Gmina Gidle

Wójt Gminy Nowa Słupia  Andrzej Gąsior 

 Urząd Gminy w Nowej Słupi
ul. Rynek 15
26 – 006 Nowa Słupia
tel. 41 31 78 700
urzad@nowaslupia.plInformacja Turystyczna
ul. Świętokrzyska 53

tel. 41 31 78-327

 

więcej
Wirtualna mapa
piątek 25 maja 2018 r., imieniny obchodzą: Borys, Magda
wersja dla słabowidzących English Deutsch Święty Krzyż

Strona główna » Aktualności » Mieszkania chronione przydzielone

Mieszkania chronione przydzielone

wielkość tekstu:A | A | A

W ramach projektu „Myśląc o rodzinie” Powiat kielecki pozyskał środki z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego w wysokości 150 tys. złotych, dzięki którym udało się zaadaptować i wyremontować trzy lokale mieszkalne o powierzchni ok. 50 m.

 

Mieszkania te znajdują się w Podzamczu, w budynku objętym pieczą przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Kielcach. Mieszkania chronione są formą czasowej pomocy dla osób w trudnej sytuacji życiowej. Klucze do tych mieszkań wręczył 23 listopada starosta kielecki – Michał Godowski  zapewniając, iż starostwo dołoży wszelkich starań by w kolejnych latach kontynuować ten projekt pomocy rodzinie.

 

W ramach tegorocznego wsparcia nowe lokum otrzymały trzy rodziny wśród, których jest także mieszkanka gminy Nowa Słupia, Dorota Mazur z miejscowości Bartoszowiny, matka samotnie wychowująca czwórkę dzieci w wieku szkolnym, dwóch synów i dwie córki. Podczas ceremonii wręczenia kluczy do mieszkania pani Dorota nie kryła wzruszenia. Podkreślała, iż z całą pewnością w takich warunkach znacznie lepiej będzie się żyło jej rodzinie zwłaszcza, że oprócz mieszkania wyposażonego w kuchnię i łazienkę rodziny otrzymujące lokale chronione objęte są również opieką pedagoga, logopedy. Mogą także liczyć na porady prawne oraz wsparcie terapeutów ds. uzależnień. Takie kompleksowe wsparcie z całą pewnością pomoże rodzinom, które znalazły się na życiowym zakręcie, oby było go jak najwięcej, gdyż potrzebujących jest jeszcze wielu. Na sukces pomyślności projektu złożyło się jednak wiele czynników, przede wszystkim dobra współpraca pomiędzy władzami samorządu lokalnego oraz pracownikami Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Kielcach i Gminnych Ośrodków Pomocy Społecznej, które najlepiej powinny znać potrzeby lokalnej społeczności. Wszystkie wymienione instytucje jak widać stanęły na wysokości zadania i udało im się wspólnie stworzyć piękną inicjatywę, która miejmy nadzieje będzie w przyszłości kontynuowana.

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Nowej Słupi uczestniczy w projekcie „Myśląc o rodzinie” od początku jego trwania . Udział mieszkanki Bartoszowin w projekcie zgłosiła asystent rodziny - Ewelina Fijas, pracownik GOPS w porozumieniu z Małgorzatą Jasiak – starszym specjalistą pracy socjalnej. Do tej pory pani Dorota   Mazur mieszkała u rodziny, w jednym pokoju. Warunki trzeba przyznać jak na obecne standardy dość trudne. Mieszkanie chronione jakie przyznano pani Dorocie w ramach projektu pozwoli wreszcie samodzielnie stanąć na nogi, zwłaszcza że może liczyć na fachowe wsparcie pracowników socjalnych, pracujących przy Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Kielcach, a także pracowników z ośrodka pomocy w Nowej Słupi.

Władze gminy reprezentowane przez wójta Andrzeja Gąsiora dziękując organizatorom projektu za zakwalifikowanie do niego mieszkanki Bartoszowin wyraziły wielki szacunek dla tej szlachetnej idei wspierania rodzin znajdujących się w trudnej sytuacji życiowej.

czytano: 1061 razy

źródło: nowaslupia.pl

data dodania: 28 listopada 2016 r.

drukuj zapisz do PDF poleć artykuł

Wasze komentarze

wszystkich komentarzy: 0

Strona główna
BIP Gmina Nowa Słupia zaprasza

W tej chwili nie ma żadnych ankiet w serwisie.

archiwum ankiet
ePUAP

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich:
Europa inwestująca w obszary wiejskie

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach osi Leader
Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013

Projekt został zrealizowany w zakresie małych projektów w ramach działania 413 Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju objętego
Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 dotyczącego operacji pn. Podniesienie atrakcyjności turystycznej
"Ziemi Świętego Krzyża poprzez realizację elementów kampanii promocyjnej Gminy Nowa Słupia".

osób online: 11
kreacja: kreacja: ALPANET - Polskie Systemy Internetowe

Tagi:

Kielce Dymarki Rudki Góry Świętokrzyskie Rekreacja Jeleniów Turystyka Nowa Słupia Milanowska Wólka Emeryk Łysa Góra Św. Krzyż Andrzej Gąsior Dębniak Baszowice Stara Słupia
Gmina Nowa Słupia położona jest w północnej części województwa świętokrzyskiego i we wschodniej części ziemskiego powiatu kieleckiego. GMINA NOWA SŁUPIA to miejsce o niezwykle bogatej historii, tradycji, pełne malowniczych krajobrazów – prawdziwa Perła Krainy Świętokrzyskiej. Osadnictwo na tym terenie sięga II wieku p.n.e. i jest związane z rozwijającym się do VII wieku n.e. hutnictwem żelaza. Obecnie co roku od 1967 r. w sierpniu na imprezie plenerowej „Dymarki Świętokrzyskie” organizowane są eksperymentalne wytopy żelaza z rudy metodą stosowaną 2000 lat temu.

Bezpłatne powiadomienie SMS i SMS CLOUD dla mieszkańców Gminy Nowa Słupia już działa. ...

więcej