Gmina Gidle

Wójt Gminy Nowa Słupia  Andrzej Gąsior 

 Urząd Gminy w Nowej Słupi
ul. Rynek 15
26 – 006 Nowa Słupia
tel. 41 31 78 700
urzad@nowaslupia.plInformacja Turystyczna
ul. Świętokrzyska 53

tel. 41 31 78-327

 

więcej
Wirtualna mapa
poniedziałek 21 maja 2018 r., imieniny obchodzą: Jan, Monika
wersja dla słabowidzących English Deutsch Święty Krzyż

Strona główna » Aktualności » Podwójna wygrana uczniów Zespołu Szkół w ...

Podwójna wygrana uczniów Zespołu Szkół w Rudkach

wielkość tekstu:A | A | A

20 października 2016 r. reprezentacja uczniów z klasy V i VI Zespołu Szkół w Rudkach wzięła udział w Rajdzie Edukacyjnym zorganizowanym przez Świętokrzyski Park NarodowyWiktoria Mazur, Michał Karbowniczek, Damian Klusek oraz Kacper Halik pod opieką p. Anety Kluzek wyruszyli na szlak niebieski biegnący ze Świętej Katarzyny do Bodzentyna. Pokonując trudy szlaku, drużyna odpowiadała na pytania testowe i rozwiązywała zagadki przyrodnicze w 5 punktach kontrolnych przygotowanych przez pracowników Parku.

 Drużyna z Szkoły w Rudkach  zdobyła 41 punktów na 50 możliwych i zajęła II miejsce wśród startujących drużyn z 15 szkół.  W nagrodę uczniowie otrzymali lunety obserwacyjne i piłki  siatkowe. Na koniec zmagań przy wspólnym ognisku uczniowie spotkali się ze starszymi kolegami z Technikum Leśnego w Zagnańsku, którzy zaprezentowali im ptaki drapieżne.

      Kolejnym sukcesem okazało się zdobycie II miejsca w konkursie „Przyrodnicze Fotostory” organizowanym również przez Świętokrzyski Park Narodowy w ramach projektu „Poznaję i chronię własne dziedzictwo przyrodnicze”. Konkurs polegał na opracowaniu w formie komiksu  krótkiej historyjki obrazkowej /fotostory/, ukazującej w zabawny sposób przyrodniczy i kulturowy potencjał regionu, w którym mieszkamy.

 Uczeń klasy VI - Michał Olesiński wymyślił zabawną historyjkę, którą koledzy z klasy ułożyli w ciekawy komiks.  W nagrodę wszyscy  uczniowie klasy VI wraz z wychowawcą p. Anetą Kluzek wyjechali na wycieczkę do Kielc, gdzie odwiedzili Geopark, Ośrodek Edukacji Leśnej Nadleśnictwa Kielce, siedzibę Zespołu Świętokrzyskich i Nadnidziańskich Parków Krajobrazowych oraz odbyli pieszy spacer po Rezerwacie Sufraganiec.

czytano: 905 razy

źródło: nowaslupia.pl

data dodania: 04 listopada 2016 r.

drukuj zapisz do PDF poleć artykuł

Wasze komentarze

wszystkich komentarzy: 0

Strona główna
BIP Gmina Nowa Słupia zaprasza

W tej chwili nie ma żadnych ankiet w serwisie.

archiwum ankiet
ePUAP

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich:
Europa inwestująca w obszary wiejskie

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach osi Leader
Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013

Projekt został zrealizowany w zakresie małych projektów w ramach działania 413 Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju objętego
Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 dotyczącego operacji pn. Podniesienie atrakcyjności turystycznej
"Ziemi Świętego Krzyża poprzez realizację elementów kampanii promocyjnej Gminy Nowa Słupia".

osób online: 9
kreacja: kreacja: ALPANET - Polskie Systemy Internetowe

Tagi:

Dymarki Kielce Turystyka Milanowska Wólka Św. Krzyż Andrzej Gąsior Baszowice Rudki Nowa Słupia Łysa Góra Emeryk Dębniak Góry Świętokrzyskie Rekreacja Jeleniów Stara Słupia
Gmina Nowa Słupia położona jest w północnej części województwa świętokrzyskiego i we wschodniej części ziemskiego powiatu kieleckiego. GMINA NOWA SŁUPIA to miejsce o niezwykle bogatej historii, tradycji, pełne malowniczych krajobrazów – prawdziwa Perła Krainy Świętokrzyskiej. Osadnictwo na tym terenie sięga II wieku p.n.e. i jest związane z rozwijającym się do VII wieku n.e. hutnictwem żelaza. Obecnie co roku od 1967 r. w sierpniu na imprezie plenerowej „Dymarki Świętokrzyskie” organizowane są eksperymentalne wytopy żelaza z rudy metodą stosowaną 2000 lat temu.

Bezpłatne powiadomienie SMS i SMS CLOUD dla mieszkańców Gminy Nowa Słupia już działa. ...

więcej