Gmina Gidle

Wójt Gminy Nowa Słupia  Andrzej Gąsior 

 Urząd Gminy w Nowej Słupi
ul. Rynek 15
26 – 006 Nowa Słupia
tel. 41 31 78 700
urzad@nowaslupia.plInformacja Turystyczna
ul. Świętokrzyska 53

tel. 41 31 78-327

 

więcej
Wirtualna mapa
poniedziałek 25 czerwca 2018 r., imieniny obchodzą: Łucja, Witold
wersja dla słabowidzących English Deutsch Święty Krzyż

Strona główna » Aktualności » 35-lecie Koła Wędkarskiego z Rudek

35-lecie Koła Wędkarskiego z Rudek

wielkość tekstu:A | A | A

Piękny jubileusz 35-lecia istnienia świętowali wędkarze z Rudek , zrzeszeni w tamtejszym Kole Wędkarskim. Z tejże okazji 24 lipca na zbiorniku wodnym w Serwisie odbyły się zawody wędkarskie. Już od wczesnych godzin rannych rywalizowało w zawodach o Puchar Koła 23 zawodników. W ostatecznej klasyfikacji tytuł mistrza zdobył Marek Cisak. Na uroczyste obchody 35-lecia istnienia Koła Wędkarskiego z Rudek oprócz prezesów z zaprzyjaźnionych kół z Bodzentyna, Brodów, Pawłowa, Ostrowca i Kielc przybyli również przedstawiciele lokalnych władz samorządowych. Gminę Nowa Słupia reprezentowali radni miejscowości Rudki Grażyna Wojtachnia, Łukasz Nowak oraz sołtys Grzegorz Marczewski . W imieniu Wójta Gminy radna Grażyna Wojtachnia wręczyła puchar zwycięscy zawodów, pogratulowała wszystkim uczestnikom , jednocześnie złożyła serdeczne życzenia dla jubilatów na ręce prezesa koła Henryka Maja. Również przedstawiciele okolicznych kół wędkarskich pogratulowali wędkarzom z Rudek tak pięknego jubileuszu wręczając drobne upominki.

W imieniu koła z Rudek głos zabrał prezes Henryk Maj, dziękując wszystkim za przybycie na uroczystości podkreślał, iż współpraca zarówno z lokalnym samorządem jak i okolicznymi kołami układa się bardzo dobrze . Cieszą również sukcesy jakie odnoszą wędkarze z Rudek na różnego rodzaju zawodach, szczególnie w kategorii młodzików.

Wszyscy uczestnicy zawodów otrzymali pamiątkowe koszulki z logo koła, specjalnie przygotowane na obchody jubileuszu 35-lecia istnienia. Na zakończenie części oficjalnej uczestnicy zawodów oraz zaproszeni goście udali się na poczęstunek, by wspólnie świętować 35 rocznicę powstania koła  w Rudkach.

czytano: 3903 razy

źródło: nowaslupia.pl

data dodania: 26 lipca 2016 r.

drukuj zapisz do PDF poleć artykuł

Wasze komentarze

wszystkich komentarzy: 0

Strona główna
BIP Gmina Nowa Słupia zaprasza

W tej chwili nie ma żadnych ankiet w serwisie.

archiwum ankiet
ePUAP

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich:
Europa inwestująca w obszary wiejskie

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach osi Leader
Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013

Projekt został zrealizowany w zakresie małych projektów w ramach działania 413 Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju objętego
Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 dotyczącego operacji pn. Podniesienie atrakcyjności turystycznej
"Ziemi Świętego Krzyża poprzez realizację elementów kampanii promocyjnej Gminy Nowa Słupia".

osób online: 8
kreacja: kreacja: ALPANET - Polskie Systemy Internetowe

Tagi:

Turystyka Góry Świętokrzyskie Dymarki Rudki Jeleniów Rekreacja Stara Słupia Łysa Góra Dębniak Milanowska Wólka Emeryk Kielce Św. Krzyż Nowa Słupia Baszowice Andrzej Gąsior
Gmina Nowa Słupia położona jest w północnej części województwa świętokrzyskiego i we wschodniej części ziemskiego powiatu kieleckiego. GMINA NOWA SŁUPIA to miejsce o niezwykle bogatej historii, tradycji, pełne malowniczych krajobrazów – prawdziwa Perła Krainy Świętokrzyskiej. Osadnictwo na tym terenie sięga II wieku p.n.e. i jest związane z rozwijającym się do VII wieku n.e. hutnictwem żelaza. Obecnie co roku od 1967 r. w sierpniu na imprezie plenerowej „Dymarki Świętokrzyskie” organizowane są eksperymentalne wytopy żelaza z rudy metodą stosowaną 2000 lat temu.

Bezpłatne powiadomienie SMS i SMS CLOUD dla mieszkańców Gminy Nowa Słupia już działa. ...

więcej