Gmina Gidle

Wójt Gminy Nowa Słupia  Andrzej Gąsior 

 Urząd Gminy w Nowej Słupi
ul. Rynek 15
26 – 006 Nowa Słupia
tel. 41 31 78 700
urzad@nowaslupia.plInformacja Turystyczna
ul. Świętokrzyska 53

tel. 41 31 78-327

 

więcej
Wirtualna mapa

Strona główna » Aktualności » Gminne obchody Dnia Edukacji Narodowej

Gminne obchody Dnia Edukacji Narodowej

wielkość tekstu:A | A | A

W przeddzień Dnia Edukacji Narodowej władze samorządu gminy Nowa Słupia wraz z pracownikami Centrum Dziedzictwa Gór Świętokrzyskich zorganizowały uroczyste obchody tego święta wyrażając tym samym szacunek dla wszystkich nauczycieli i pracowników  oświaty z terenu gminy.

O godz.16 w Gminnym Ośrodku Kultury w Rudkach rozpoczął się program artystyczny specjalnie przygotowany z myślą o nauczycielach. W imieniu władz gminnych głos zabrał wójt- Andrzej Gąsior, który w swej wypowiedzi wyraził wielki szacunek dla pracy nauczycieli, ich poświęcenie dla kształtowania młodych ludzi.

Doceniając ich trud włożony w wychowanie i edukację młodego pokolenia złożył serdeczne życzenia zdrowia, cierpliwości, wielu sukcesów w pracy zawodowej oraz satysfakcji z wykonywanej misji, jaką niewątpliwie jest praca nauczyciela. W imieniu Rady Gminy życzenia wszystkim pedagogom złożyła radna miejscowości Rudki- Grażyna Wojtachnia. Składając z serca płynące życzenia nie omieszkała podkreślić jak trudna ale jednocześnie ogromnie ważna jest praca nauczyciela. W podobnym tonie utrzymana była wypowiedź dyrektora Centrum Dziedzictwa Gór Świętokrzyskich – Piotra Sepioło, który sam będąc nauczycielem doskonale rozumie trudy tej pracy. Przybliżył on pokrótce genezę powstania święta nauczyciela, które ma już ponad dwustuletnią historię, mimo że jego nazewnictwo ulegało kilku modyfikacjom główna idea jest wciąż kontynuowana. Niejako kontynuacją wszystkich życzeń była ceremonia wręczenia okolicznościowych grawertonów złożonych na ręce dyrektorów wszystkich placówek prowadzących działalność oświatową na terenie gminy Nowa Słupia. Ten miły akcent był zakończeniem części oficjalnej uroczystości. Po nim nastąpiła równie urocza część artystyczna. O wesołą atmosferę na sali odpowiednio zadbali muzycy z kapeli folkowej „Jędrusie” porywając swym graniem publiczność do tańca. Odpowiedniego wyrazu całej uroczystości nadały także dekoracje, o które zadbała Izabela Pańtak, natomiast obsługą techniczną od strony muzycznej zajął się Wojciech Janus.

Po godzinnym koncercie wszyscy uczestnicy uroczystości udali się na poczęstunek.

czytano: 1935 razy

źródło: nowaslupia.pl

data dodania: 13 października 2016 r.

drukuj zapisz do PDF poleć artykuł

Wasze komentarze

wszystkich komentarzy: 0

Strona główna
BIP Gmina Nowa Słupia zaprasza

W tej chwili nie ma żadnych ankiet w serwisie.

archiwum ankiet
ePUAP

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich:
Europa inwestująca w obszary wiejskie

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach osi Leader
Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013

Projekt został zrealizowany w zakresie małych projektów w ramach działania 413 Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju objętego
Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 dotyczącego operacji pn. Podniesienie atrakcyjności turystycznej
"Ziemi Świętego Krzyża poprzez realizację elementów kampanii promocyjnej Gminy Nowa Słupia".

osób online: 4
kreacja: kreacja: ALPANET - Polskie Systemy Internetowe

Tagi:

Dębniak Baszowice Stara Słupia Andrzej Gąsior Góry Świętokrzyskie Jeleniów Dymarki Rudki Milanowska Wólka Turystyka Łysa Góra Nowa Słupia Rekreacja Kielce Św. Krzyż Emeryk
Gmina Nowa Słupia położona jest w północnej części województwa świętokrzyskiego i we wschodniej części ziemskiego powiatu kieleckiego. GMINA NOWA SŁUPIA to miejsce o niezwykle bogatej historii, tradycji, pełne malowniczych krajobrazów – prawdziwa Perła Krainy Świętokrzyskiej. Osadnictwo na tym terenie sięga II wieku p.n.e. i jest związane z rozwijającym się do VII wieku n.e. hutnictwem żelaza. Obecnie co roku od 1967 r. w sierpniu na imprezie plenerowej „Dymarki Świętokrzyskie” organizowane są eksperymentalne wytopy żelaza z rudy metodą stosowaną 2000 lat temu.

Bezpłatne powiadomienie SMS i SMS CLOUD dla mieszkańców Gminy Nowa Słupia już działa. ...

więcej