Gmina Gidle

Wójt Gminy Nowa Słupia  Andrzej Gąsior 

 Urząd Gminy w Nowej Słupi
ul. Rynek 15
26 – 006 Nowa Słupia
tel. 41 31 78 700
urzad@nowaslupia.plInformacja Turystyczna
ul. Świętokrzyska 53

tel. 41 31 78-327

 

więcej
Wirtualna mapa
niedziela 27 maja 2018 r., imieniny obchodzą: Amanda, Julian
wersja dla słabowidzących English Deutsch Święty Krzyż

Strona główna » Aktualności » Dramat młodego małżeństwa z Nowej Słupi

Dramat młodego małżeństwa z Nowej Słupi

wielkość tekstu:A | A | A

W minioną sobotę, 17 grudnia około godz. 19.30 pożar domu mieszkalnego przy ul. Partyzantów w Nowej Słupi znów zebrał swoje niszczycielskie żniwo w gminie. 

To nowo postawiony dom, do którego właściciele Państwo Katarzyna i Robert Ramscy zamierzali wprowadzić się na Święta. Ogień strawił część więźby dachowej oraz poddasze domu. Podczas gaszenia, woda zalała ściany domu. Na skutek akcji gaśniczej także zawilgoceniu uległy wewnętrzne ściany oraz części stropu, posadzki, panele, wykładziny. W akcji pożarniczej uczestniczyło 9 zastępów straży pożarnej. Jako pierwsi pojawili się strażacy z OSP z Nowej Słupi oraz ze Starej Słupi, których sprawne wspólne działania uchroniły w znaczniej mierze dom od całkowitego pogorzeliska.

Na miejscu akcji tuż po godzinie 22.00 pojawił się wójt gminy Andrzej Gąsior, który spotkał się z Państwem Ramski. Obiecał niezbędną pomoc oraz wsparcie odbudowy spalonego domu.

Młode małżeństwo z 1,5 rocznym dzieckiem znalazło się w dramatycznej sytuacji. Całe wysiłki i marzenia o wspólnym, własnym domu nagle obróciły się w pogorzelisko. Pani Katarzyna i Pan Robert dali  się poznać jako wrażliwa, kochająca się rodzina. Zawsze służyli pomocą sąsiedzką. Dziś sami potrzebują pomocy. Pan Robert całymi tygodniami, wieczorami wkładał całe serce i wysiłek aby dokończyć budowę domu. Kiedy wydawało się, że już pierwsze swoje święta spędzą we własnym domu, okrutne przeznaczenie pozbawiło ich tej radości. Pan Robert nie załamuje się. Sam jest bardzo pracowitym człowiekiem. Wierzy, że dzięki ludzkiej, bezinteresownej życzliwości, pomocy odbuduje dorobek swojego życia.   

- W tym magicznym czasie jakimi są święta Bożego Narodzenia otwórzmy nasze serca, pełne ludzkiej wrażliwości na krzywdę drugiego człowieka.  Bardzo liczę na Państwa pomoc! Wielokrotnie już Państwo udowodnili, że potrafimy się jednoczyć wokół wspólnej, ważnej sprawy. Dziś Pani Katarzyna i Pan Robert potrzebują naszego wsparcia, przede wszystkim finansowego.
Pomóżmy! DAJMY RODZINIE NADZIEJĘ NA LEPSZE JUTRO
– apeluje wójt Gminy Nowa Słupia Andrzej Gąsior.

 

Wpłat na odbudowę domu można dokonywać na nr konta Pani Katarzyny Ramski -

ING Bank Śląski 31 1050 1416 1000 0090 9934 5275

 

Dziękujemy!

 

czytano: 8426 razy

źródło: nowaslupia.pl

data dodania: 20 grudnia 2016 r.

drukuj zapisz do PDF poleć artykuł

Wasze komentarze

wszystkich komentarzy: 0

Strona główna
BIP Gmina Nowa Słupia zaprasza

W tej chwili nie ma żadnych ankiet w serwisie.

archiwum ankiet
ePUAP

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich:
Europa inwestująca w obszary wiejskie

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach osi Leader
Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013

Projekt został zrealizowany w zakresie małych projektów w ramach działania 413 Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju objętego
Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 dotyczącego operacji pn. Podniesienie atrakcyjności turystycznej
"Ziemi Świętego Krzyża poprzez realizację elementów kampanii promocyjnej Gminy Nowa Słupia".

osób online: 3
kreacja: kreacja: ALPANET - Polskie Systemy Internetowe

Tagi:

Nowa Słupia Rekreacja Jeleniów Milanowska Wólka Andrzej Gąsior Łysa Góra Baszowice Emeryk Dymarki Góry Świętokrzyskie Kielce Stara Słupia Turystyka Dębniak Św. Krzyż Rudki
Gmina Nowa Słupia położona jest w północnej części województwa świętokrzyskiego i we wschodniej części ziemskiego powiatu kieleckiego. GMINA NOWA SŁUPIA to miejsce o niezwykle bogatej historii, tradycji, pełne malowniczych krajobrazów – prawdziwa Perła Krainy Świętokrzyskiej. Osadnictwo na tym terenie sięga II wieku p.n.e. i jest związane z rozwijającym się do VII wieku n.e. hutnictwem żelaza. Obecnie co roku od 1967 r. w sierpniu na imprezie plenerowej „Dymarki Świętokrzyskie” organizowane są eksperymentalne wytopy żelaza z rudy metodą stosowaną 2000 lat temu.

Bezpłatne powiadomienie SMS i SMS CLOUD dla mieszkańców Gminy Nowa Słupia już działa. ...

więcej