Gmina Gidle

Wójt Gminy Nowa Słupia  Andrzej Gąsior 

 Urząd Gminy w Nowej Słupi
ul. Rynek 15
26 – 006 Nowa Słupia
tel. 41 31 78 700
urzad@nowaslupia.plInformacja Turystyczna
ul. Świętokrzyska 53

tel. 41 31 78-327

 

więcej
Wirtualna mapa
środa 20 czerwca 2018 r., imieniny obchodzą: Bogna, Rafał
wersja dla słabowidzących English Deutsch Święty Krzyż

Strona główna » Aktualności » Festyn w Rudkach - relacja wideo

Festyn w Rudkach - relacja wideo

wielkość tekstu:A | A | A

 Relacja TVP 3 KIELCE - zobacz

Rudki były kolejną miejscowością, która znalazła się na trasie letniego cyklu festynów rodzinnych w gminie Nowa Słupia.

Impreza plenerowa w Rudkach rozpoczęła się od wczesnych godzin południowych 31 lipca rozgrywkami piłkarskimi. Uczestnicy turnieju piłki nożnej rywalizowali o puchar Dyrektora TVP3 Oddział w Kielcach. Bezkonkurencyjna okazała się drużyna z Serwisa, z szeregach której wyłoniono również króla strzelców , a został nim Kacper Wiecha. Druga była ekipa z Cząstkowa, trzecią lokatę zajęli zawodnicy z Huciska, a tuż za podium uplasował się team z Rudek. Turniej ten odbył się dzięki przychylności zarządu klubu sportowego GKS Rudki.

W ceremonii wręczenia pucharów wzięli udział działacze klubu z Rudek, wójt gminy- Andrzej Gąsior, radni -Grażyna Wojtachnia, Danuta Żebrowska. Dyrektor Centrum Dziedzictwa Gór Świętokrzyskich- Piotr Sepioło oraz dziennikarz lokalnych mediów z sekcji sportowej -Jacek Salwa.

Tymczasem na placu przy Zespole Szkół w Rudkach dla najmłodszych organizatorzy przygotowali moc atrakcji. Dzieci mogły skorzystać z bezpłatnych zjeżdżalni, trampoliny, poszaleć w basenie z kulkami, a także pomalować sobie twarz i włosy pod okiem fachowców z branży kosmetycznej i fryzjerskiej.

Liczne rzesze widzów bez watpienia zgromadził pokaz japońskich sztuk walki KOBUDO, przeprowadzony pod okiem sensei Mariusza Dąbka. Jego wychowankowie trenujący w Nowej Słupi i Rudkach zaprezentowali kilka podstawowych chwytów  z wykorzystaniem kija o nazwie „bo”. Drużyna Mariusza Dąbka wzięła udział w tym roku w mistrzostwach Polski w KOBUDO zdobywając kilka medali. W gronie najlepszych znalazła się zawodniczka z Rudek -Maja Sala, która zaprezentowała na festynie zestaw ćwiczeń , które umożliwiły jej zdobycie tytułu wicemistrza Polski w kategorii wiekowej młodzików 10-12 lat dziewcząt w konkurencji Kata Kobudo. Publiczność bacznie obserwowała poczynania zawodników, by następnie nagrodzić ich gromkimi brawami.

Równie atrakcyjny był pokaz sprzętu pożarniczego zorganizowany przez strażaków OSP Włochy, OSP Mirocice i OSP Stara Słupia. Mimo niesprzyjającej aury udało się przeprowadzić kilka konkursów dla dzieci i dorosłych, w których nie brakowało nagród. Konkursy te organizowali policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Kielcach oraz z Komisariatu Policji w Bodzentynie. Dzieciaki chętnie wsiadały do radiowozu, uruchamiały oczywiście pod nadzorem pani sierżant, sygnały świetlne i dźwiękowe. Poznawali także poprzez zabawę podstawowe zasady poruszania się po drodze i udzielania pierwszej pomocy, specyfikę pracy policji , a także różne techniki w niej wykorzystywane. Każde dziecko, które tylko chciało mogło wykonać badanie daktyloskopijne i zabrać sobie na pamiątkę odcisk swego palca.

Część artystyczna na festynie w Rudkach mimo burzowej aury miała różnoraki charakter.

Na początek publiczność mogła obejrzeć spektakl „Wieczór pielgrzyma” przygotowany przez członków Stowarzyszenia Agroturystycznego z Nowej Słupi pod kierownictwem Irminy Maliszewskiej, który przybliżył historię, legendy i kulturę ziemi świętokrzyskiej, z całą jej tajemniczością, magią i pięknem. Po tym spektaklu, który był niewątpliwie ucztą duchową nastąpiła część rozrywkowa. Na scenie pojawili się przedstawiciele lokalnego folkloru, zespoły Wesołe Kumoszki, Modrzewianki, solistka Irena Gąsior, która wykonała utwory, które dały jej zwycięstwo w XL Buskich Spotkaniach z Folklorem. Wielki popis wokalnych umiejętności dała także Marta Żelazowska wykonując kilka anglojęzycznych utworów. Wszyscy wykonawcy zostali nagrodzeni brawami. Niestety nie wszystkim udało się zaprezentować na scenie w Rudkach. Burza, która nadeszła niespodziewanie uniemożliwiła występ Chełmowianek ale zgodnie z zapewnieniami organizatorów istnieje nadzieja na kontynuację cyklu festynów więc będzie jeszcze okazja, by podziwiać talenty wokalne zespołu z Rudek.

czytano: 8086 razy

źródło: nowaslupia.pl

data dodania: 01 sierpnia 2016 r.

drukuj zapisz do PDF poleć artykuł

Wasze komentarze

wszystkich komentarzy: 0

Strona główna
BIP Gmina Nowa Słupia zaprasza

W tej chwili nie ma żadnych ankiet w serwisie.

archiwum ankiet
ePUAP

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich:
Europa inwestująca w obszary wiejskie

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach osi Leader
Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013

Projekt został zrealizowany w zakresie małych projektów w ramach działania 413 Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju objętego
Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 dotyczącego operacji pn. Podniesienie atrakcyjności turystycznej
"Ziemi Świętego Krzyża poprzez realizację elementów kampanii promocyjnej Gminy Nowa Słupia".

osób online: 4
kreacja: kreacja: ALPANET - Polskie Systemy Internetowe

Tagi:

Dębniak Baszowice Nowa Słupia Jeleniów Stara Słupia Turystyka Andrzej Gąsior Milanowska Wólka Św. Krzyż Dymarki Kielce Emeryk Góry Świętokrzyskie Łysa Góra Rudki Rekreacja
Gmina Nowa Słupia położona jest w północnej części województwa świętokrzyskiego i we wschodniej części ziemskiego powiatu kieleckiego. GMINA NOWA SŁUPIA to miejsce o niezwykle bogatej historii, tradycji, pełne malowniczych krajobrazów – prawdziwa Perła Krainy Świętokrzyskiej. Osadnictwo na tym terenie sięga II wieku p.n.e. i jest związane z rozwijającym się do VII wieku n.e. hutnictwem żelaza. Obecnie co roku od 1967 r. w sierpniu na imprezie plenerowej „Dymarki Świętokrzyskie” organizowane są eksperymentalne wytopy żelaza z rudy metodą stosowaną 2000 lat temu.

Bezpłatne powiadomienie SMS i SMS CLOUD dla mieszkańców Gminy Nowa Słupia już działa. ...

więcej