Gmina Gidle

Wójt Gminy Nowa Słupia  Andrzej Gąsior 

 Urząd Gminy w Nowej Słupi
ul. Rynek 15
26 – 006 Nowa Słupia
tel. 41 31 78 700
urzad@nowaslupia.plInformacja Turystyczna
ul. Świętokrzyska 53

tel. 41 31 78-327

 

więcej
Wirtualna mapa
poniedziałek 28 maja 2018 r., imieniny obchodzą: Augustyna, Inga
wersja dla słabowidzących English Deutsch Święty Krzyż

Strona główna » Aktualności » TURNIEJ TENISA STOŁOWEGO O PUCHAR STOWARZYSZENIA ...

TURNIEJ TENISA STOŁOWEGO O PUCHAR STOWARZYSZENIA EMERYK

wielkość tekstu:A | A | A

W dniach 10 – 11.09.2016 r. na Świetlicy Wiejskiej w Nowej Słupi miał miejsce II Turniej Tenisa Stołowego o Puchar Stowarzyszenia „EMERYK”.

Do zawodów zgłosiło się 11 zawodników. Zawody rozgrywano systemem każdy z każdym zgodnie z tabelą Bergera. W pierwszym dniu zawodów rywalizowała grupa młodsza do 12 lat. Po zaciętych meczach zwycięzcą został Jakub NOWAK (12 l.), drugie miejsce zajął Adam SEPIOŁO (9 l.), a na trzecim uplasował się Sergiusz GAJEWSKI (9 l.) czwarte miejsce tak nie lubiane przez zawodników zajął Michał KARBOWNICZEK (11 l.). W drugim dniu turnieju do rywalizacji stanęło sześciu zawodników. Zwycięzcą turnieju został Arkadiusz CZAJA wygrywając wszystkie mecze, na drugim miejscu uplasował się triumfator pierwszego turnieju, Bartłomiej WOJCIECHOWSKI, a o ostatnim miejscu na podium zadecydował stosunek setów w którym lepszy okazał się Marcin ŁUSZCZYNA od Kamila PIETRZYKA. Pozostałymi zawodnikami którzy dzielnie stawiali czoło przeciwnikom byli Kacper KOŃCZAK i Damian CEGLARSKI. Najmłodszym zawodnikiem zgłoszonym do turnieju był Adam SEPIOŁO. Każdy z zawodników otrzymał pamiątkowe medale, dyplomy i upominki od Centrum Dziedzictwa Gór Świętokrzyskich, którego Dyrektorem jest pan Piotr SEPIOŁO, a najlepsza trójka w każdej kategorii została nagrodzona pucharami.

Zawodników uczestniczących w turnieju udekorował Zastępca Wójta Gminy Nowa Słupia pan Włodzimierz ZARĘBA który przybył na turniej na zaproszenie organizatorów. Sędziami turnieju byli członkowie Stowarzyszenia „EMERYK” Jan SEPIOŁO i Mariusz DĄBEK, fotoreportaż zapewniła pani Marzena DĄBEK również członek Stowarzyszenia. Przy obsłudze turnieju pomagał Tomasz KAŁUŻA. Wszystkim zawodnikom składamy serdeczne gratulacje. W trakcie turnieju zawodnicy mieli zapewnione napoje, owoce i coś słodkiego dla odzyskania utraconej energii. Zorganizowanie turnieju było możliwe dzięki dofinansowaniu z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego na realizację zadań z zakresu kultury fizycznej na 2016 r. program „Świętokrzyska Akademia Sportu” nazwa zadania „Tenis i Kobudo czynią z człowieka cudo”.

 

czytano: 753 razy

źródło: nowaslupia.pl

data dodania: 13 września 2016 r.

drukuj zapisz do PDF poleć artykuł

Wasze komentarze

wszystkich komentarzy: 0

Strona główna
BIP Gmina Nowa Słupia zaprasza

W tej chwili nie ma żadnych ankiet w serwisie.

archiwum ankiet
ePUAP

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich:
Europa inwestująca w obszary wiejskie

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach osi Leader
Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013

Projekt został zrealizowany w zakresie małych projektów w ramach działania 413 Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju objętego
Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 dotyczącego operacji pn. Podniesienie atrakcyjności turystycznej
"Ziemi Świętego Krzyża poprzez realizację elementów kampanii promocyjnej Gminy Nowa Słupia".

osób online: 17
kreacja: kreacja: ALPANET - Polskie Systemy Internetowe

Tagi:

Andrzej Gąsior Turystyka Stara Słupia Baszowice Emeryk Rekreacja Góry Świętokrzyskie Rudki Łysa Góra Dymarki Kielce Św. Krzyż Nowa Słupia Jeleniów Dębniak Milanowska Wólka
Gmina Nowa Słupia położona jest w północnej części województwa świętokrzyskiego i we wschodniej części ziemskiego powiatu kieleckiego. GMINA NOWA SŁUPIA to miejsce o niezwykle bogatej historii, tradycji, pełne malowniczych krajobrazów – prawdziwa Perła Krainy Świętokrzyskiej. Osadnictwo na tym terenie sięga II wieku p.n.e. i jest związane z rozwijającym się do VII wieku n.e. hutnictwem żelaza. Obecnie co roku od 1967 r. w sierpniu na imprezie plenerowej „Dymarki Świętokrzyskie” organizowane są eksperymentalne wytopy żelaza z rudy metodą stosowaną 2000 lat temu.

Bezpłatne powiadomienie SMS i SMS CLOUD dla mieszkańców Gminy Nowa Słupia już działa. ...

więcej