Gmina Gidle

Wójt Gminy Nowa Słupia  Andrzej Gąsior 

 Urząd Gminy w Nowej Słupi
ul. Rynek 15
26 – 006 Nowa Słupia
tel. 41 31 78 700
urzad@nowaslupia.plInformacja Turystyczna
ul. Świętokrzyska 53

tel. 41 31 78-327

 

więcej
Wirtualna mapa
poniedziałek 25 czerwca 2018 r., imieniny obchodzą: Łucja, Witold
wersja dla słabowidzących English Deutsch Święty Krzyż

Strona główna » Aktualności » Nowy rok szkolny w Zespole Szkół w Rudkach

Nowy rok szkolny w Zespole Szkół w Rudkach

wielkość tekstu:A | A | A

Witaj szkoło!

       Nowy rok szkolny 2016/2017 w Zespole Szkół w Rudkach rozpoczął się uroczystą mszą św. w kościele Matki Bożej Częstochowskiej w Rudkach, którą poprowadził ks. proboszcz Kazimierz Hara. Następnie  cała społeczność szkolna udała się na plac przyszkolny, gdzie w obecności zaproszonych gości, rodziców  nastąpiło uroczyste otwarcie nowego roku szkolnego.   Po wprowadzeniu sztandaru i odśpiewaniu hymnu szkolnego Wójt Gminy Nowa Słupia - Andrzej Gąsior wręczył Pani Alinie Cieśla dokument potwierdzający  powierzenie stanowiska Dyrektora Zespołu Szkół w Rudkach, jednocześnie życząc sukcesów i pomyślności.  Po gratulacjach i życzeniach złożonych przez Samorząd Uczniowski głos zabrała pani dyrektor, która swoje przemówienie rozpoczęła od słów kardynała Stefana Wyszyńskiego „Człowiek dopiero wtedy jest w pełni szczęśliwy, gdy może służyć, a nie wtedy, gdy musi władać”. Podkreśliła, iż swoją pracę traktuje jako misję, dlatego w dalszym ciągu pragnie jak najlepiej wywiązywać się z powierzonej funkcji i towarzyszyć młodemu człowiekowi w jego rozwoju.

     W związku z kolejną rocznicą wybuchu II wojny światowej nauczyciel historii -  pan Przemysław Stelmaszczyk przybliżył wydarzenia związane z tą tragiczną datą. Pamięć poległych uczczono minutą. Uczennica kl. VI Maja Sala zaśpiewała  pieśń patriotyczną „Białe róże”.

   W kolejnej części uroczystości odbyło się ślubowanie uczniów klas pierwszych  gimnazjum. Uroczystość zgodnie z ceremoniałem szkoły poprowadził pan Robert Klefas. Rotę przysięgi odczytał przewodniczący Samorządu Uczniowskiego - Maksymilian Kubik. Pierwszoklasiści ślubowali na sztandar Publicznego Gimnazjum Nr 2 im. Stefana Żeromskiego w Rudkach i zostali włączeni w poczet  uczniów tej szkoły.  Pani dyrektor pogratulowała gimnazjalistom i wspólnie z wychowawcami  klas I a i I b – panią Beatą Cieślik i panią Marzeną Zbrożyna - wręczyła uczniom pamiątkowe dyplomy.

       Nowy rok szkolny 2016/2017 został oficjalnie rozpoczęty.

Fotogaleria z uroczystości:

https://zsrudki.edupage.org/photos/?photo=album&gallery=209#gallery/209

czytano: 1000 razy

źródło: nowaslupia.pl

data dodania: 06 września 2016 r.

drukuj zapisz do PDF poleć artykuł

Wasze komentarze

wszystkich komentarzy: 0

Strona główna
BIP Gmina Nowa Słupia zaprasza

W tej chwili nie ma żadnych ankiet w serwisie.

archiwum ankiet
ePUAP

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich:
Europa inwestująca w obszary wiejskie

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach osi Leader
Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013

Projekt został zrealizowany w zakresie małych projektów w ramach działania 413 Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju objętego
Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 dotyczącego operacji pn. Podniesienie atrakcyjności turystycznej
"Ziemi Świętego Krzyża poprzez realizację elementów kampanii promocyjnej Gminy Nowa Słupia".

osób online: 10
kreacja: kreacja: ALPANET - Polskie Systemy Internetowe

Tagi:

Stara Słupia Andrzej Gąsior Dębniak Turystyka Kielce Baszowice Dymarki Łysa Góra Jeleniów Milanowska Wólka Rekreacja Nowa Słupia Emeryk Św. Krzyż Rudki Góry Świętokrzyskie
Gmina Nowa Słupia położona jest w północnej części województwa świętokrzyskiego i we wschodniej części ziemskiego powiatu kieleckiego. GMINA NOWA SŁUPIA to miejsce o niezwykle bogatej historii, tradycji, pełne malowniczych krajobrazów – prawdziwa Perła Krainy Świętokrzyskiej. Osadnictwo na tym terenie sięga II wieku p.n.e. i jest związane z rozwijającym się do VII wieku n.e. hutnictwem żelaza. Obecnie co roku od 1967 r. w sierpniu na imprezie plenerowej „Dymarki Świętokrzyskie” organizowane są eksperymentalne wytopy żelaza z rudy metodą stosowaną 2000 lat temu.

Bezpłatne powiadomienie SMS i SMS CLOUD dla mieszkańców Gminy Nowa Słupia już działa. ...

więcej