Gmina Gidle

Wójt Gminy Nowa Słupia  Andrzej Gąsior 

 Urząd Gminy w Nowej Słupi
ul. Rynek 15
26 – 006 Nowa Słupia
tel. 41 31 78 700
urzad@nowaslupia.plInformacja Turystyczna
ul. Świętokrzyska 53

tel. 41 31 78-327

 

więcej
Wirtualna mapa
środa 20 czerwca 2018 r., imieniny obchodzą: Bogna, Rafał
wersja dla słabowidzących English Deutsch Święty Krzyż

Strona główna » Aktualności » Szlachetna Paczka w Zespole Szkół w Nowej Słupi

Szlachetna Paczka w Zespole Szkół w Nowej Słupi

wielkość tekstu:A | A | A

Zespół Szkół w Nowej Słupi po raz siódmy wziął udział w „Szlachetnej Paczce” – akcji, która niesie pomoc potrzebującym. Tego rodzaju akcje charytatywne i społeczne uczą nas dostrzegać, że czasami bardzo blisko jest ktoś taki sam jak my, kto ma podobne potrzeby, ale niewielkie możliwości, aby je zrealizować. Podjęte działania wzbudzają poczucie własnej wartości, uwrażliwiają na potrzeby innych, integrują środowisko, uczą empatii, większej wrażliwości na potrzeby i problemy innych, a przede wszystkim tego, że wspólnie możemy zdziałać więcej!

         Mając to na uwadze, cała społeczność Zespołu Szkół włączyła się w to przedsięwzięcie. Z bazy danych wybraliśmy trzy rodziny, dla których przygotowaliśmy podarunki. Przez trzy tygodnie uczniowie oraz pracownicy szkoły przynosili potrzebne rzeczy. Zorganizowana została także zbiórka pieniędzy na zakup m.in. lodówki, sprzętu rehabilitacyjnego czy żelazka. Właściciele lokalnych sklepów: „Delikatesy Centrum”, „Tadeusz” oraz „Stokrotka” wspomogli akcję udostępniając w swoich sklepach miejsce na dary. Klienci tych sklepów nie zawiedli wypełniając kosze produktami spożywczymi     i chemicznymi. Dnia 10 grudnia rodziny otrzymały „szlachetne paczki”.  Udało nam się spełnić wszystkie marzenia potrzebujących. Odzew społeczności był tak duży, ze obdarowaliśmy dodatkowo ubogie rodziny z naszego najbliższego otoczenia. Stanęliśmy na wysokości zadania i zebraliśmy potrzebne rzeczy.

         Z relacji wolontariuszy, którzy przekazywali dary wiemy, że w każdej rodzinie popłynęły łzy wzruszenia, padły okrzyki radości, a uśmiechy zdobiły każdą twarz.

         Koordynatorzy szkolnej akcji „Szlachetna Paczka” dziękują wszystkim darczyńcom za to, że przyczynili się do wzruszeń i wielkiej wdzięczności obdarowanych oraz sprawili, że potrzebujący byli przygotowani na wolne od troski Święta Bożego Narodzenia.

 

 

 

czytano: 721 razy

źródło: nowaslupia.pl

data dodania: 09 stycznia 2017 r.

drukuj zapisz do PDF poleć artykuł

Wasze komentarze

wszystkich komentarzy: 0

Strona główna
BIP Gmina Nowa Słupia zaprasza

W tej chwili nie ma żadnych ankiet w serwisie.

archiwum ankiet
ePUAP

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich:
Europa inwestująca w obszary wiejskie

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach osi Leader
Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013

Projekt został zrealizowany w zakresie małych projektów w ramach działania 413 Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju objętego
Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 dotyczącego operacji pn. Podniesienie atrakcyjności turystycznej
"Ziemi Świętego Krzyża poprzez realizację elementów kampanii promocyjnej Gminy Nowa Słupia".

osób online: 5
kreacja: kreacja: ALPANET - Polskie Systemy Internetowe

Tagi:

Milanowska Wólka Stara Słupia Św. Krzyż Łysa Góra Kielce Emeryk Dębniak Nowa Słupia Baszowice Góry Świętokrzyskie Turystyka Dymarki Rudki Rekreacja Jeleniów Andrzej Gąsior
Gmina Nowa Słupia położona jest w północnej części województwa świętokrzyskiego i we wschodniej części ziemskiego powiatu kieleckiego. GMINA NOWA SŁUPIA to miejsce o niezwykle bogatej historii, tradycji, pełne malowniczych krajobrazów – prawdziwa Perła Krainy Świętokrzyskiej. Osadnictwo na tym terenie sięga II wieku p.n.e. i jest związane z rozwijającym się do VII wieku n.e. hutnictwem żelaza. Obecnie co roku od 1967 r. w sierpniu na imprezie plenerowej „Dymarki Świętokrzyskie” organizowane są eksperymentalne wytopy żelaza z rudy metodą stosowaną 2000 lat temu.

Bezpłatne powiadomienie SMS i SMS CLOUD dla mieszkańców Gminy Nowa Słupia już działa. ...

więcej