Gmina Gidle

Wójt Gminy Nowa Słupia  Andrzej Gąsior 

 Urząd Gminy w Nowej Słupi
ul. Rynek 15
26 – 006 Nowa Słupia
tel. 41 31 78 700
urzad@nowaslupia.plInformacja Turystyczna
ul. Świętokrzyska 53

tel. 41 31 78-327

 

więcej
Wirtualna mapa
piątek 25 maja 2018 r., imieniny obchodzą: Borys, Magda
wersja dla słabowidzących English Deutsch Święty Krzyż

Strona główna » Aktualności » Jubileusz KGW Modrzewianki

Jubileusz KGW Modrzewianki

wielkość tekstu:A | A | A

Kolejny zespół ludowy, działający na terenie gminy Nowa Słupia świętował swój jubileusz. W Gminnym Ośrodku Kultury w Rudkach w sobotnie popołudnie 5-lecie istnienia obchodził zespół „Modrzewianki”. Na uroczystości przybyło wielu znamienitych gości nie tylko z terenu gminy. Udział w imprezie wzięli także przedstawiciele władz samorządowych na czele z wójtem Andrzejem Gąsiorem, będącym nota bene członkiem zespołu „Modrzewianki”, przewodniczącym Rady Gminy- Sylwestrem Kozłowskim wraz z radnymi. Natomiast władze powiatowe reprezentowali radni- Danuta Żebrowska i Marek Partyka.

Na uroczystościach jubileuszowych nie mogło również zabraknąć innych zespołów śpiewaczych oraz kół gospodyń z terenu gminy Nowa Słupia. Do Rudek przybyli przedstawiciele zespołów Chełmowianki, Wesołe Kumoszki, KGW Mirocice, KGW Baszowice, KGW Stara Słupia oraz Świętokrzyskie Diabliki by wspólnie z Modrzewiankami celebrować obchody 5-lecia istnienia zespołu. Gościem specjalnym sobotnich uroczystości był zespół „Sołtyski” z sąsiedniej gminy Pawłów, który swym żywiołowym występem porwał publiczność do tańca.

Na początku jubilatki witając zebranych gości przedstawiły 5-letnią historię zespołu, zaprezentowały krótki program artystyczny, obrazujący jego umiejętności wokalne . Kolejnym podniosłym momentem uroczystości jubileuszowych były podziękowania i życzenia.

Przewodnicząca  KGW Modrzewianki – Anna Chamera chcąc wyróżnić osoby i instytucje wspierające działalność zespołu wręczyła odpowiednie podziękowania. W gronie zasłużonych dla działalności koła znaleźli się: Andrzej Gąsior za wieloletnie akompaniowanie Modrzewiankom, Jan i Grażyna Rybka, którzy sponsorowali zakup strojów ludowych dla zespołu, a także Stanisław Majcher, będący autorem wielu tekstów piosenek wykonywanych przez koło.

Gorące słowa podziękowania popłynęły również w stronę Dyrekcji i pracowników Centrum Dziedzictwa Gór Świętokrzyskich, którzy wielokrotnie wspierali członków zespołu podczas jego 5-letniej działalności na scenie. Członkowie KGW Modrzewianki podziękowali również Dyrekcji Szkoły Podstawowej w Pokrzywiance, która udostępnia budynek szkoły jako miejsce spotkań dla zespołu.

Po zakończeniu prezentacji artystycznej przygotowanej przez jubilatki przyszedł czas na życzenia, kwiaty i prezenty. A było ich nie mało. Władze gminy podarowały Modrzewiankom okolicznościowy grawerton, który w imieniu wójta wręczył jubilatkom radny- Robert Klefas . Tymczasem Rada Gminy reprezentowana przez przewodniczącego Sylwestra Kozłowskiegoi radną z Rudek – Grażynę Wojtachnia przekazała zespołowi drobny upominek oraz piękny bukiet kwiatów. Podczas składania życzeń władze gminne nie omieszkały podziękować za zaangażowanie zespołu w promocję gminy na imprezach powiatowych i wojewódzkich. Również dyrektor Centrum Dziedzictwa Gór Świętokrzyskich – Piotr Sepioło zabierając głos dziękował Modrzewiankom za kultywowanie tradycji ludowych regionu. Podkreślał, iż w ciągu pięciu lat zespół zrobił ogromne postępy jeśli chodzi o prezentację na scenie zarówno pod względem wokalnym jak i ogólny wyraz artystyczny. Do tych gratulacji i życzeń dołączyli się także pracownicy Gminnego Ośrodka Kultury w Rudkach – Izabela Pańtak i Agata Sałata. Miłe słowa w stronę jubilatek popłynęły również od Stanisława Majchra, który kilka lat współpracuje z zespołem tworząc teksty piosenek. Podkreślał on ,iż jest pod wrażeniem umiejętności zespołu i jego potencjału wokalnego.

Upominki i kwiaty oraz piękne życzenia i gratulacje przygotowali Modrzewiankom członkowie zaproszonych na uroczystości zespołów Chełmowianki, Sołtyski, Wesołe Kumoszki KGW Mirocice, KGW Baszowice oraz KGW Stara Słupia. Miłym prezentem były także występy artystyczne zaproszonych zespołów.

Na zakończenie części oficjalnej uroczystości jubileuszowych wszyscy uczestnicy imprezy zostali poczęstowani kawałkiem urodzinowego tortu, a następnie udali się na wspólne biesiadowanie przy stole.

czytano: 1117 razy

źródło: nowaslupia.pl

data dodania: 17 października 2016 r.

drukuj zapisz do PDF poleć artykuł

Wasze komentarze

wszystkich komentarzy: 0

Strona główna
BIP Gmina Nowa Słupia zaprasza

W tej chwili nie ma żadnych ankiet w serwisie.

archiwum ankiet
ePUAP

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich:
Europa inwestująca w obszary wiejskie

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach osi Leader
Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013

Projekt został zrealizowany w zakresie małych projektów w ramach działania 413 Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju objętego
Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 dotyczącego operacji pn. Podniesienie atrakcyjności turystycznej
"Ziemi Świętego Krzyża poprzez realizację elementów kampanii promocyjnej Gminy Nowa Słupia".

osób online: 12
kreacja: kreacja: ALPANET - Polskie Systemy Internetowe

Tagi:

Milanowska Wólka Rudki Emeryk Turystyka Nowa Słupia Jeleniów Góry Świętokrzyskie Stara Słupia Kielce Andrzej Gąsior Dymarki Dębniak Łysa Góra Rekreacja Baszowice Św. Krzyż
Gmina Nowa Słupia położona jest w północnej części województwa świętokrzyskiego i we wschodniej części ziemskiego powiatu kieleckiego. GMINA NOWA SŁUPIA to miejsce o niezwykle bogatej historii, tradycji, pełne malowniczych krajobrazów – prawdziwa Perła Krainy Świętokrzyskiej. Osadnictwo na tym terenie sięga II wieku p.n.e. i jest związane z rozwijającym się do VII wieku n.e. hutnictwem żelaza. Obecnie co roku od 1967 r. w sierpniu na imprezie plenerowej „Dymarki Świętokrzyskie” organizowane są eksperymentalne wytopy żelaza z rudy metodą stosowaną 2000 lat temu.

Bezpłatne powiadomienie SMS i SMS CLOUD dla mieszkańców Gminy Nowa Słupia już działa. ...

więcej