Gmina Gidle

Wójt Gminy Nowa Słupia  Andrzej Gąsior 

 Urząd Gminy w Nowej Słupi
ul. Rynek 15
26 – 006 Nowa Słupia
tel. 41 31 78 700
urzad@nowaslupia.plInformacja Turystyczna
ul. Świętokrzyska 53

tel. 41 31 78-327

 

więcej
Wirtualna mapa

Strona główna » Aktualności » Sołtys Baszowic wyróżniony

Sołtys Baszowic wyróżniony

wielkość tekstu:A | A | A

25 czerwca 2016 r. w Wąchocku odbył się finał konkursu „Sołtys Roku 2015” województwa świętokrzyskiego, którego organizatorem było Stowarzyszenie Sołtysów Ziemi Kieleckiej.

W konkursie zostało wyróżnionych aż 59 sołtysów, działających na terenie województwa świętokrzyskiego, a wśród nich także reprezentant gminy Nowa Słupia – Józef Gołębski, sołtys miejscowości Baszowice, który tę zaszczytną funkcję pełni z wielkim zaangażowaniem od 17 lat.

Kapituła konkursowa brała pod uwagę m.in. czas sprawowania funkcji sołtysa, wpływ działalności sołtysa na integrację społeczności lokalnej, inicjatywę oraz pomoc organizacyjną sołtysa w realizacji prac i zadań inwestycyjno – remontowych prowadzonych przez gminę w sołectwie oraz działalność sołtysa wykraczającą poza funkcje sołtysa. Puchar z rąk marszałka Adama Jarubasa i wojewody Agaty Wojtyszek odebrał w asyście gospodarza gminy Nowa Słupia wójta Andrzeja Gąsiora. Już od kilu lat nasi sołtysi godnie reprezentują gminę w Wąchocku zdobywając wyróżnienia w konkursie.

Wójt Gminy Andrzej Gąsior również docenił pracę sołtysa na rzecz sołectwa i gminy Nowa Słupia przekazując na ręce sołtysa podczas sesji rady gminy w dniu 21 czerwca 2016 r. praktyczny upominek w postaci radiomagnetofonu życząc dalszej owocnej pracy na rzecz społeczności lokalnej.

czytano: 1336 razy

źródło: nowaslupia.pl

data dodania: 29 czerwca 2016 r.

drukuj zapisz do PDF poleć artykuł

Wasze komentarze

wszystkich komentarzy: 0

Strona główna
BIP Gmina Nowa Słupia zaprasza

W tej chwili nie ma żadnych ankiet w serwisie.

archiwum ankiet
ePUAP

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich:
Europa inwestująca w obszary wiejskie

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach osi Leader
Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013

Projekt został zrealizowany w zakresie małych projektów w ramach działania 413 Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju objętego
Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 dotyczącego operacji pn. Podniesienie atrakcyjności turystycznej
"Ziemi Świętego Krzyża poprzez realizację elementów kampanii promocyjnej Gminy Nowa Słupia".

osób online: 4
kreacja: kreacja: ALPANET - Polskie Systemy Internetowe

Tagi:

Dębniak Łysa Góra Kielce Baszowice Stara Słupia Rekreacja Emeryk Nowa Słupia Góry Świętokrzyskie Rudki Milanowska Wólka Andrzej Gąsior Jeleniów Turystyka Dymarki Św. Krzyż
Gmina Nowa Słupia położona jest w północnej części województwa świętokrzyskiego i we wschodniej części ziemskiego powiatu kieleckiego. GMINA NOWA SŁUPIA to miejsce o niezwykle bogatej historii, tradycji, pełne malowniczych krajobrazów – prawdziwa Perła Krainy Świętokrzyskiej. Osadnictwo na tym terenie sięga II wieku p.n.e. i jest związane z rozwijającym się do VII wieku n.e. hutnictwem żelaza. Obecnie co roku od 1967 r. w sierpniu na imprezie plenerowej „Dymarki Świętokrzyskie” organizowane są eksperymentalne wytopy żelaza z rudy metodą stosowaną 2000 lat temu.

Bezpłatne powiadomienie SMS i SMS CLOUD dla mieszkańców Gminy Nowa Słupia już działa. ...

więcej