Gmina Gidle

Wójt Gminy Nowa Słupia  Andrzej Gąsior 

 Urząd Gminy w Nowej Słupi
ul. Rynek 15
26 – 006 Nowa Słupia
tel. 41 31 78 700
urzad@nowaslupia.plInformacja Turystyczna
ul. Świętokrzyska 53

tel. 41 31 78-327

 

więcej
Wirtualna mapa
środa 20 czerwca 2018 r., imieniny obchodzą: Bogna, Rafał
wersja dla słabowidzących English Deutsch Święty Krzyż

Strona główna » Aktualności » Święty Mikołaj gościł na treningu Kobudo

Święty Mikołaj gościł na treningu Kobudo

wielkość tekstu:A | A | A

W dniu 5 grudnia 2016 r. na sali gimnastycznej przy Zespole Szkół w Rudkach odbył się Mikołajkowy trening, podsumowujący jednocześnie kończący się rok.

Podsumowano zdobyte medale na turniejach oraz przedstawiono plany na przyszły rok. Udział w treningu wzięli młodzi budoka trenujący w Sekcji Dojo Majo działającej przy Stowarzyszeniu Aktywni i Zdrowi „NOVUM” wraz z najbliższymi.

 

Na zajęciach gościli Wójt Gminy Nowa Słupia  Andrzej GĄSIOR, radna miejscowości Rudki i Grażyna WOJTACHNIA, sołtys miejscowości Rudki  Grzegorz MARCZEWSKI oraz Dyrektorka Zespołu Szkół w Rudkach Alina CIEŚLA dzięki uprzejmości, której trenujemy na sali gimnastycznej. Wójt  Andrzej Gąsior wręczył senpai Mai SALA, która wywalczyła brązowy medal na Mistrzostwach Europy w Banja Luka, nagrodę pieniężną za szczególne osiągnięcia sportowe we współzawodnictwie międzynarodowym oraz godne reprezentowanie Gminy Nowa Słupia. Dziękujemy Wójtowi za docenienie sukcesu naszej zawodniczki, a Mai gratulujemy otrzymania nagrody. Ćwiczący najpierw wspólnie prezentowali techniki Kobudo przed widownią i gośćmi, a potem każdy mógł zaprezentować się indywidualnie. Odważnych nie brakowało, a umiejętności wszystkich stały na najwyższym poziomie, za co zostały docenione i nagrodzone gromkimi oklaskami.

Jako że czas wyjątkowy to i w trakcie treningu zjawił się wyjątkowy gość. Ku zdziwieniu wszystkich na trening zawitał Święty Mikołaj, który miał okazję na żywo zobaczyć ja wygląda nasz trening, co to jest Kobudo, a potem wręczył dzieciom słodkie upominki.

Dziękujemy ćwiczącym, rodzicom, pomocnikom św. Mikołaja, św. Mikołajowi i wszystkim zaangażowanym w ten wyjątkowy trening, bo bez nich, to co robimy nigdy nie miałoby miejsca.

 

Zarząd Stowarzyszenia „NOVUM”

czytano: 1008 razy

źródło: nowaslupia.pl

data dodania: 07 grudnia 2016 r.

drukuj zapisz do PDF poleć artykuł

Wasze komentarze

wszystkich komentarzy: 0

Strona główna
BIP Gmina Nowa Słupia zaprasza

W tej chwili nie ma żadnych ankiet w serwisie.

archiwum ankiet
ePUAP

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich:
Europa inwestująca w obszary wiejskie

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach osi Leader
Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013

Projekt został zrealizowany w zakresie małych projektów w ramach działania 413 Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju objętego
Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 dotyczącego operacji pn. Podniesienie atrakcyjności turystycznej
"Ziemi Świętego Krzyża poprzez realizację elementów kampanii promocyjnej Gminy Nowa Słupia".

osób online: 4
kreacja: kreacja: ALPANET - Polskie Systemy Internetowe

Tagi:

Dymarki Andrzej Gąsior Emeryk Kielce Rudki Góry Świętokrzyskie Stara Słupia Turystyka Nowa Słupia Baszowice Dębniak Łysa Góra Jeleniów Milanowska Wólka Św. Krzyż Rekreacja
Gmina Nowa Słupia położona jest w północnej części województwa świętokrzyskiego i we wschodniej części ziemskiego powiatu kieleckiego. GMINA NOWA SŁUPIA to miejsce o niezwykle bogatej historii, tradycji, pełne malowniczych krajobrazów – prawdziwa Perła Krainy Świętokrzyskiej. Osadnictwo na tym terenie sięga II wieku p.n.e. i jest związane z rozwijającym się do VII wieku n.e. hutnictwem żelaza. Obecnie co roku od 1967 r. w sierpniu na imprezie plenerowej „Dymarki Świętokrzyskie” organizowane są eksperymentalne wytopy żelaza z rudy metodą stosowaną 2000 lat temu.

Bezpłatne powiadomienie SMS i SMS CLOUD dla mieszkańców Gminy Nowa Słupia już działa. ...

więcej