Gmina Gidle

Wójt Gminy Nowa Słupia  Andrzej Gąsior 

 Urząd Gminy w Nowej Słupi
ul. Rynek 15
26 – 006 Nowa Słupia
tel. 41 31 78 700
urzad@nowaslupia.plInformacja Turystyczna
ul. Świętokrzyska 53

tel. 41 31 78-327

 

więcej
Wirtualna mapa

Strona główna » Aktualności » Emilka i Antek - nasi zdolni stypendyści

Emilka i Antek - nasi zdolni stypendyści

wielkość tekstu:A | A | A

Dwoje uczniów Zespołu Szkół w Nowej Słupi - Antoni Bolewski - uczeń kl. VI Szkoły Podstawowej im. Bohaterów Powstania Styczniowego i Emilia Moczoń - uczennica kl. III b Publicznego Gimnazjum nr 1 im. bł. ks. Bronisława Markiewicza otrzymało stypendium z  programu stypendialnego Fundacji mBanku „Mistrzowie matematyki”- 2016.  Partnerem Programu jest Lokalna grupa Działania  „Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Wsi Świętokrzyskiej - Stowarzyszenie Rozwoju Gminy Łagów.”                                             

Celem programu jest wsparcie utalentowanych matematycznie uczniów gimnazjum i klas V i VI szkoły podstawowej z terenu gmin: Baćkowice, Brody, Iwaniska, Łagów, Nowa Słupia, Pawłów i  Waśniów.                                                                                                                         
 Uczniowie  naszej szkoły  uzyskali  przez ostatnie dwa lata  bardzo wysokie  wyniki w nauce , a z matematyki- oceny celujące. Wzorowo spełniają swoje obowiązki, osiągają sukcesy w nauce, biorą udział w licznie organizowanych konkursach i  zajmują wysokie miejsca. Chętnie  angażują się w życie klasy i szkoły, włączają się czynnie w prowadzone różnego rodzaju akcje.

  

Emila - „Moim największym zainteresowaniem są przedmioty matematyczno-przyrodnicze. Od najmłodszych lat zawsze lubiłam matematykę i łatwo pochłaniałam jej ogólne zasady. Na lekcjach podejmuję się wykonywania ćwiczeń o większym stopniu trudności, natomiast w domu rozwiązuję ponadprogramowe zestawy zadań matematyczno-fizycznych. Chętnie uczestniczę w konkursach oferowanych przez szkołę np. Międzynarodowy Konkurs "Kangur Matematyczny" i " Szkolny Konkurs z okazji Święta Liczby  ∏", Konkurs Wiedzy o Patronie Szkoły. W  bieżącym roku szkolnym zamierzam również przystąpić do Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego dla uczniów gimnazjów województwa  świętokrzyskiego z matematyki, biologii i chemii.
W przyszłości chciałabym kontynuować naukę związaną z przedmiotami ścisłymi. Moim celem jest zdobycie zawodu, którego wykonywanie byłoby dla mnie przyjemnością i pasją. Zdobycie stypendium umożliwi mi rozwijanie moich zainteresowań."

 

Antek - „Od zawsze lubiłem matematykę, rozwiązywanie zadań i problemów matematycznych to dla mnie przyjemność. Chętnie rozwiązuję dodatkowe zadania, biorę udział w różnych konkursach w tym także matematycznych takich jak: Ogólnopolski Konkurs Orzeł Matematyczny, Międzynarodowy Konkurs “ Kangur Matematyczny” - w klasie 4 uzyskałem tu wyróżnienie, Szkolny Konkurs z okazji Światowego Dnia Liczby , Konkurs Szkolny z okazji VI Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia. W tym roku szkolnym spróbuję swoich sił w konkursie przedmiotowym z matematyki.

Mam nadzieję,że zamiłowanie do matematyki będzie kiedyś przydatne w mojej przyszłości. Stypendium, które otrzymałem przeznaczę na wyjazdy i podróże”.

Serdecznie gratulujemy stypendystom i ich rodzicom. Życzymy im dalszych sukcesów !

 

czytano: 818 razy

źródło: nowaslupia.pl

data dodania: 21 października 2016 r.

drukuj zapisz do PDF poleć artykuł

Wasze komentarze

wszystkich komentarzy: 0

Strona główna
BIP Gmina Nowa Słupia zaprasza

W tej chwili nie ma żadnych ankiet w serwisie.

archiwum ankiet
ePUAP

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich:
Europa inwestująca w obszary wiejskie

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach osi Leader
Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013

Projekt został zrealizowany w zakresie małych projektów w ramach działania 413 Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju objętego
Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 dotyczącego operacji pn. Podniesienie atrakcyjności turystycznej
"Ziemi Świętego Krzyża poprzez realizację elementów kampanii promocyjnej Gminy Nowa Słupia".

osób online: 11
kreacja: kreacja: ALPANET - Polskie Systemy Internetowe

Tagi:

Jeleniów Łysa Góra Milanowska Wólka Dębniak Rekreacja Św. Krzyż Stara Słupia Turystyka Nowa Słupia Dymarki Emeryk Andrzej Gąsior Baszowice Rudki Góry Świętokrzyskie Kielce
Gmina Nowa Słupia położona jest w północnej części województwa świętokrzyskiego i we wschodniej części ziemskiego powiatu kieleckiego. GMINA NOWA SŁUPIA to miejsce o niezwykle bogatej historii, tradycji, pełne malowniczych krajobrazów – prawdziwa Perła Krainy Świętokrzyskiej. Osadnictwo na tym terenie sięga II wieku p.n.e. i jest związane z rozwijającym się do VII wieku n.e. hutnictwem żelaza. Obecnie co roku od 1967 r. w sierpniu na imprezie plenerowej „Dymarki Świętokrzyskie” organizowane są eksperymentalne wytopy żelaza z rudy metodą stosowaną 2000 lat temu.

Bezpłatne powiadomienie SMS i SMS CLOUD dla mieszkańców Gminy Nowa Słupia już działa. ...

więcej