Gmina Gidle

Wójt Gminy Nowa Słupia  Andrzej Gąsior 

 Urząd Gminy w Nowej Słupi
ul. Rynek 15
26 – 006 Nowa Słupia
tel. 41 31 78 700
urzad@nowaslupia.plInformacja Turystyczna
ul. Świętokrzyska 53

tel. 41 31 78-327

 

więcej
Wirtualna mapa
środa 20 czerwca 2018 r., imieniny obchodzą: Bogna, Rafał
wersja dla słabowidzących English Deutsch Święty Krzyż

Strona główna » Aktualności » III Akcja Honorowego Oddawania Krwi

III Akcja Honorowego Oddawania Krwi

wielkość tekstu:A | A | A

Klub Honorowych Dawców Krwi nr 555 serdecznie zaprasza na kolejną akcję oddawania krwi która odbędzie się w dniu 6 listopada 2016 r. od 9.00 do 13.00 w pomieszczeniach Świetlicy Wiejskiej w Nowej Słupi przy ul. Kieleckiej (Remiza OSP).

Akcja skierowana jest do wszystkich osób, również tych którzy chcą po raz pierwszy oddać krew. A każdy kto chciałby zostać potencjalnym dawcą szpiku powinien to zgłosić w trakcie rejestracji.

Krew będzie pobierana przy użyciu sprzętu jednorazowego użytku, przez profesjonalny personel medyczny z Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa z Kielc.

Wystarczy zabrać z domu dowód tożsamości ze zdjęciem, przyjść na świetlicę, na miejscu wypełnić ankietę i spotkać się lekarzem przeprowadzającym wywiad zdrowotny. Jeśli nie ma przeciwwskazań, dawca siada w fotelu, a personel medyczny pobiera od niego ok. 450 ml krwi. Osoba zgłaszająca się do oddania krwi musi być zdrowa, wyspana, trzeźwa, w pełni sił. Przed oddaniem krwi należy spożyć lekkostrawny, niskotłuszczowy posiłek oraz wypić około pół litra soku lub niegazowanej wody mineralnej.

Krew mogą oddawać osoby w wieku 18 - 65 lat, ważące minimum 50 kg.

Po oddaniu przez kobietę co najmniej 5l krwi, a mężczyznę 6l krwi przyznaje się tytuł Zasłużonego Honorowego Dawcy Krwi z którymi wiążą się przywileje np. leki ze zniżkami których wykaz znajduje się na stronie www.leki-refundowane.com, ulga podatkowa www.krwiodawcy.org/ulga-podatkowa-dla-hdk, korzystanie poza kolejnością z ambulatoryjnych świadczeń zdrowotnych publicznych zakładów opieki zdrowotnej oraz wiele innych przywilejów.

 

Prezes Klubu HDK

Mariusz DĄBEK

 

czytano: 662 razy

źródło: nowaslupia.pl

data dodania: 26 października 2016 r.

drukuj zapisz do PDF poleć artykuł

Wasze komentarze

wszystkich komentarzy: 0

Strona główna
BIP Gmina Nowa Słupia zaprasza

W tej chwili nie ma żadnych ankiet w serwisie.

archiwum ankiet
ePUAP

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich:
Europa inwestująca w obszary wiejskie

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach osi Leader
Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013

Projekt został zrealizowany w zakresie małych projektów w ramach działania 413 Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju objętego
Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 dotyczącego operacji pn. Podniesienie atrakcyjności turystycznej
"Ziemi Świętego Krzyża poprzez realizację elementów kampanii promocyjnej Gminy Nowa Słupia".

osób online: 4
kreacja: kreacja: ALPANET - Polskie Systemy Internetowe

Tagi:

Dymarki Baszowice Jeleniów Rudki Łysa Góra Góry Świętokrzyskie Dębniak Emeryk Nowa Słupia Turystyka Rekreacja Kielce Św. Krzyż Andrzej Gąsior Milanowska Wólka Stara Słupia
Gmina Nowa Słupia położona jest w północnej części województwa świętokrzyskiego i we wschodniej części ziemskiego powiatu kieleckiego. GMINA NOWA SŁUPIA to miejsce o niezwykle bogatej historii, tradycji, pełne malowniczych krajobrazów – prawdziwa Perła Krainy Świętokrzyskiej. Osadnictwo na tym terenie sięga II wieku p.n.e. i jest związane z rozwijającym się do VII wieku n.e. hutnictwem żelaza. Obecnie co roku od 1967 r. w sierpniu na imprezie plenerowej „Dymarki Świętokrzyskie” organizowane są eksperymentalne wytopy żelaza z rudy metodą stosowaną 2000 lat temu.

Bezpłatne powiadomienie SMS i SMS CLOUD dla mieszkańców Gminy Nowa Słupia już działa. ...

więcej