Gmina Gidle

Wójt Gminy Nowa Słupia  Andrzej Gąsior 

 Urząd Gminy w Nowej Słupi
ul. Rynek 15
26 – 006 Nowa Słupia
tel. 41 31 78 700
urzad@nowaslupia.plInformacja Turystyczna
ul. Świętokrzyska 53

tel. 41 31 78-327

 

więcej
Wirtualna mapa
poniedziałek 28 maja 2018 r., imieniny obchodzą: Augustyna, Inga
wersja dla słabowidzących English Deutsch Święty Krzyż

Strona główna » Aktualności » Rodzinne świętowanie w Jeziorku.

Rodzinne świętowanie w Jeziorku.

wielkość tekstu:A | A | A

Lato to okres imprez plenerowych, zabaw i festynów. W gminie Nowa Słupia tegoroczne lato przebiega pod hasłem tego rodzaju imprez.

Sobota 30 lipca na długo zapadnie w pamięci mieszkańców Jeziorka i okolic dzięki rodzinnej imprezie plenerowej jaką zorganizowały władze gminy, we współpracy z Gminną Komisją Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, Stowarzyszeniem Rozwoju Wsi Dębno i Jeziorko oraz Dyrekcją Szkoły Podstawowej im. Eugeniusza de Mazenoda z tejże miejscowości.

Na placu przyszkolnym zgromadziły się rzesze mieszkańców Jeziorka i okolicznych miejscowości , by wspólnie bawić się począwszy od godziny 16 aż do  późnego wieczora. Oficjalne otwarcie festynu nastąpiło o godz. 16, a dokonali go wójt gminy Andrzej Gąsior, radni Jeziorka- Józef Świetlik, Dębna- Jerzy Domański, radni powiatowi- Danuta Żebrowska oraz Marek Partyka, a także gospodarze uroczystości- Zdzisław Dudzic , dyrektor szkoły oraz Bożena Saramak – prezes Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Dębna i Jeziorka.

W pierwszych godzinach festynu organizatorzy przewidzieli moc atrakcji dla najmłodszych, a zadbali o to  klauni z „ Prywatki dla małolatka” z Kielc. Tuż pod sceną przeprowadzali liczne konkursy i zabawy , do których zachęcali nie tylko dzieci ale również ich rodziców. Gromki śmiech dochodzący spod  sceny był dowodem świetnej zabawy. Wesoło było również na ustawionych nieopodal zjeżdżalniach i basenie z kulkami. Nie były to jednak jedyne atrakcje jakie czekały na uczestników festynu w Jeziorku. Dużą grupę widzów zgromadziły pokazy sprzętu gaśniczego, które zorganizowali strażacy z  OSP Mirocice  i OSP Stara Słupia i OSP Włochy. Ci ostatni zaprezentowali ponadto zabytkowy wóz strażacki sprzed ponad 50 lat. Zarówno dzieciaki jak i dorośli chętnie oglądali popisy strażackie, m.in. pokaz ratowania poszkodowanego w wypadku oraz demonstrację ogromnej drabiny, będącej na wyposażeniu OSP Mirocice. Nad prawidłowym przebiegiem pokazów czuwał prezes gminnych jednostek ochotniczych Grzegorz Marczewski.

Jak na festyn przystało nie mogło oczywiście zabraknąć występów artystycznych przedstawicieli lokalnego folkloru. Swym śpiewem wieczór uczestnikom sobotniej imprezy umilały zespoły Chełmowianki z Rudek, Wesołe Kumoszki z Nowej Słupi oraz solistka Irena Gąsior.

Wieczorem zaś wszyscy uczestnicy festynu mogli wspólnie bawić się przy akompaniamencie zespołu muzycznego.

Organizatorzy festynu zadbali nie tylko o strawę duchową czy rozrywkę, ale także o poczęstunek dla występujących na scenie artystów oraz publiczności.

Zarówno wójt gminy jak i miejscowi radni dziękowali wszystkim, którzy pomogli przy organizacji festynu, sponsorom oraz ludziom dobrej woli, którym nieobca jest idea tego typu imprez rodzinnych. Jednocześnie życzyli wszystkim miłego wypoczynku na świeżym powietrzu, udanej wspólnej zabawy, łączącej wszystkie pokolenia, wspomagającej integrację społeczności lokalnej.

czytano: 6603 razy

źródło: nowaslupia.pl

data dodania: 01 sierpnia 2016 r.

drukuj zapisz do PDF poleć artykuł

Wasze komentarze

wszystkich komentarzy: 0

Strona główna
BIP Gmina Nowa Słupia zaprasza

W tej chwili nie ma żadnych ankiet w serwisie.

archiwum ankiet
ePUAP

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich:
Europa inwestująca w obszary wiejskie

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach osi Leader
Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013

Projekt został zrealizowany w zakresie małych projektów w ramach działania 413 Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju objętego
Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 dotyczącego operacji pn. Podniesienie atrakcyjności turystycznej
"Ziemi Świętego Krzyża poprzez realizację elementów kampanii promocyjnej Gminy Nowa Słupia".

osób online: 10
kreacja: kreacja: ALPANET - Polskie Systemy Internetowe

Tagi:

Baszowice Dymarki Rekreacja Stara Słupia Emeryk Góry Świętokrzyskie Łysa Góra Jeleniów Rudki Andrzej Gąsior Turystyka Kielce Św. Krzyż Milanowska Wólka Nowa Słupia Dębniak
Gmina Nowa Słupia położona jest w północnej części województwa świętokrzyskiego i we wschodniej części ziemskiego powiatu kieleckiego. GMINA NOWA SŁUPIA to miejsce o niezwykle bogatej historii, tradycji, pełne malowniczych krajobrazów – prawdziwa Perła Krainy Świętokrzyskiej. Osadnictwo na tym terenie sięga II wieku p.n.e. i jest związane z rozwijającym się do VII wieku n.e. hutnictwem żelaza. Obecnie co roku od 1967 r. w sierpniu na imprezie plenerowej „Dymarki Świętokrzyskie” organizowane są eksperymentalne wytopy żelaza z rudy metodą stosowaną 2000 lat temu.

Bezpłatne powiadomienie SMS i SMS CLOUD dla mieszkańców Gminy Nowa Słupia już działa. ...

więcej