Gmina Gidle

Wójt Gminy Nowa Słupia  Andrzej Gąsior 

 Urząd Gminy w Nowej Słupi
ul. Rynek 15
26 – 006 Nowa Słupia
tel. 41 31 78 700
urzad@nowaslupia.plInformacja Turystyczna
ul. Świętokrzyska 53

tel. 41 31 78-327

 

więcej
Wirtualna mapa
wtorek 17 lipca 2018 r., imieniny obchodzą: Aleksy, Martyna
wersja dla słabowidzących English Deutsch Święty Krzyż

Strona główna » Aktualności » Zawody sportowo- pożarnicze w Rudkach

Zawody sportowo- pożarnicze w Rudkach

wielkość tekstu:A | A | A

W niedzielne popołudnie na stadionie Gminnego Klubu Sportowego można było podziwiać zmagania jednostek pożarniczych działających na terenie gminy nowa Słupia, rywalizujących w ramach Zawodów Sportowo- Pożarniczych o Puchar Wójta.

Tuż po godzinie 17.00 na płycie boiska w Rudkach stawiło się 5 jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu gminy, by rywalizować ze sobą w dwóch kategoriach. Pierwszym zadaniem z jakim przyszło się zmierzyć drużynom była sztafeta. Zawodnicy musieli w jak najkrótszym czasie pokonać tor przeszkód i wykonać zadania czekające na poszczególnych bazach. Najlepsi z tym zadaniu okazali się strażacy z OSP Stara Słupia. Jako drudzy na mecie w tej kategorii byli druhowie z OSP Włochy, a trzecie miejsce przypadło w udziale OSP z Mirocic.

Druga część zawodów pożarniczych polegała na wykonaniu przez uczestników zadania bojowego, polegającego na wspólnym przez drużynę uruchomieniu pompy gaśniczej, połączeniu wszystkich elementów, a następnie za pomocą strumienia wody przewrócenia przeszkód, będących symbolem ogniska pożaru. Zadanie to miało odzwierciedlać zdolność współpracy pomiędzy poszczególnymi zawodnikami, szybkość oraz precyzję w lokalizacji ogniska pożaru. Wszyscy druhowie wykazali się umiejętnością wspólnego działania, szybkością reakcji, chociaż nie obyło się bez drobnych pomyłek na szczęście wszystkie drużyny zakończyły zawody bez kontuzji.

Pokazy sprawności pożarniczych jednostek ochotniczych z terenu gminy zgromadziły liczną widownię. Były one niezwykle widowiskowe, pełne emocji i ekspresji. Nic dziwnego, że publiczność żywo reagowała podczas wykonywania zadań przez poszczególne drużyny nagradzając strażaków gromkimi brawami.

Nad prawidłowym przebiegiem zawodów czuwało jury, w skład którego weszli pracownicy Państwowej Straży Pożarnej z Kielc. W ostatecznej klasyfikacji, po podliczeniu wyników obydwu zadań zwyciężyli strażacy z OSP Stara Słupia, drudzy byli druhowie z OSP Włochy, a trzecia lokata przypadła ochotnikom z OSP Mirocice. Przedstawiciele poszczególnych jednostek biorących udział w zawodach odebrali z rąk wójta -Andrzeja Gąsiora pamiątkowe dyplomy i puchary. Przy rozdaniu  uczestnikom nagród władzom gminnym asystowali Grzegorz Marczewski, Robert Cieślik gminny komendant Ochotniczych Straży Pożarnych oraz Krzysztof Wójcik pracownik Urzędu Gminy.

Wójt -Andrzej Gąsior pogratulował zwycięzcom, podziękował za udział w zawodach a także wyraził wdzięczność za zaangażowanie jednostek ochotniczych we wszelkie działania na rzecz bezpieczeństwa pożarniczego na terenie gminy.

Po zakończeniu zmagań uczestnicy zawodów udali się do budynku Gminnego Klubu Sportowego na poczęstunek

Jednostki uczestniczące w zawodach;

OSP Stara Słupia

OSP Mirocice

OSP Paprocice

OSP Włochy

OSP Sosnówka

Na zawody przybyli także druhowie z OSP Nowa Słupia, niestety z powodu niepełnego składu drużyny nie wzięli udziału w zmaganiach sportowo- pożarniczych.

czytano: 871 razy

źródło: nowaslupia.pl

data dodania: 06 września 2016 r.

drukuj zapisz do PDF poleć artykuł

Wasze komentarze

wszystkich komentarzy: 0

Strona główna
BIP Gmina Nowa Słupia zaprasza

W tej chwili nie ma żadnych ankiet w serwisie.

archiwum ankiet
ePUAP

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich:
Europa inwestująca w obszary wiejskie

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach osi Leader
Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013

Projekt został zrealizowany w zakresie małych projektów w ramach działania 413 Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju objętego
Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 dotyczącego operacji pn. Podniesienie atrakcyjności turystycznej
"Ziemi Świętego Krzyża poprzez realizację elementów kampanii promocyjnej Gminy Nowa Słupia".

osób online: 10
kreacja: kreacja: ALPANET - Polskie Systemy Internetowe

Tagi:

Łysa Góra Kielce Emeryk Góry Świętokrzyskie Milanowska Wólka Rudki Andrzej Gąsior Stara Słupia Baszowice Nowa Słupia Św. Krzyż Dębniak Dymarki Turystyka Jeleniów Rekreacja
Gmina Nowa Słupia położona jest w północnej części województwa świętokrzyskiego i we wschodniej części ziemskiego powiatu kieleckiego. GMINA NOWA SŁUPIA to miejsce o niezwykle bogatej historii, tradycji, pełne malowniczych krajobrazów – prawdziwa Perła Krainy Świętokrzyskiej. Osadnictwo na tym terenie sięga II wieku p.n.e. i jest związane z rozwijającym się do VII wieku n.e. hutnictwem żelaza. Obecnie co roku od 1967 r. w sierpniu na imprezie plenerowej „Dymarki Świętokrzyskie” organizowane są eksperymentalne wytopy żelaza z rudy metodą stosowaną 2000 lat temu.

Bezpłatne powiadomienie SMS i SMS CLOUD dla mieszkańców Gminy Nowa Słupia już działa. ...

więcej