Gmina Gidle

Wójt Gminy Nowa Słupia  Andrzej Gąsior 

 Urząd Gminy w Nowej Słupi
ul. Rynek 15
26 – 006 Nowa Słupia
tel. 41 31 78 700
urzad@nowaslupia.plInformacja Turystyczna
ul. Świętokrzyska 53

tel. 41 31 78-327

 

więcej
Wirtualna mapa
poniedziałek 21 maja 2018 r., imieniny obchodzą: Jan, Monika
wersja dla słabowidzących English Deutsch Święty Krzyż

Strona główna » Aktualności » Z zabawy nauka

Z zabawy nauka

wielkość tekstu:A | A | A

Uroczyste podpisanie umów na dofinansowanie projektów w ramach RPOWŚ 2014-2020, Poddziałania 8.3.2 „Wsparcie kształcenia podstawowego w zakresie kompetencji kluczowych” - wsparcie szkół podstawowych, odbyło się w poniedziałek, 31 października w Centrum Kultury i Sztuki w Połańcu. Dofinansowanie uzyskało 29 projektów o wartości ponad 10,2 mln złotych, w tym projekt „Stowarzyszenia na rzecz rozwoju oświaty w Starej Słupi –Szklany Dom” pt. „Z zabawy nauka. Wykorzystanie nowoczesnych  technologii na zajęciach matematyczno-przyrodniczych oraz językowych”- skierowany do uczniów kl. I-VI Publicznej Szkoły Podstawowej w Starej Słupi.    W uroczystości udział wzięli marszałek Adam Jarubas oraz członek Zarządu Województwa Piotr Żołądek. Umowę podpisywał Prezes Stowarzyszenia – Andrzej Lauko.

 Kwota środków przeznaczonych na dofinansowanie projektów w ramach konkursu wyniosła pierwotnie  4 914 000 złotych (przy czym poziom dofinansowania projektów wynosi 90% kosztów kwalifikowanych, zaś wkład własny autorów projektów to minimum 10%). Ostateczna wartość projektów obejmowanych dofinansowaniem, w wyniku przesunięć budżetowych, jest jednak dwukrotnie wyższa od pierwotnie zakładanej. W wyniku weryfikacji wniosków złożonych w odpowiedzi na konkurs z Poddziałania 8.3.2 do dofinansowania rekomendowano 29 projektów o łącznej wartości ponad 10,2 mln złotych. Dzięki nim ze wsparcia w postaci różnorodnych zajęć dodatkowych oraz doradztwa skorzysta 3708 uczniów świętokrzyskich szkół podstawowych, a ponadto 830 nauczycieli podniesie swoje kwalifikacje.  

Poddziałanie „Wsparcie kształcenia podstawowego w zakresie kompetencji kluczowych” przewiduje m. in. wsparcie uczniów w rozwijaniu kompetencji kluczowych (matematyczno – przyrodniczych, ICT, językowych) oraz właściwych postaw/umiejętności (kreatywności, innowacyjności oraz pracy zespołowej) niezbędnych na rynku pracy. Można to osiągać poprzez realizację dodatkowych zajęć pozalekcyjnych i pozaszkolnych dla uczniów, doradztwo edukacyjno – zawodowe, wsparcie psychologiczno – pedagogiczne.

 

 

czytano: 814 razy

źródło: nowaslupia.pl

data dodania: 07 listopada 2016 r.

drukuj zapisz do PDF poleć artykuł

Wasze komentarze

wszystkich komentarzy: 0

Strona główna
BIP Gmina Nowa Słupia zaprasza

W tej chwili nie ma żadnych ankiet w serwisie.

archiwum ankiet
ePUAP

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich:
Europa inwestująca w obszary wiejskie

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach osi Leader
Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013

Projekt został zrealizowany w zakresie małych projektów w ramach działania 413 Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju objętego
Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 dotyczącego operacji pn. Podniesienie atrakcyjności turystycznej
"Ziemi Świętego Krzyża poprzez realizację elementów kampanii promocyjnej Gminy Nowa Słupia".

osób online: 9
kreacja: kreacja: ALPANET - Polskie Systemy Internetowe

Tagi:

Kielce Nowa Słupia Rekreacja Milanowska Wólka Dębniak Baszowice Jeleniów Emeryk Turystyka Dymarki Andrzej Gąsior Św. Krzyż Góry Świętokrzyskie Rudki Stara Słupia Łysa Góra
Gmina Nowa Słupia położona jest w północnej części województwa świętokrzyskiego i we wschodniej części ziemskiego powiatu kieleckiego. GMINA NOWA SŁUPIA to miejsce o niezwykle bogatej historii, tradycji, pełne malowniczych krajobrazów – prawdziwa Perła Krainy Świętokrzyskiej. Osadnictwo na tym terenie sięga II wieku p.n.e. i jest związane z rozwijającym się do VII wieku n.e. hutnictwem żelaza. Obecnie co roku od 1967 r. w sierpniu na imprezie plenerowej „Dymarki Świętokrzyskie” organizowane są eksperymentalne wytopy żelaza z rudy metodą stosowaną 2000 lat temu.

Bezpłatne powiadomienie SMS i SMS CLOUD dla mieszkańców Gminy Nowa Słupia już działa. ...

więcej