Gmina Gidle

Wójt Gminy Nowa Słupia  Andrzej Gąsior 

 Urząd Gminy w Nowej Słupi
ul. Rynek 15
26 – 006 Nowa Słupia
tel. 41 31 78 700
urzad@nowaslupia.plInformacja Turystyczna
ul. Świętokrzyska 53

tel. 41 31 78-327

 

więcej
Wirtualna mapa
środa 20 czerwca 2018 r., imieniny obchodzą: Bogna, Rafał
wersja dla słabowidzących English Deutsch Święty Krzyż

Strona główna » Aktualności » Mikołajkowy Turniej Szachowy w Jeziorku

Mikołajkowy Turniej Szachowy w Jeziorku

wielkość tekstu:A | A | A

06.12.2016r. w Publicznej Szkole Podstawowej w Jeziorku Mikołajkowym Turniejem Szachowym zakończono realizację Programu Świętokrzyskiej Akademii Sportu.

W dniu 16.08.2016r. została podpisana umowa między Województwem Świętokrzyskim i Stowarzyszeniem Rozwoju Wsi Dębna i Jeziorka na wsparcie realizacji zadania pod nazwą ,,Organizacja i prowadzenie zawodów sportowych i turniejów dla uczniów szkół podstawowych i młodzieży z terenu gminy Nowa Słupia". Program Świętokrzyska Akademia Sportu finansowany jest ze środków Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego. Wartość zadania to 4 tysiące złotych, z czego 10% pochodziło ze środków Stowarzyszenia.

Celem zadania publicznego było:

- upowszechnianie aktywności ruchowej i zachęcanie do uprawiania sportu;

- zapewnienie optymalnego poziomu rozwoju fizycznego dzieci i młodzieży;

- propagowanie aktywnego i zdrowego trybu życia;

- zapewnienie alternatywnych i zdrowych form spędzenia wolnego czasu;

- kształtowanie prawidłowych postaw fair play wśród dzieci i młodzieży;

- integracja społeczności uczniowskiej ze szkół podstawowych z terenu gminy Nowa Słupia;

- popularyzacja gry w bilard, szachy, piłkę nożną dziewcząt oraz biegania;

- integracja mieszkańców gminy Nowa Słupia.

Cele zadania publicznego realizowane były poprzez organizację cyklu trzech zawodów sportowych dla uczniów szkół podstawowych z terenu gminy Nowa Słupia oraz turnieju bilardowego dla dzieci i młodzieży.

Koordynatorem programu w szkole w Jeziorku jest pan Marek Telka.

Do udziału w turnieju szachowym 20 zawodników reprezentujących szkoły realizujące innowację pedagogiczną ,,Edukacja przez szachy”. Były to placówki z Rudek, Nowej Słupi, Starej Słupi i Jeziorka.

Uroczystego otwarcia zawodów i powitania wszystkich uczestników dokonał dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej w Jeziorku Pan Zdzisław Dudzic wraz z Panią Prezes Świętokrzyskiego Związku Szachowego Martą Orłowską i sędzią głównym turnieju Panem Tomaszem Stefaniakiem.

Turniej przeprowadzono ,,systemem szwajcarskim”, a w drodze losowania zawodnicy rywalizowali ze sobą na dystansie sześciu rund w czasie ponad dwugodzinnego turnieju.

Po ostatniej szóstej partii wszystko stało się jasne. Zwycięzcą został Paweł Sałata ze SP w Rudkach. Drugie i trzecie miejsce przypadło zawodnikom ze SP w Nowej Słupi, Janowi Dziekanowi i Dominikowi Miśkiewiczowi, natomiast na czwartej pozycji uplasował się Mikołaj Przemyski ze SP w Starej Słupi.

Uroczyste podsumowanie turnieju odbyło się przy udziale Pana Andrzeja Gąsiora Wójta Gminy Nowa Słupia, który wraz dyrektorem szkoły Panem Zdzisławem Dudzicem, Panią Prezes Martą Orłowską i sędzią głównym Panem Tomaszem Stefaniakiem dokonali wręczenia pucharów i dyplomów dla najlepszych zawodników. 

Niespodzianką dla uczestników turnieju była wizyta Świętego Mikołaja, który obdarował  wszystkich zawodników upominkami w postaci szachownic z bierkami i słodyczy.
Warto podkreślić miłą atmosferę, o którą zadbały uczennice z klasy III, V i VI, które zaprezentowały program wokalno-taneczny wzbudzając owację na sali gimnastycznej.

Za pomoc w organizacji i okazane zainteresowanie wszystkim przedsięwzięciom realizowanym w ramach Programu Świętokrzyska Akademia Sportu serdecznie dziękujemy Panu Andrzejowi Gąsiorowi Wójtowi Gminy Nowa Słupia.

czytano: 919 razy

źródło: nowaslupia.pl

data dodania: 08 grudnia 2016 r.

drukuj zapisz do PDF poleć artykuł

Wasze komentarze

wszystkich komentarzy: 0

Strona główna
BIP Gmina Nowa Słupia zaprasza

W tej chwili nie ma żadnych ankiet w serwisie.

archiwum ankiet
ePUAP

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich:
Europa inwestująca w obszary wiejskie

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach osi Leader
Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013

Projekt został zrealizowany w zakresie małych projektów w ramach działania 413 Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju objętego
Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 dotyczącego operacji pn. Podniesienie atrakcyjności turystycznej
"Ziemi Świętego Krzyża poprzez realizację elementów kampanii promocyjnej Gminy Nowa Słupia".

osób online: 8
kreacja: kreacja: ALPANET - Polskie Systemy Internetowe

Tagi:

Rudki Jeleniów Kielce Milanowska Wólka Baszowice Św. Krzyż Turystyka Łysa Góra Góry Świętokrzyskie Rekreacja Stara Słupia Andrzej Gąsior Emeryk Dymarki Nowa Słupia Dębniak
Gmina Nowa Słupia położona jest w północnej części województwa świętokrzyskiego i we wschodniej części ziemskiego powiatu kieleckiego. GMINA NOWA SŁUPIA to miejsce o niezwykle bogatej historii, tradycji, pełne malowniczych krajobrazów – prawdziwa Perła Krainy Świętokrzyskiej. Osadnictwo na tym terenie sięga II wieku p.n.e. i jest związane z rozwijającym się do VII wieku n.e. hutnictwem żelaza. Obecnie co roku od 1967 r. w sierpniu na imprezie plenerowej „Dymarki Świętokrzyskie” organizowane są eksperymentalne wytopy żelaza z rudy metodą stosowaną 2000 lat temu.

Bezpłatne powiadomienie SMS i SMS CLOUD dla mieszkańców Gminy Nowa Słupia już działa. ...

więcej