Gmina Gidle

Wójt Gminy Nowa Słupia  Andrzej Gąsior 

 Urząd Gminy w Nowej Słupi
ul. Rynek 15
26 – 006 Nowa Słupia
tel. 41 31 78 700
urzad@nowaslupia.plInformacja Turystyczna
ul. Świętokrzyska 53

tel. 41 31 78-327

 

więcej
Wirtualna mapa

Strona główna » Aktualności » Sport to Zdrowie

Sport to Zdrowie

wielkość tekstu:A | A | A

W piątek w godzinach południowych,na stadionie przy Zespole Szkół w Rudkach odbyły się biegi promujące zdrowy tryb życia rozgrywane na terenie powiatu kieleckiego w ramach akcji „ O ząbki dbamy w zawodach biegamy”. Jest ona organizowana przez Stowarzyszenie Biegacz Świętokrzyski we współpracy z samorządami lokalnymi powiatu kieleckiego.

W piątek 23 września inicjatorzy akcji odwiedzili Zespół Szkół w Rudkach, by zachęcić dzieci i młodzież do prowadzenia zdrowego trybu życia, którego nieodzownym elementem jest wszelkiego rodzaju ruch. Dyrekcja Zespołu Szkół- Alina Cieśla  oraz nauczyciele wychowania fizycznego pracujący w tej placówce- Robert Klefas i Sylwester Spelak, a także działacze Gminnego Klubu Sportowego z Rudek na czele z Dawidem Marcem zorganizowali zawody, w których wzięła udział dość liczna grupa uczniów z klas 0-6 oraz spora grupka przedszkolaków. Pomimo chłodnej aury wszyscy dzielnie rywalizowali na trasach biegowych przygotowanych pod czujnym okiem prezesa Stowarzyszenia „Biegacz Świętokrzyski”- Jacka Wiatrowskiego.

Uczestnicy biegu zostali podzieleni na kilka grup wiekowych w dwóch kategoriach chłopcy i dziewczynki. Jako pierwsi na trasie stanęli przedszkolacy, którzy przy dopingu rodziców i wychowawców dobiegli na metę w bardzo dobrym czasie. W kategorii dziewczynek prym wiodły Maja Kargul, tuż za nią na metę wbiegły Diana Klusek oraz Zuzia Kozłowska. Tymczasem w kategorii chłopców w wieku przedszkolnym mistrzem biegu został Oliwier Kowalski wyprzedzając Jakuba Kowalskiego i Mateusza Dąbrowskiego.

W klasach 0-3 wśród dziewczynek  najszybsza okazała się Agata Podsiadło, a wśród chłopców Tomasz Matysek. W trzeciej grupie wiekowej piątkowego biegu w klasach 4-6 zwyciężyli Wiktoria Rak i Wiktoria Mazur. Zwieńczeniem całej imprezy był wspólny bieg organizatorów, w którym wzięli udział przedstawiciele Zespołu Szkół, Alina Cieśla i Bożena Jop władze lokalnego samorządu, które reprezentował zastępca wójta gminy Nowa Słupia- Włodzimierz Zaręba oraz Jacek Wiatrowski ze Stowarzyszenia Biegacz Świętokrzyski.

Po zmaganiach na stadionie wszyscy uczestnicy zostali obdarowani drobnymi upominkami ufundowanymi przez sponsorów w postaci szczoteczek i pasty do zębów, natomiast zwycięzcy otrzymali dodatkowo maskotki z filmu Angry Birds.

czytano: 6340 razy

źródło: nowaslupia.pl

data dodania: 26 września 2016 r.

drukuj zapisz do PDF poleć artykuł

Wasze komentarze

wszystkich komentarzy: 0

Strona główna
BIP Gmina Nowa Słupia zaprasza

W tej chwili nie ma żadnych ankiet w serwisie.

archiwum ankiet
ePUAP

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich:
Europa inwestująca w obszary wiejskie

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach osi Leader
Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013

Projekt został zrealizowany w zakresie małych projektów w ramach działania 413 Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju objętego
Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 dotyczącego operacji pn. Podniesienie atrakcyjności turystycznej
"Ziemi Świętego Krzyża poprzez realizację elementów kampanii promocyjnej Gminy Nowa Słupia".

osób online: 4
kreacja: kreacja: ALPANET - Polskie Systemy Internetowe

Tagi:

Łysa Góra Dymarki Baszowice Góry Świętokrzyskie Stara Słupia Turystyka Andrzej Gąsior Nowa Słupia Rekreacja Kielce Jeleniów Milanowska Wólka Św. Krzyż Rudki Emeryk Dębniak
Gmina Nowa Słupia położona jest w północnej części województwa świętokrzyskiego i we wschodniej części ziemskiego powiatu kieleckiego. GMINA NOWA SŁUPIA to miejsce o niezwykle bogatej historii, tradycji, pełne malowniczych krajobrazów – prawdziwa Perła Krainy Świętokrzyskiej. Osadnictwo na tym terenie sięga II wieku p.n.e. i jest związane z rozwijającym się do VII wieku n.e. hutnictwem żelaza. Obecnie co roku od 1967 r. w sierpniu na imprezie plenerowej „Dymarki Świętokrzyskie” organizowane są eksperymentalne wytopy żelaza z rudy metodą stosowaną 2000 lat temu.

Bezpłatne powiadomienie SMS i SMS CLOUD dla mieszkańców Gminy Nowa Słupia już działa. ...

więcej