Gmina Gidle

Wójt Gminy Nowa Słupia  Andrzej Gąsior 

 Urząd Gminy w Nowej Słupi
ul. Rynek 15
26 – 006 Nowa Słupia
tel. 41 31 78 700
urzad@nowaslupia.plInformacja Turystyczna
ul. Świętokrzyska 53

tel. 41 31 78-327

 

więcej
Wirtualna mapa
środa 20 czerwca 2018 r., imieniny obchodzą: Bogna, Rafał
wersja dla słabowidzących English Deutsch Święty Krzyż

Strona główna » Aktualności » W krzyżu cierpienie, w krzyżu zbawienie, W ...

W krzyżu cierpienie, w krzyżu zbawienie, W krzyżu miłości nauka.

wielkość tekstu:A | A | A

         Tradycyjnie – choć w nowych okolicznościach, ponieważ w Nowym Roku Szkolnym, 1050 rocznicy Chrztu Polski i Jubileuszu Roku Miłosierdzia – wyruszyliśmy na pielgrzymi szlak ku Górze Świętego Krzyża. Dyrekcja, nauczyciele, dzieci, młodzież i ich rodzice wyruszyli, aby niosąc w swym sercu intencje przedstawić je Bogu na Górze.

        Zawsze w trakcie tygodniowego odpustu na Świętym Krzyżu ustalamy dzień i godzinę wyjścia. W tym roku na pielgrzymi szlak wyruszyliśmy w samą uroczystość czyli w środę 14 września. O godz. 9.00 zebraliśmy się przy Zespole Szkół w Paprocicach i ruszyliśmy czerwonym szlakiem przez Trzciankę do Sanktuarium Relikwii Krzyża Świętego.

        Po przeszło dwu godzinnym marszu i pokonaniu wielu trudności, dotarliśmy na szczyt, gdzie o godz. 12.00 czynnie uczestniczyliśmy w Eucharystii. W czasie kazania o. Kazimierz przypomniał nam historię relikwii jak również tego świętego miejsca. Ubogaceni wiedzą i łaską zbliżyliśmy jeszcze bardziej do Źródła tych Darów. Po zakończonej Liturgii mieliśmy czas na odpoczynek, posiłek i zakup tzw. upominków odpustowych.

        Po nabraniu sił i tradycyjnych zakupach około godz. 14.30 ruszyliśmy w drogę powrotną do miejsca, gdzie rozpoczęliśmy nasz trud pielgrzymi.
Po osiągnięciu celu z wielką radością rozeszliśmy się z rodzicami i opiekunami do naszych domów, aby tam zanieść tę naszą radość zaczerpniętą przy znaku naszego zbawienia.

        Mamy nadzieję, że nasze intencje, które nieśliśmy na górę zostały wysłuchane i z nową mocą, zapałem i siłą zaczerpniętą w sercu Gór Świętokrzyskich będziemy kontynuować naszą codzienną misję w naśladowaniu Jezusa Chrystusa naszego Pana i Zbawiciela.

czytano: 983 razy

źródło: nowaslupia.pl

data dodania: 19 września 2016 r.

drukuj zapisz do PDF poleć artykuł

Wasze komentarze

wszystkich komentarzy: 0

Strona główna
BIP Gmina Nowa Słupia zaprasza

W tej chwili nie ma żadnych ankiet w serwisie.

archiwum ankiet
ePUAP

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich:
Europa inwestująca w obszary wiejskie

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach osi Leader
Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013

Projekt został zrealizowany w zakresie małych projektów w ramach działania 413 Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju objętego
Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 dotyczącego operacji pn. Podniesienie atrakcyjności turystycznej
"Ziemi Świętego Krzyża poprzez realizację elementów kampanii promocyjnej Gminy Nowa Słupia".

osób online: 10
kreacja: kreacja: ALPANET - Polskie Systemy Internetowe

Tagi:

Rekreacja Kielce Andrzej Gąsior Św. Krzyż Milanowska Wólka Stara Słupia Łysa Góra Dębniak Góry Świętokrzyskie Rudki Dymarki Jeleniów Baszowice Turystyka Nowa Słupia Emeryk
Gmina Nowa Słupia położona jest w północnej części województwa świętokrzyskiego i we wschodniej części ziemskiego powiatu kieleckiego. GMINA NOWA SŁUPIA to miejsce o niezwykle bogatej historii, tradycji, pełne malowniczych krajobrazów – prawdziwa Perła Krainy Świętokrzyskiej. Osadnictwo na tym terenie sięga II wieku p.n.e. i jest związane z rozwijającym się do VII wieku n.e. hutnictwem żelaza. Obecnie co roku od 1967 r. w sierpniu na imprezie plenerowej „Dymarki Świętokrzyskie” organizowane są eksperymentalne wytopy żelaza z rudy metodą stosowaną 2000 lat temu.

Bezpłatne powiadomienie SMS i SMS CLOUD dla mieszkańców Gminy Nowa Słupia już działa. ...

więcej