Gmina Gidle

Wójt Gminy Nowa Słupia  Andrzej Gąsior 

 Urząd Gminy w Nowej Słupi
ul. Rynek 15
26 – 006 Nowa Słupia
tel. 41 31 78 700
urzad@nowaslupia.plInformacja Turystyczna
ul. Świętokrzyska 53

tel. 41 31 78-327

 

więcej
Wirtualna mapa
niedziela 24 czerwca 2018 r., imieniny obchodzą: Danuta, Jan
wersja dla słabowidzących English Deutsch Święty Krzyż

Strona główna » Aktualności » Wielkie Kobudo w małej Nowej Słupi

Wielkie Kobudo w małej Nowej Słupi

wielkość tekstu:A | A | A

W dniu 15 października na Hali Sportowej w Nowej Słupi z inicjatywy członków Sekcji Japońskich Sztuk Walki DOJO MAJO prowadzonej przez sensei Mariusza DĄBKA odbyło się Seminarium, Turniej oraz szkolenie sędziów sztuki walki KOBUDO. Na zaproszenie członków Sekcji DOJO MAJO na Halę Sportową przybyli Wójt Gminy Nowa Słupia pan Andrzej GĄSIOR oraz Zastępca Wójta pan Włodzimierz ZARĘBA którzy uczestniczyli w otwarciu Seminarium i z uwagą przyglądali się ćwiczącym. O godz. 10.00 uczestnicy Seminarium rozpoczęli zajęcia pod okiem shihana Przemysława WIŚNIEWSKIEGO trenera kadry Kobudo IMAF Polska, a kandydaci na sędziów zajęcia które prowadzili shihan Piotr WITKOWSKI Prezydent Federacji IMAF Polska oraz hanshi Mirosław WIŚNIEWSKI Dyrektor Techniczny Oddziału broni sztuk walki IMAF Polska. W zajęciach uczestniczyli reprezentanci sześciu klubów i sekcji. Sekcji Klubu Rondo z Inowrocławia, Ju Jitsu Świebodzin, Stowarzyszenia Japońskich Sztuk Walki z Oświęcimia, Towarzystwa Sportowego AKS Chorzów, Podhalańskiego Klubu Sportowego Japońskich Sztuk Walki z Zakopanego oraz naszej Sekcji Japońskich Sztuk Walki DOJO MAJO z Nowej Słupi.

Seminarium zgromadziło trzydziestu czterech uczestników, którzy pod okiem shihana Przemysława WIŚNIEWSKIEGO oraz sensei Patrycji PSZCZELIŃSKIEJ doskonali techniki z kijem BO oraz tonfami.

W trakcie trwania Seminarium miało również szkolenie dla sędziów. Ośmiu kandydatów przez dwie godziny zapoznawało się z teorią, regulaminami i przepisami, a następnie przystąpiło do zajęć praktycznych. Szkolenie zakończyło się egzaminem. Nowymi sędziami Kobudo Federacji IMAF Polska zostali min. sensei Mariusz DĄBEK oraz senpai Grzegorz KARBOWNICZEK z Sekcji DOJO MAJO z Nowej Słupi.

O godz. 14.00 rozpoczęło się główne przedsięwzięcie dnia na które wszyscy czekali, Świętokrzyski Turniej Kobudo. 37 zawodników w tym 17 z sekcji DOJO MAJO, w sześciu kategoriach wiekowych stanęło do walki o medale. Ćwiczący pod okiem sensei Mariusz DĄBKA wywalczyli 7 medali: 1 złoty, 2 srebrne i 4 brązowe.

Medale i dyplomy zwycięzcom poszczególnych kategorii wręczali Zastępca Wójta Gminy Nowa Słupia pan Włodzimierz ZARĘBA oraz prezydent Federacji IMAF Polska shihan Piotr WITKOWSKI.

Na podium stanęli:

kategoria wiekowa dzieci 6 – 9 lat

NOWAK Bartosz – I miejsce

SAŁATA Paweł – II miejsce

WIECHA Aleksandra – III miejsce

kategoria wiekowa młodziczki 10 – 12 lat

KRAKOWIAK Maria – II miejsce

NIEWADZI Oliwia – III miejsce

kategoria wiekowa młodzicy 10 – 12 lat

NOWAK Jakub – III miejsce

kategoria seniorzy 19 +

KARBOWICZEK Grzegorz – III miejsce

Składamy podziękowania Wójtowi Gminy Nowa Słupia panu Andrzejowi GĄSIOROWI, Zastępcy Wójta panu Włodzimierzowi ZARĘBIE oraz Dyrektorowi Centrum Dziedzictwa Gór Świętokrzyskich panu Piotrowi SEPIOŁO za pomoc w realizacji Seminarium.

Dziękujemy za catering pani Agnieszce ŁOJEK z Karczmy MNICHA. Za wsparcie panu Jarosławowi BINKOWSKIEMU właścicielowi piekarni „Złoty Kłos” oraz panu Jerzemu SKRABACZOWI właścicielowi Centrum Wypoczynki i Rehabilitacji „GOŁOBORZE”.

Szczególne i gorące podziękowania należą się rodzicom naszych ćwiczących dzieci którzy pomagali w organizacji przedsięwzięcia i bez poświęcenia których nie byłoby ono możliwe.

W imieniu organizatorów

sensei Mariusz DĄBEK

czytano: 803 razy

źródło: nowaslupia.pl

data dodania: 17 października 2016 r.

drukuj zapisz do PDF poleć artykuł

Wasze komentarze

wszystkich komentarzy: 0

Strona główna
BIP Gmina Nowa Słupia zaprasza

W tej chwili nie ma żadnych ankiet w serwisie.

archiwum ankiet
ePUAP

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich:
Europa inwestująca w obszary wiejskie

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach osi Leader
Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013

Projekt został zrealizowany w zakresie małych projektów w ramach działania 413 Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju objętego
Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 dotyczącego operacji pn. Podniesienie atrakcyjności turystycznej
"Ziemi Świętego Krzyża poprzez realizację elementów kampanii promocyjnej Gminy Nowa Słupia".

osób online: 12
kreacja: kreacja: ALPANET - Polskie Systemy Internetowe

Tagi:

Łysa Góra Andrzej Gąsior Rekreacja Turystyka Nowa Słupia Milanowska Wólka Rudki Dymarki Stara Słupia Kielce Dębniak Góry Świętokrzyskie Emeryk Św. Krzyż Jeleniów Baszowice
Gmina Nowa Słupia położona jest w północnej części województwa świętokrzyskiego i we wschodniej części ziemskiego powiatu kieleckiego. GMINA NOWA SŁUPIA to miejsce o niezwykle bogatej historii, tradycji, pełne malowniczych krajobrazów – prawdziwa Perła Krainy Świętokrzyskiej. Osadnictwo na tym terenie sięga II wieku p.n.e. i jest związane z rozwijającym się do VII wieku n.e. hutnictwem żelaza. Obecnie co roku od 1967 r. w sierpniu na imprezie plenerowej „Dymarki Świętokrzyskie” organizowane są eksperymentalne wytopy żelaza z rudy metodą stosowaną 2000 lat temu.

Bezpłatne powiadomienie SMS i SMS CLOUD dla mieszkańców Gminy Nowa Słupia już działa. ...

więcej