Gmina Gidle

Wójt Gminy Nowa Słupia  Andrzej Gąsior 

 Urząd Gminy w Nowej Słupi
ul. Rynek 15
26 – 006 Nowa Słupia
tel. 41 31 78 700
urzad@nowaslupia.plInformacja Turystyczna
ul. Świętokrzyska 53

tel. 41 31 78-327

 

więcej
Wirtualna mapa
środa 23 maja 2018 r., imieniny obchodzą: Michał, Renata
wersja dla słabowidzących English Deutsch Święty Krzyż

Strona główna » Aktualności » JUBILEUSZ 15 LAT STOWARZYSZENIA NA RZECZ ...

JUBILEUSZ 15 LAT STOWARZYSZENIA NA RZECZ EKOROZWOJU WSI W PAPROCICACH.

wielkość tekstu:A | A | A

W niedzielę 20 listopada w kaplicy p.w. św. brata Alberta w Paprocicach, obchodziliśmy Jubileusz 15 lat działalności Stowarzyszenia na Rzecz Ekorozwoju Wsi w Paprocicach.

Wśród zaproszonych gości byli przedstawiciele powiatu w osobie pana Marka Partyki, Gminy Nowa Słupia w osobie pana z-cy wójta Włodzimierza Zaręby, przewodniczącego Rady Gminy Sylwestra Kozłowskiego, radnymi gminy i sołtysem Paprocic, Gminy Łagów  w osobie pani skarbnik Małgorzaty Sitarz z radnym gminy i sołtysem Zamkowej Woli.

Przed Mszą św. pani Prezes Grażyna Czechowska przedstawiła rys 15 lat działalności Stowarzyszenia. Mówiła: „Jubileusz jest niezwykłym świętem i wydarzeniem, w trakcie którego dokonuje się oceny dotychczasowych osiągnięć oraz wyznacza nowe cele i zadania,  skłania także do refleksji, wspomnień i przemyśleń. (...) Szkoła jest również inicjatorem i organizatorem wycieczek (Kraków, Warszawa, Kielce, Nowa Dęba i itp), imprez okolicznościowych, akademii z okazji świąt 
i uroczystości państwowych, kościelnych i szkolnych dla społeczności lokalnej. Można powiedzieć, że celem wychowania młodego pokolenia w naszych szkołach jest przekazanie dewizy "Bóg, Honor i Ojczyzna”.

Pani prezes podczas swojego wystąpienia, odniosła się nie tylko do 15 lat Stowarzyszenia, ale przypomniała nam początki szkoły na naszej ziemi, jak również osoby, o których nie można zapomnieć. W ślad za historią ukazał się naszym uszom
i oczom poczet ludzi, którzy kontynuują dobre dzieło jakim jest to Stowarzyszenie.

Usłyszeliśmy wiele ciepłych słów w kierunku Władz Samorządowych: Gminy Nowa Słupia i Łagów, oraz pana Marka Witkowskiego – poprzedniego prezesa Stowarzyszenia; pani Dyrektor Lidii Kopyckiej, nauczycieli i pracowników obsługi, duszpasterzy, sołtysów, dyrektorów placówek oświatowych, kulturalnych, sportowych, służby zdrowia, banku i innych działających na terenie naszych gmin oraz dzieci i młodzieży. Nie zabrakło również słów wdzięczności do wszystkich mieszkańców wsi Paprocic, Zamkowej Woli i Wiśniowej.

            Po wysłuchaniu historii naszej małej ojczyzny zapragnęliśmy połączyć naszą historię z Ofiarą naszego Pana Jezusa Chrystusa. Pod przewodnictwem ks. Adama rozpoczęliśmy uroczystą celebrację Mszy św., którą pragnęliśmy objąć całe Stowarzyszenie, Gminę Nowa Słupia, Łagów, Powiat oraz nasze serca i to co w nich jest. Chcemy w tych naszych sercach dostrzec to co widzi Jezus, czyli miłość, ponieważ ona łączy, jednoczy podziały.

O tej miłości przypomniała nam młodzież Zespołu Szkół w Paprocicach przedstawiając drogę jaką Polska przeszła po utracie wolności aż do jej odzyskania.

Miłość do Ojczyzny sprawiła, że Polacy nie zrezygnowali z Niej. Błąkali się po świecie, aby po 123 latach powrócić na swoje miejsce. Tu jest moje miejsce!

Dziękujemy wszystkim za wspólne świętowanie. Dziękujemy wszystkim przedstawicielom powiatu, gmin i sołectw za słowa do nas skierowane, które jak mamy nadzieję, jeszcze bardziej nas zmotywują do dalszej i owocnej pracy na rzecz ekorozwoju naszych sołectw, gmin, powiatu, województwa i Ojczyzny.

czytano: 817 razy

źródło: nowaslupia.pl

data dodania: 28 listopada 2016 r.

drukuj zapisz do PDF poleć artykuł

Wasze komentarze

wszystkich komentarzy: 0

Strona główna
BIP Gmina Nowa Słupia zaprasza

W tej chwili nie ma żadnych ankiet w serwisie.

archiwum ankiet
ePUAP

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich:
Europa inwestująca w obszary wiejskie

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach osi Leader
Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013

Projekt został zrealizowany w zakresie małych projektów w ramach działania 413 Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju objętego
Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 dotyczącego operacji pn. Podniesienie atrakcyjności turystycznej
"Ziemi Świętego Krzyża poprzez realizację elementów kampanii promocyjnej Gminy Nowa Słupia".

osób online: 8
kreacja: kreacja: ALPANET - Polskie Systemy Internetowe

Tagi:

Andrzej Gąsior Rekreacja Baszowice Kielce Nowa Słupia Jeleniów Emeryk Stara Słupia Dymarki Milanowska Wólka Dębniak Turystyka Rudki Św. Krzyż Łysa Góra Góry Świętokrzyskie
Gmina Nowa Słupia położona jest w północnej części województwa świętokrzyskiego i we wschodniej części ziemskiego powiatu kieleckiego. GMINA NOWA SŁUPIA to miejsce o niezwykle bogatej historii, tradycji, pełne malowniczych krajobrazów – prawdziwa Perła Krainy Świętokrzyskiej. Osadnictwo na tym terenie sięga II wieku p.n.e. i jest związane z rozwijającym się do VII wieku n.e. hutnictwem żelaza. Obecnie co roku od 1967 r. w sierpniu na imprezie plenerowej „Dymarki Świętokrzyskie” organizowane są eksperymentalne wytopy żelaza z rudy metodą stosowaną 2000 lat temu.

Bezpłatne powiadomienie SMS i SMS CLOUD dla mieszkańców Gminy Nowa Słupia już działa. ...

więcej