Gmina Gidle

Wójt Gminy Nowa Słupia  Andrzej Gąsior 

 Urząd Gminy w Nowej Słupi
ul. Rynek 15
26 – 006 Nowa Słupia
tel. 41 31 78 700
urzad@nowaslupia.plInformacja Turystyczna
ul. Świętokrzyska 53

tel. 41 31 78-327

 

więcej
Wirtualna mapa
piątek 25 maja 2018 r., imieniny obchodzą: Borys, Magda
wersja dla słabowidzących English Deutsch Święty Krzyż

Strona główna » Aktualności » ZS w Nowej Słupi gościł uczestniczkę ...

ZS w Nowej Słupi gościł uczestniczkę największych biegów maratońskich

wielkość tekstu:A | A | A

W sobotę 17 września 2016 r. w Zespole Szkół w Nowej Słupi odbyło się spotkanie, które było kolejnym działaniem projektu ERASMUS+ pt. „GOAL!” z panią Aleksandrą Mądzik – wielokrotną uczestniczką biegów maratońskich.

W spotkaniu udział wzięli: uczniowie szkoły podstawowej, Dyrektor ZS w Nowej Słupi mgr Rafał Karcz, wicedyrektor mgr Renata Storzysz oraz nauczyciele zaangażowani w działania projektowe.

Aleksandra Mądzik jako jedna z ośmiu osób w Polsce (trzecia kobieta Polka) ukończyła World Marathon Majors, czyli przebiegła 6 największych maratonów świata: w Tokio, Berlinie, Chicago, Bostonie, Londynie i Nowym Jorku. Dokonała tego w ciągu zaledwie 2 lat, co jest nie lada wyczynem.

Podczas wywiadu maratonka opowiedziała uczniom o swojej pasji. Przedstawiła niezwykle barwną prezentację zdjęć, podzieliła się wieloma ciekawostkami każdego  z biegów oraz przygotowaniami do nich, pochwaliła się  znajomościami z największymi maratończykami świata. Następnie uczniowie zadawali pytania dotyczące jej kariery sportowej i planów na przyszłość, a także  obejrzeli bogatą kolekcję medali. Na koniec wszyscy stanęli do wspólnej fotografii.

Na spotkaniu panowała wspaniała i serdeczna atmosfera, bowiem Pani Aleksandra Mądzik to niezwykle miła i otwarta osoba. Organizatorzy spotkania mają nadzieję, że zaraziła swoją pasją zarówno uczniów jak i nauczycieli.

 

czytano: 2456 razy

źródło: nowaslupia.pl

data dodania: 19 września 2016 r.

drukuj zapisz do PDF poleć artykuł

Wasze komentarze

wszystkich komentarzy: 0

Strona główna
BIP Gmina Nowa Słupia zaprasza

W tej chwili nie ma żadnych ankiet w serwisie.

archiwum ankiet
ePUAP

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich:
Europa inwestująca w obszary wiejskie

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach osi Leader
Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013

Projekt został zrealizowany w zakresie małych projektów w ramach działania 413 Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju objętego
Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 dotyczącego operacji pn. Podniesienie atrakcyjności turystycznej
"Ziemi Świętego Krzyża poprzez realizację elementów kampanii promocyjnej Gminy Nowa Słupia".

osób online: 10
kreacja: kreacja: ALPANET - Polskie Systemy Internetowe

Tagi:

Turystyka Góry Świętokrzyskie Baszowice Św. Krzyż Stara Słupia Emeryk Łysa Góra Andrzej Gąsior Dymarki Milanowska Wólka Rudki Dębniak Jeleniów Nowa Słupia Kielce Rekreacja
Gmina Nowa Słupia położona jest w północnej części województwa świętokrzyskiego i we wschodniej części ziemskiego powiatu kieleckiego. GMINA NOWA SŁUPIA to miejsce o niezwykle bogatej historii, tradycji, pełne malowniczych krajobrazów – prawdziwa Perła Krainy Świętokrzyskiej. Osadnictwo na tym terenie sięga II wieku p.n.e. i jest związane z rozwijającym się do VII wieku n.e. hutnictwem żelaza. Obecnie co roku od 1967 r. w sierpniu na imprezie plenerowej „Dymarki Świętokrzyskie” organizowane są eksperymentalne wytopy żelaza z rudy metodą stosowaną 2000 lat temu.

Bezpłatne powiadomienie SMS i SMS CLOUD dla mieszkańców Gminy Nowa Słupia już działa. ...

więcej