oraz nagrody pieniężne i rzeczowe ufundowane przez Państwową Inspekcję Pracy, Kasę Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego, Agencję Rynku Rolnego i Polski Związek Hodowców Zwierząt. Zwiedzający mogli odwiedzić również pola doświadczalne, na których prezentowano nowe odmiany zbóż, roślin sadowniczych, krzewów ozdobnych oraz środki ochrony roślin.

Wystawom towarzyszyły także występy zespołów ludowych z terenu województwa świętokrzyskiego. Na scenie w Modliszewicach pojawili się również przedstawiciele z gminy Nowa Słupia zespoły Modrzewianki i Wesołe Kumoszki, które przy akompaniamencie kapeli w składzie Andrzej Gąsior, Czesław Mazur i Krzysztof Bzymek wykonały kilka utworów ludowych z regionu świętokrzyskiego, tym samym godnie reprezentując naszą małą ojczyznę.

czytano: 834 razy

źródło: nowaslupia.pl

data dodania: 28 czerwca 2016 r.

drukuj zapisz do PDF poleć artykuł

Wasze komentarze

wszystkich komentarzy: 0

Strona główna
BIP Gmina Nowa Słupia zaprasza

W tej chwili nie ma żadnych ankiet w serwisie.

archiwum ankiet
ePUAP

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich:
Europa inwestująca w obszary wiejskie

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach osi Leader
Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013

Projekt został zrealizowany w zakresie małych projektów w ramach działania 413 Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju objętego
Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 dotyczącego operacji pn. Podniesienie atrakcyjności turystycznej
"Ziemi Świętego Krzyża poprzez realizację elementów kampanii promocyjnej Gminy Nowa Słupia".

osób online: 6
kreacja: kreacja: ALPANET - Polskie Systemy Internetowe

Tagi:

Stara Słupia Milanowska Wólka Św. Krzyż Turystyka Kielce Rekreacja Baszowice Emeryk Rudki Góry Świętokrzyskie Jeleniów Dębniak Dymarki Nowa Słupia Andrzej Gąsior Łysa Góra
Gmina Nowa Słupia położona jest w północnej części województwa świętokrzyskiego i we wschodniej części ziemskiego powiatu kieleckiego. GMINA NOWA SŁUPIA to miejsce o niezwykle bogatej historii, tradycji, pełne malowniczych krajobrazów – prawdziwa Perła Krainy Świętokrzyskiej. Osadnictwo na tym terenie sięga II wieku p.n.e. i jest związane z rozwijającym się do VII wieku n.e. hutnictwem żelaza. Obecnie co roku od 1967 r. w sierpniu na imprezie plenerowej „Dymarki Świętokrzyskie” organizowane są eksperymentalne wytopy żelaza z rudy metodą stosowaną 2000 lat temu.

Bezpłatne powiadomienie SMS i SMS CLOUD dla mieszkańców Gminy Nowa Słupia już działa. ...

więcej