Gmina Gidle

Wójt Gminy Nowa Słupia  Andrzej Gąsior 

 Urząd Gminy w Nowej Słupi
ul. Rynek 15
26 – 006 Nowa Słupia
tel. 41 31 78 700
urzad@nowaslupia.plInformacja Turystyczna
ul. Świętokrzyska 53

tel. 41 31 78-327

 

więcej
Wirtualna mapa
środa 23 maja 2018 r., imieniny obchodzą: Michał, Renata
wersja dla słabowidzących English Deutsch Święty Krzyż

Strona główna » Aktualności » Złote gody w Gminie Nowa Słupia

Złote gody w Gminie Nowa Słupia

wielkość tekstu:A | A | A

Piękny jubileusz 50-lecia pożycia małżeńskiego świętowało 15 par małżeńskich z terenu gminy Nowa Słupia.

W gronie jubilatów znalazła się też grupa małżeństw, którym udało się wspólnie przeżyć ponad 50 lat. I tak chociażby państwo Józefa i Henryk Kamińscy oraz Helena i Stanisław Miśkiewicz wspólnie wytrwali 55 lat, tymczasem Adela i Tadeusz Baradziej świętowali 60 rocznicę pożycia małżeńskiego, Leokadia i Stanisław Nowak z kolei 61 rocznicę, zaś Marianna i Mieczysław Budzińscy oraz Leokadia i Józef Cieśla celebrowali swoją 62 rocznicę ślubu. Natomiast najdłuższym stażem małżeńskim mogą pochwalić się państwo Anna i Zygmunt Zagórscy, którzy przeżyli wspólnie 65 lat.

Uroczyste obchody tych pięknych jubileuszy rozpoczęły się 15 grudnia mszą świętą o godz 14 w kościele św. Wawrzyńca w Nowej Słupi, którą w intencji jubilatów odprawił ks. Krzysztof Bartochowski. W wygłoszonej homilii wielokrotnie stawiał dostojnych jubilatów za wzór wytrwałości,  cierpliwości i miłości prawdziwej jak również dziękował Opatrzności Bożej za łaski jakich udzielała małżonkom przez te wszystkie lata ich wspólnego życia.  W intencji złotych jubilatów modlili się również proboszcz parafii Rudki- ks. Jan Mazur, Ojciec Superior  ze Świętego Krzyża – Zygfryd Wiecha oraz proboszcz parafii w Dębnie –ks.  Marian Jakubowski.    

Po wspólnej modlitwie jubilaci, władze gminy oraz zaproszeni goście udali się do budynku Zespołu Szkół w Nowej Słupi, gdzie odbyła się ceremonia dekoracji jubilatów odznaczeniami za długi staż małżeński. Medale przyznane przez prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej- Andrzeja Dudę wręczył wicewojewoda Andrzej Bętkowski w asyście przedstawiciela Marszałka Województwa Adama Żebrowskiego oraz członka Zarządu Powiatu Kieleckiego Józefa Szczepańczyka.

Władze gminy uhonorowały  złotych jubilatów okolicznościowymi grawertonami oraz pięknymi wiązankami kwiatów, które wręczyli małżonkom Wójt-Andrzej Gąsior oraz Kierownik Urzędu Stanu Cywilnego  Danuta Żebrowska. W ceremonii dekoracji małżonków uczestniczył także zespół Modrzewianki, który wykonał kilka utworów muzycznych adekwatnych do celebrowanych uroczystości. W tak wyjątkowej chwili nie mogło zabraknąć oczywiście gratulacji i życzeń. W imieniu władz samorządu lokalnego życzenia parom małżeńskim złożyli Wójt Andrzej Gąsior oraz Wiceprzewodniczący Rady Gminy Robert Klefas. Gratulowali wytrwania razem tak wielu lat, życzyli zdrowia i sił na świętowanie kolejnych pięknych rocznic, a także wesołych świąt Bożego Narodzenia, obchodzonych w miłej, rodzinnej atmosferze. Równie miłe słowa do jubilatów skierowali przedstawiciele władz samorządu województwa i powiatu, Andrzej Bętkowski, Adam Żebrowski i Józef Szczepańczyk. Na czwartkowe uroczystości przybyli również zastępca Wójta Włodzimierz Zaręba , Skarbnik Danuta Fijas, dyrektor Centrum Dziedzictwa Gór Świętokrzyskich – Piotr Sepioło, dyrektor Zespołu Szkół w Nowej Słup Rafał Karcz oraz pracownicy Urzędu Stanu Cywilnego i radni Robert Klefas, Grażyna Wojtachnia, Rafał Piasecki, Halina Misiurska, Ewa Pastuszyńska, Lidia Wiącek i Ryszard Karpiński .

Wszyscy, którzy składali życzenia jubilatom nie omieszkali podkreślić, iż  w dobie kryzysu instytucji małżeństwa należy w sposób szczególny czcić osoby, które mimo wszystko trwają razem ponad 50 lat. Takie pary zasługują na szacunek, podziw a przede wszystkim powinny stać się wzorem dla współczesnych małżeństw.

A oto nasi dostojni jubilaci:

Bęczkowscy Zofia i Marian, Gąsior Maria i Stefan, Stępień Teresa i Józef, Jagiełło Zofia i Zygmunt, Cieślik Teresa i Stefan, Kończak Zenona i Zdzisław, Gwardyś Jadwiga i Jan, Sala Zofia i Eugeniusz, Sucheccy Elżbieta i Zenon, Zieja Marianna i Czesław, Gąsior Helena i Jerzy, Góra Bogusława i Jerzy, Kozieł Daniela i Andrzej, Brożyna Marianna i Józef i Domańscy Irena i Stanisław.

 

czytano: 1440 razy

źródło: nowaslupia.pl

data dodania: 16 grudnia 2016 r.

drukuj zapisz do PDF poleć artykuł

Wasze komentarze

wszystkich komentarzy: 0

Strona główna
BIP Gmina Nowa Słupia zaprasza

W tej chwili nie ma żadnych ankiet w serwisie.

archiwum ankiet
ePUAP

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich:
Europa inwestująca w obszary wiejskie

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach osi Leader
Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013

Projekt został zrealizowany w zakresie małych projektów w ramach działania 413 Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju objętego
Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 dotyczącego operacji pn. Podniesienie atrakcyjności turystycznej
"Ziemi Świętego Krzyża poprzez realizację elementów kampanii promocyjnej Gminy Nowa Słupia".

osób online: 6
kreacja: kreacja: ALPANET - Polskie Systemy Internetowe

Tagi:

Baszowice Jeleniów Nowa Słupia Góry Świętokrzyskie Stara Słupia Rudki Milanowska Wólka Św. Krzyż Dębniak Rekreacja Łysa Góra Andrzej Gąsior Turystyka Dymarki Emeryk Kielce
Gmina Nowa Słupia położona jest w północnej części województwa świętokrzyskiego i we wschodniej części ziemskiego powiatu kieleckiego. GMINA NOWA SŁUPIA to miejsce o niezwykle bogatej historii, tradycji, pełne malowniczych krajobrazów – prawdziwa Perła Krainy Świętokrzyskiej. Osadnictwo na tym terenie sięga II wieku p.n.e. i jest związane z rozwijającym się do VII wieku n.e. hutnictwem żelaza. Obecnie co roku od 1967 r. w sierpniu na imprezie plenerowej „Dymarki Świętokrzyskie” organizowane są eksperymentalne wytopy żelaza z rudy metodą stosowaną 2000 lat temu.

Bezpłatne powiadomienie SMS i SMS CLOUD dla mieszkańców Gminy Nowa Słupia już działa. ...

więcej