Gmina Gidle

Wójt Gminy Nowa Słupia  Andrzej Gąsior 

 Urząd Gminy w Nowej Słupi
ul. Rynek 15
26 – 006 Nowa Słupia
tel. 41 31 78 700
urzad@nowaslupia.plInformacja Turystyczna
ul. Świętokrzyska 53

tel. 41 31 78-327

 

więcej
Wirtualna mapa

Strona główna » Aktualności » Kolejny projekt europejski w Publicznym Gimnazjum ...

Kolejny projekt europejski w Publicznym Gimnazjum nr 1 w Zespole Szkół w Nowej Słupi

wielkość tekstu:A | A | A

W latach 2016 - 2018 w Publicznym Gimnazjum nr 1 im. Bł. ks. B. Markiewicza w Zespole Szkół w Nowej Słupi realizowany jest projekt Erasmus + pod tytułem: „ Constructing European identity through material and intangible heritage” - „ Budowanie tożsamości europejskiej poprzez dziedzictwo materialne i niematerialne”. Otrzymaliśmy dofinansowanie ze środków Unii Europejskiej na jego realizację w kwocie 15750 Euro = ok. 65 755 zł.

         Nasz wniosek  znalazł się w wąskiej grupie -  tylko 13 ze wszystkich typów  szkół - w województwie  świętokrzyskim, które otrzymały akceptację FRSE. W 2016 r. w  Polsce 322 projekty  otrzymały środki na realizację działań. Podczas konferencji programu Erasmus+, która odbyła się w Warszawie gratulowano nam  za wprowadzanie innowacj i w nauczaniu i pomaganie uczniom  w zdobywaniu kluczowych kompetencji.  Nasze gimnazjum zakwalifikowało się jeszcze do dwóch projektów, ale ze względów logistycznych nie  mieliśmy możliwości ich realizacji i z żalem podjęliśmy decyzję o rezygnacji.

         Jest to już 5 projekt realizowany we współpracy ze szkołami europejskimi. Poprzednie były projektami Comenius. Ich realizację rozpoczęliśmy w 2005 roku projektem: „W fascynującym świecie lokalnych legend”, kolejne: „Śladami żelaza”, „Piechotą po zdrowie”, „Wiem, co jem”. Jesteśmy liderami wśród szkół województwa w realizacji tego typu projektów. Jedną z wielu ich zalet jest możliwość bezpłatnego wyjazdu naszych uczniów do krajów partnerskich. Poznają wówczas kulturę, tradycję, system edukacji, atrakcje turystyczne regionu gospodarzy. Dotychczas za zaangażowanie w działania projektowe wyjechało 49 uczniów. Zwiedzili Wielką Brytanię, Francję, Hiszpanię, Portugalię, Włochy, Grecję i Turcję. W wizytach zagranicznych, jako opiekunowie, uczestniczyło 13 nauczycieli. Wartością dodaną są wieloletnie przyjaźnie, które swój początek wzięły w realizacji zadań w projekcie. Nasza praca została doceniona także przez Kuratorium Oświaty w Kielcach. Pani Małgorzata Muzoł Świętokrzyski Kurator Oświaty osobiście podziękowała nam za pracę w projektach europejskich. Dwa spośród nich uzyskały tytuł „Dobrej praktyki” nadawany przez Kuratora Oświaty w Kielcach.

Koordynatorami obecnego  projektu są nauczyciele ze szkoły hiszpańskiej w Badalonie, w regionie Katalonii, a partnerami oprócz nas, szkoły z Grecji,  Włoch oraz Turcji.

Oprócz głównego celu projektu: poszerzenia wiadomości  na temat lokalnego dziedzictwa materialnego  i niematerialnego, uczniowie m. in. opracują film promujący szkołę i region, zaprojektują logo i stroną internetową projektu, przygotują video-książkę kucharską   z regionalnymi przepisami, zredagują zbiór lokalnych legend w języku angielskim, wykonają aplikację na tablety lub smartfony, która będzie służyła jako narzędzie do popularyzowania regionu.

W czasie realizacji projektu przewidziane są  dwa wyjazdy uczniów (każdy po 5 osób) do Hiszpanii i Grecji, oraz 2 spotkania robocze nauczycieli  w tych samych szkołach partnerskich.

Pierwsze spotkanie robocze przeznaczone dla nauczycieli poświęcone będzie poznaniu               zasad działania Systemu Informacji Geograficznej i sposobu tworzenia aplikacji mobilnych. Wiadomości zdobyte w czasie warsztatów zostaną wykorzystane przy tworzeniu aplikacji mobilnej, która jest jednym z najważniejszych produktów końcowych projektu.

 

 

 

 

czytano: 735 razy

źródło: nowaslupia.pl

data dodania: 24 listopada 2016 r.

drukuj zapisz do PDF poleć artykuł

Wasze komentarze

wszystkich komentarzy: 1

  • PEREŁKA

    data dodania: 2016-11-25

    Świetna sprawa!!!  Gratulacje!!!

    Cieszę się, że moje dziecko będzie w tym projekcie uczestniczyć.

Strona główna
BIP Gmina Nowa Słupia zaprasza

W tej chwili nie ma żadnych ankiet w serwisie.

archiwum ankiet
ePUAP

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich:
Europa inwestująca w obszary wiejskie

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach osi Leader
Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013

Projekt został zrealizowany w zakresie małych projektów w ramach działania 413 Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju objętego
Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 dotyczącego operacji pn. Podniesienie atrakcyjności turystycznej
"Ziemi Świętego Krzyża poprzez realizację elementów kampanii promocyjnej Gminy Nowa Słupia".

osób online: 2
kreacja: kreacja: ALPANET - Polskie Systemy Internetowe

Tagi:

Andrzej Gąsior Baszowice Nowa Słupia Dymarki Rekreacja Stara Słupia Milanowska Wólka Turystyka Góry Świętokrzyskie Jeleniów Dębniak Św. Krzyż Łysa Góra Rudki Emeryk Kielce
Gmina Nowa Słupia położona jest w północnej części województwa świętokrzyskiego i we wschodniej części ziemskiego powiatu kieleckiego. GMINA NOWA SŁUPIA to miejsce o niezwykle bogatej historii, tradycji, pełne malowniczych krajobrazów – prawdziwa Perła Krainy Świętokrzyskiej. Osadnictwo na tym terenie sięga II wieku p.n.e. i jest związane z rozwijającym się do VII wieku n.e. hutnictwem żelaza. Obecnie co roku od 1967 r. w sierpniu na imprezie plenerowej „Dymarki Świętokrzyskie” organizowane są eksperymentalne wytopy żelaza z rudy metodą stosowaną 2000 lat temu.

Bezpłatne powiadomienie SMS i SMS CLOUD dla mieszkańców Gminy Nowa Słupia już działa. ...

więcej